Pojezdy.eu

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod brzda » pon 17 čer, 2019 5:49 pm

FrantaHO píše:
Rosta píše:..... objednal jsem 23.8. pouze položky, které jsou skladem a vybral si platbu předem,
- obratem jsem zaplatil,
- 25.8. přišla informace, že platba dorazila,
- pak se nedělo nic, proto jsem 2.9. napsal, jak to s objednávkou vypadá,
- 6.9. jsem obdržel zásilku, ale bohužel některé položky chyběly, napsal jsem tedy email a dostal odpověď, že chybějící zboží bude hned odesláno,
- pak se zase nic nedělo,
- minulý týden, 15.9. jsem se připomněl, jak to vypadá s těmi chybějícími položkami,
- no a do teď nic - takže mám už skoro měsíc zaplaceno, dosud nemám všechno zboží a eshop nereaguje.

Zatím jsem vše vždy s každým eshopem v pořádku vyřešil, vím, že bych tam mohl volat a rozčilovat se, ale nejsem konfliktní člověk,
jednám slušně a čekám slušné jednání i z druhé strany.


Díky za vaše zkušenosti.


Patrně neumíte číst. Znovu se ptám. Jaký je rozdíl mezi panem Pohořelým a panem Tesařem?


Rozdiel je uplne jasný a veľmi jednoduchý. Postup oboch e-shopov sa zhoduje len po položku - "obratem jsem zaplatil" a potom už sa postupy rozchádzajú. U druhého menovaného už informácia o úhrade nepríde a dalej platí len: "nedeje se nic" ( no, aby som nekrivdil, príde Vám na x-tú urgenciu v lepšom prípade použitý bazárový tovar v náhradnom obale, ktorý ste si nikdy neobjednali). Určite sa stane, že aj dobrý e-shop má svoje zlé dni, ako my všetci. Ak máte radi adrenalín a chcete spoznať, ako sa zavádza a klame zákazník, objednajte si tovar z druhého e-shopu a potom môžete popísať svoje dojmy. Je absolútne neadekvátne a scestné toto vôbec zrovnávať. Som len "zákazník", nemám dôvod niekoho preferovať alebo ohovárať, ako to tu býva zvykom - zbytočne, ale o svoje bohaté skúsenosti sa rád podelím. Je viac serióznych firiem, ako podvodníkov a my sami by sme selekciu mali vykonať aj formou fóra. P. Pohořelý je ako to tu už x-krát zaznelo , seriózny obchodný partner a ak niečo zaškrípalo, stalo sa. Smola - určite nie zámer. Stačí to tak?
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod miro69 » pon 29 črc, 2019 3:52 pm

Ešte raz ku kvalite e-shopu Pojezdy.eu. Viem pochopiť dlhšiu dodaciu dobu ak sú objektívne príčiny pri ich výrobe, síce ma to neteší ak musím čakať, ale keďže iný výrobca zdá sa nie je.... Rozumiem a chápem aj to, že sa musí nazbierať dosť objednávok na celý arch leptov. Uvediem ale prípad môjho známeho, iného modelára zo Slovenska,ktorý si objednával zastávky, člny a nejaké drobnosti ... vyhotovené vraj po asi 5 mesiacoch, mesiac a pol čakal na stretnutie s ním aby si mohol hotové a zaplatené veci prevziať pritom ten modelár dočasne žije v Prahe, ale komunikácia s p. Pohorelým obtiažna, po tejto skúsenosti si tam už nemieni objednať nič, ani keby sa to inde nedalo zohnať, citujem "skúsenosť do života " Ďalší môj známy potreboval objednať isté súčiastky, odpovede sa samozrejme nedočkal ... a vzdáva to!
Dočítal som sa tu, že vraj sa robia aj atypické tabuľky, keď som sa ja pýtal pred objednávkou na tabuľky, či robí aj trochu iné rozmery ( kvôli modelom MTB, tento výrobca zásadne robí potlač tabuliek s rozmermi väčšími ako sú štandardné leptané tabuľky, takže bohužial neprekryjú pôvodné na modely, kvôli tomu by som potreboval v týchto prípadoch tabuľky trochu väčších rozmerov, odstrániť printované tabuľky chemickou cestou bez poškodenia podkladného náteru sa nedarí ... ) Keď som sa chcel teda informovať, či sa dá na objednávku vyrobiť tabuľky aj presného rozmeru, odpoveď žiadna. Asi zasa spam ...
K informácii, že prečo lept asi 5x4cm neposiela obyčajným listom, ale doporučeným listom. Čakal som aspoň 2 týždne teda ak sa posiela raz za týždeň viac zásielok naraz ( akceptujem skutočnosť, behať každý deň na poštu sa nedá ), bola tu 2x možnosť odoslať, z uvedeného, že p. Pohorelý po stornovaní objednávky poslal hneď peniaze naspäť, vyplýva, že ani po tej dlhej dobe, stále nebola zásielka odoslaná a toto neakceptujem. Pre rôznych "obhajcov" p. Pohorelého, všetky tu uvedené fakty neboli zveličované a sú uvádzané tak ako sa stali.
miro69
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11 kvě, 2019 9:03 am

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » pon 29 črc, 2019 4:52 pm

Drobnou chybkou v te zminovane objednavce by mohlo byt ze cluny jsem nikdy neprodaval* a na veci ktere si ma nekdo vyzvednout osobne beru platby vyhradne pri prevzeti. Takze to asi bude nekdo jiny....
A par "zakazniku" uz server filtruje, primarne proto ze pri komunikaci pouzili slovnik za ktery by se nestydel ani opily dlazdic.

* opraveno slovo nedelal na neprodaval, cluny jsem nikdy nenabizel.
Naposledy upravil vvitty dne stř 31 črc, 2019 10:30 am, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod miro69 » pon 29 črc, 2019 9:45 pm

Vidím, že si ani náhodou nepripúšťate, že niečo robíte špatne, chytáte sa detailov, ktoré sú absolútne irelevantné, je mi jedno či ste robili tie člny, alebo nie. Ten modelár si u Vás objednal nejaké veci a nie jedno čo konkrétne to teraz bolo? Svojím prístupom ste ho znechutili natoľko, že už si v živote od Vás nič nechce objednať, to nie je môj výmysel, ale jeho slová ! To nevysvetlíte, prečo sa mesiac a pol nevedel s Vami dohodnúť na prevzatí, prečo sa s Vami nedá komunikovať ako s inými obchodníkmi. Vás treba uháňať a bombardovať e-mailami, keď chce zákazník informácie, objednať tovar, prevziať tovar ...... Prečo ste mi napríklad neboli schopní odpovedať na môj e-mail ohľadne iných rozmerov tabuliek, stačilo odpovedať, že ich nerobíte, alebo inú odpoveď. Vy ale na zásadné veci, ktoré Vám tu vyčítam,samozrejme neodpoviete, ale hľadáte také veci do ktorých by ste mohli pichnúť, ako že člny ste nerobili ... Je to asi náhoda, keď rovnaké problémy majú s Vami okrem mňa aj dvaja iní ľudia, verím že nie sú jediní. Neuveriteľné !!!
miro69
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11 kvě, 2019 9:03 am

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod MiG » pon 29 črc, 2019 10:21 pm

To je teda dobrá groteska.

Je bezvýznamné, že si podle vás něco objednal, ač podle obchodníka si to objednat nemohl?

Jakou váhu má potom informace, že nedostal něco, co si objednal? Objednal to vůbec? A kde?
Položka objednávky není detail!!!
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod jihous » úte 30 črc, 2019 7:29 am

Pánové odpovídači, co o věci víte asi jako já, vy ale umíte !!!
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod miro69 » stř 31 črc, 2019 9:29 am

MiG píše:To je teda dobrá groteska.

Je bezvýznamné, že si podle vás něco objednal, ač podle obchodníka si to objednat nemohl?

Jakou váhu má potom informace, že nedostal něco, co si objednal? Objednal to vůbec? A kde?
Položka objednávky není detail!!!


Objednal si medzi inými nejaké člny, zastávky .... Pre Vás je ako vidím dôležitejši presný zoznam z objednávky ako vlastné chovanie obchodníka, pre spomínaného modelára patinujem jeho modely na zakázku, chcel na modely doplniť tabuľky s konkrétnym číslom, dal som mu informáciu kto ich vyrába aj moju skúsenosť s obchodníkom, načo mi napísal svoju tu spomínanú skúsenosť, nemám od neho súhlas so zverejňovaním jeho mena ani som od neho nežiadal kompletný zoznam objednaných vecí, podľa mňa sú dôležité peripetie s jeho objednávkou ako ktoré položky z objednávky robí obchodník alebo ich kupuje od iného výrobcu. Vidím, že máme rozdielne kritériá viac nemám k prípadu čo dodať, všetky informácie som popísal, mienku nech si urobí každý sám ....A ak tak veľmi potrebujete, môžem si vyžiadať od toho modelára súhlas a pošlem Vám jeho kontakt, aby ste mali informácie z prvej ruky !
miro69
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11 kvě, 2019 9:03 am

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod MiG » stř 31 črc, 2019 10:04 am

Já nepotřebuji nic, a velmi už vůbec ne.
Obchoduji s pojezdy.eu k mé plné spokojenosti už dlouho.
I leptané tabulky na zakázku se ke mně dostaly v dohodnuté kvalitě a bez problémů v přiměřeném čase.

Pro mě přesný seznam toho co chci kupovat důležitý je. A věřím, že i pro obchodníka.
Nad čím se budeme s obchodníkem dohadovat, jestli zakázka byla splněna, nebo nebyla?
A z toho může plynout i jeho chování.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod prcek » stř 31 črc, 2019 10:16 am

(ja snad az budu neco nakupovat nakoupim u pojezdy.eu jen proto, abych sem pak mohl napsat)
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Ivan » stř 31 črc, 2019 10:20 am

miro69 píše:
MiG píše:To je teda dobrá groteska.

Je bezvýznamné, že si podle vás něco objednal, ač podle obchodníka si to objednat nemohl?

Jakou váhu má potom informace, že nedostal něco, co si objednal? Objednal to vůbec? A kde?
Položka objednávky není detail!!!


Objednal si medzi inými nejaké člny, zastávky .... Pre Vás je ako vidím dôležitejši presný zoznam z objednávky ako vlastné chovanie obchodníka, pre spomínaného modelára patinujem jeho modely na zakázku, chcel na modely doplniť tabuľky s konkrétnym číslom, dal som mu informáciu kto ich vyrába aj moju skúsenosť s obchodníkom, načo mi napísal svoju tu spomínanú skúsenosť, nemám od neho súhlas so zverejňovaním jeho mena ani som od neho nežiadal kompletný zoznam objednaných vecí, podľa mňa sú dôležité peripetie s jeho objednávkou ako ktoré položky z objednávky robí obchodník alebo ich kupuje od iného výrobcu. Vidím, že máme rozdielne kritériá viac nemám k prípadu čo dodať, všetky informácie som popísal, mienku nech si urobí každý sám ....A ak tak veľmi potrebujete, môžem si vyžiadať od toho modelára súhlas a pošlem Vám jeho kontakt, aby ste mali informácie z prvej ruky !


Vzhledem k tomu, že jste se registroval nedávno a máte jen pár příspěvků tipuji, že jste jistý pan který se tu nevhodně nedávno rozčilovat až dostal Ban. Mohu se samozřejmě mýlit, ale to není podstatné.
Nechapu, o jaké objednávce mluvíte, když mluvite o člunech. Nepamatuji si, že by je pan Pohořelý kdy nabízel a myslím, že jeho sortiment vcelku znám. Takže se tu prosím neodkazujte na nějakého známého modeláře a neexistujici zboží a nebo sem vložte původní objednávku.
Vim, lepší na takové příspěvky nereagovat, jenže já si vážím přístupu pana Pohořelého k modelářům, a jeho sortimentu, pac se spousta věcí špatně shání. Pak mi to nedá nereagovat. Stačí se podívat na burzu, jakou tam má vždy frontu.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » stř 31 črc, 2019 12:28 pm

Nepochybne cas od casu neco delame spatne a nezadari se, to uz jsem psal pred X prispevky. Vetsinou se podari nejak dohodnout.

Miro69: Uz jsem psal ze se stala chyba pri odesilani, Vy jste chtel zpet penize, dostal jste je obratem - nebo Vam je banka nepripsala? Vas zakaznik dostal sve tabulky take, takze vyrobene asi byly, nebo ne?
.... v zasade jsem rad ze jsem opustil posilani leptu 4 x 5 cm na Slovensko, radeji nechci vedet co by nasledovalo pokud by to posta ztratila.

Klidne si ty tabulky zakaznik mohl vyzvednout na burze uz o mesic driv, kdybyste mu to rekl rovnou, s ohledem na to ze si objednal v cervenci dalsi v tom asi nejaky vazny problem nevidi.


Par nastvanych zakazniku ma kazdy, par takovych co si uz z nejakeho duvodu uz nic neobjednaji taky. Podstatne je ze vetsina ma jinou zkusenost.

Nevidim jediny duvod se hlasit k problematicke objednavce ve ktere figuruje material co jsem nikdy neprodaval. Staci mi tech par za ktere z nejakeho duvodu realne muzeme. Na burzu mi taky obcas chodi lidi a dozaduji se informaci o tom proc jim u me uz pul roku lezi objednavka bez jakekoliv odezvy, dokonce ji prinesou i vytistenou - a pak zjistime ze si to objednali jinde.

Ze nekdo ceka mesic a pul jen na to aby se se mnou potkal - no, mozne to je, nejsme kamenny obchod takze setkani je mozne dle casovych moznosti, s vetsinou zakazniku najdeme spolecny termin tak do tydne. Ale na burze jsme byli pokazde a kdo si napsal ze chce zbozi vyzvednout tam tak ho tam mel, pokud je z Prahy nema to tam tak daleko, burzy jsou/byly co 3-4 tydny.
Pokud mu z nejakeho duvodu prisla komunikace mailem problematicka (muze byt, obcas par dnu nestiham kontrolovat maily), mam na strankach uvedene telefonni cislo.
Taky mohl napsat ze uz o zbozi nema zajem, u osobniho prevzeti neberu zadne zalohy predem a pokud to puvodne chtel poslat a zaplatil, dostal by penize zpet obratem a mohl se stavit treba v AMB, Zerbe, Pragomodelu, ... a koupit si to na krame, hned a bez cekani.

Na dotaz ohledne velikosti tabulek jsem neodpovedel, protoze jsme se se zenou spatne domluvili pri predavani toho kdo bude vyrizovat ucet urceny pro objednavani tabulek, je to nase chyba a za to se omlouvam. Kdo si do objednavky napsal ke konkretni tabulce rovnou pozadavek na velikost tak mu byl vyrizen.

Info pro ty kdo chteli tabulky - tento tyden vse nakresleno, zakaznikum jsem poslal info o terminech, pokud se jeste nekdo chce pridat ma tak tyden :-). O tom jestli bude nejaka dalsi vyroba se rozhodne na podzim, mozna po Vanocich jeste neco zadam.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Petr Barchánek » pát 02 srp, 2019 9:28 am

Objednal si medzi inými nejaké člny

cluny jsem nikdy neprodaval

čluny, tedy kajaky, kánoe, rafty, stany, barely a laserem vyřezávaná pádla nabízel e-shop mojett. Nepletete si ty firmy?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod RadekH0 » čtv 10 říj, 2019 3:54 pm

Zdravím kolegové,
tento příspěvek prosím neberte jako kritiku na p. Pohořelého, nýbrž jako všeobecný dotaz.
Chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte, jak to vypadá s aktuální výrobou (červenec 2019) a dodáním objednaných sad tabulek na lokomotivy?
Pana Pohořelého jsem se již snažil 2x kontaktovat a zjistit, jak na tom jsem s dodáním mých tabulek, ovšem zpětná vazba zatím nulová.

Děkuji a přeji všem hezký zbytek dne.
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Trixt » čtv 10 říj, 2019 5:32 pm

RadekH0 píše:Pana Pohořelého jsem se již snažil 2x kontaktovat

Zkusil jsi zavolat?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod JaroHo » čtv 10 říj, 2019 5:48 pm

Já jsem též za spokojeného zákazníka. I když jsem neopatrností spálil dekodér, On velmi ochotně zajistil opravu přímo u ZIMO, jen poštu jsem platil :wink:
já mám problém jinde...koupil jsem klukovi nový kolečka na motokáru v krámě www.dům-dílna.cz myslím. To je prase. Prachy má měsíc na účtu a nic. telefon nebere, na heurece machruje jak nám podvedeným poslal peníze zpět...ale houbeles
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků