Elriwa

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Elriwa

Příspěvekod Jindra Charvat » čtv 13 dub, 2023 3:11 pm

DPH u Elriva - nepříjemné překvapení po registraci při objednávce (popsané již víše). A je to opravdu jen politikou?
Zatím jsem se krom Elriwa s českou DPH (v německém eshopu) setkal jen u Amazonu a ten to má proto, že je plátcem DPH i v ČR.
Není náhodou Elriwa také plátcem i v ČR? Nebo nás to opravdu čeká všude? Nechce se mi věřit, že by němci odváděli dobrovolně DPH do české kasy... :)
p.s. jinak velmi drahé poštovné (druhé nejdražší 15E, to první má bessere 22E), po celém německu samo zadara :(
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Elriwa

Příspěvekod vvitty » čtv 13 dub, 2023 5:05 pm

Nastane to pro vsechny prodejce z EU kteri prodaji do jineho statu EU za vic nez 10 000 EUR. Automaticky jim vznika povinnost fakturovat s DPH platnou ve state kupujiciho a tamtez odvest DPH. Realne DPH odvedou svemu prislusnemu financnimu uradu a nasledne si to jednotlive zeme vzajemne zuctuji.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Elriwa

Příspěvekod nadkachna » sob 15 dub, 2023 1:10 pm

Nech si to přeposílat přes mailbox.cz a máš po starostech. Tuto firmu využívám už několik let hlavně pro nákupy na ebay a kromě toho, že tak můžeš nakupovat položky, které se neposílají mimo Německo, to i vychází cenově výhodněji (většinou 6€ + 170 Kč), než s mezinárodním poštovným. Za ten den “zdržení” to tak rozhodně stojí a pokud je to říši zdarma, není co řešit ;-)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Elriwa

Příspěvekod vorisekml » ned 16 dub, 2023 7:38 am

Mimochodem...

I v modellbahnshop Lippe fakturují při zaslaní do CZ 21% DPH... Takže ty dvě procenta rozdílu mezi 19% DE daní a 21% CZ daní v podstatě dotují čechačky.....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Elriwa

Příspěvekod Jindra Charvat » pon 17 dub, 2023 4:58 pm

člověk se učí celej život...
Opravdu je to tak. Ačkoli jsem v předchzím příspěvku tvrdil, že jsem se s 21% DPH v Německu na e-shopu nesetkal, tak opak byl většinou pravda. Nejenom lippe, ale i Modellbahn Union a besserepreise účtují 21% a rozdíl opravdu cálují ze svého. Proto mne Elriwa (a zjevně nikoli jen mne) překvapila po přihlášení automatickým přepočtem z 19 na 21%.
Takže nikoli do německého rozpočtu DPH, ale do českého přispívám, i když kupuji za čarou :D :D :D (jak zde někdo v předchozích přispěvcích klamně naznačoval...)

mailbox.cz budiž pochválen a třikráte běda nám, co jsme ho dříve neznali :x a tím používati nemohli :) (těch zbytečně prošustrovanejch prašulí)

Doprava Elriva cca 170 Kč do Česka a k tomu ta hnusná německá daň 19% (pri využití mailbox.cz), no prostě fuj :D ... a moc děkuji za dobrou radu.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Elriwa

Příspěvekod Dusan » pon 17 dub, 2023 6:01 pm

Jindra Charvat píše:mailbox.cz budiž pochválen a třikráte běda nám, co jsme ho dříve neznali :x a tím používati nemohli :) (těch zbytečně prošustrovanejch prašulí)

Doprava Elriva cca 170 Kč do Česka a k tomu ta hnusná německá daň 19% (pri využití mailbox.cz), no prostě fuj :D ... a moc děkuji za dobrou radu.

No, já bych jen doplnil, že správně to je mailboxde.cz
mailbox.cz je webovka seznamky :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Elriwa

Příspěvekod Jindra Charvat » pon 17 dub, 2023 6:31 pm

Má oči a nevidí, má uši a neslyší.
Ano je to tak. Faktem je, když jsem zadal tu "seznamku" do mého Qwant vyhledavače, nabídlo mi to rovnou mailboxde.cz a tak jsem v klamu neúmyslně šířil nepravdivou adresu :D, ale i tak super tip.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Elriwa

Příspěvekod vvitty » pon 17 dub, 2023 7:13 pm

Jindra Charvat píše:Takže nikoli do německého rozpočtu DPH, ale do českého přispívám, i když kupuji za čarou :D :D :D (jak zde někdo v předchozích přispěvcích klamně naznačoval...)


No pokud si to naznacovani prectes dukladne tak zjistis ze tam je pouzit minuly cas.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Elriwa

Příspěvekod nadkachna » úte 18 dub, 2023 4:46 am

Dusan píše:No, já bych jen doplnil, že správně to je mailboxde.cz
mailbox.cz je webovka seznamky :mrgreen:

Jejda, sorry za překlep :-)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Elriwa

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 21 dub, 2023 3:33 pm

Tak jen shrnutí:
Neděle - objednáno a zaplaceno (kartou_19%DPH) na eshopu Elriwa s použitím doručovací adresy mailboxde.cz.
Pondělí - zdarma (objednávka více než 99EUR) odesláno z Elriwa do mailboxde.cz.
Úterý - na mailboxde.cz zaplaceno 140Kč a přesměrováno do CZ.
Středa - vyzvednuto v balíkovně (po 11 hodině) a odpoledne nasazeno na trať.
Chválím a doporučuji :)
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků