JAKO MODELS

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » úte 21 bře, 2023 3:18 pm

Dobrý den pane Fediáne.
Jsem rád že balíček dorazil v čas a hlavně v pořádku a bez poškození.
Jsem také rád že celá nemilá situace se vyřešila ke spokojenosti obou stran.
Věřím že u mne neobjednávate naposledy a příště bude správně vše, už od samotného začátku. Děkuji že jste vytvořil "nápravný" přispěvek o tom co vám přišlo, a v jakém stavu. Vážím si toho, dělat jste to nemusel a proto to má pro mě ještě větší váhu, děkuji.

Přeji vám hezký zbytek dne a hlavně ať vám jde stavba od ruky.

S pozdravem Jako Models - Jan Koblic
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod brzda » pát 07 dub, 2023 11:37 pm

Páni, nech je to akokoľvek, mladosť nie je ospravedlnenie a dôvod k arogancii. Pán Koblic oklamal x- ľudí už v niekoľkých kolách a takéto výlevy tu už tiež pár krát boli. Zle dodaný nekompletný tovar, nekvalitný tovar, navyšovanie ceny, presúvanie termínov, zahmlievanie termínov zaslania balíkov, prevzaté zálohy a žiadna odozva, cenová politika, manipulácia s komentármi k príspevkom blokovanie sťažovateľov, mazanie komentárov, ktoré sa nehodili...atď..to je aj na troch podvodníkov, nie jedného. Neviem, či som dobre hľadal, ale register firiem ČR nepozná žiadnu firmu JAKO-models, ktorá by bola riadne registrovaná ako podnikateľský subjekt so všetkým, čo k tomu patrí, teda účtovníctvo, správne poplatky, živnosť na danú činnosť, čo teda už považujem za zavádzanie zákazníka, inými slovami podvod. To ako keby IGRA alebo KB model fungoval rovnako, to by sa im podnikalo. A toto by som mal obhajovať? V podstate má veľké šťastie, že na neho ešte nikto nepodal trestné oznámenie, čo sa ešte kľudne môže stať. Je to škoda, lebo talent má a časom by z tých modelov aj mohlo niečo byť, ak sa bude učiť, ale na druhej strane je zaujímavé, že klamanie, zavádzanie a okrádanie ľudí mu išlo aj bez dlhého učenia. Medové motúzy a dojímavé reči sú už skôr ako paródia. To že p. Ferdiánovi ( v oslovení predchádzajúceho príspevku je to ale pán Fedián )nakoniec poslal to, čo mal poslať hneď v prvom kole ako samozrejmosť, je možno aj dôsledok vonkajšieho vplyvu jeho guru..... a čo ten zvyšok " zákazníkov" neexistujúcej firmy, som zvedavý, ako by sa potešili týmto " napraveným " motúzom. Za mňa palec dole. OMYL - naozaj som hľadal zle, systém OR ČR pozná firmu Jako-models aj s požadovaným rozsahom podnikania v uvedenej oblasti, na čo ma upozornil jeden člen tohto fóra, takže tam je to ok. Sorry, mal som lepšie hľadať. Ale zvyšok platí do písmena a možno je to aj o to horšie, že podnikateľ má takýto prístup. Ak niekomu nevadí to, čo je popísané v prvej časti textu po kurzíva, v pohode, jeho osobná vec, ale je kopec ľudí, ktorí to neberú ako počin mladíckej nerozvážnosti. Kto chce psa biť, palicu si nájde, ako sa vraví...... a tak si myslím, že už stačilo, čo som k tomu napísal.
Naposledy upravil brzda dne sob 08 dub, 2023 10:09 am, celkově upraveno 1
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Ivan » sob 08 dub, 2023 5:39 am

V rejstříku živnostníků jsou 4 Jan Koblicove, třeba živnost má.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod vvitty » sob 08 dub, 2023 8:39 am

Brzda: hledat registracni udaje firmy na strankach JAKO models eshopu jste zkusil?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod brzda » sob 08 dub, 2023 9:59 am

Neskúsil, stránku Jako-models som nepozrel ( ani ma nezaujímala z už popísaných dôvodov) a register firmu nepoznal, možno som zle zadal - podľa IČ OR našiel a je to ok.....pointa podvodných počinov bola niekde inde.....evidentne živnosť a zákonom stanovené požiadavky pre podnikateľskú činnosť sú v poriadku, čo je hneď veľký krok vpred, asi sa niečo pozitívne deje u pána Koblica. Ale to nič nemení na to, čo som napísal... a aj opravil v predchádzajúcom príspevku, aby som nezavádzal a neprezentoval nepravdy a polopravdy.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod brzda » sob 08 dub, 2023 10:16 am

Ivan píše:V rejstříku živnostníků jsou 4 Jan Koblicove, třeba živnost má.

Je to v poriadku, len som to pravdepodobne zle zadal do OR, podľa IČ je všetko tak, ako má byť. Samozrejme až na tie počiny podnikateľského subjektu.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod vvitty » sob 08 dub, 2023 10:21 am

K tomu jak plni slibene dohody se nevyjadruji, to znam jen z doslechu takze to nemohu komentovat, slo mi jen o cast prispevku (cca polovinu) tykajici se te papirove casti byznysu. A tam uz registraci ma, takze lze predpokladat ze si plni i ty ucetni zalezitosti a taky je o neco lepe dohledatelny v pripade problemu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod brzda » sob 08 dub, 2023 12:12 pm

Je to tak, ako píšete, krok vpred aj z hľadiska reklamácií a dokladov o zakúpenom tovare. napr. faktúra za dodaný tovar.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod kapmor » pát 14 dub, 2023 2:56 pm

ahoj, zkusil jsem cvičně u p. Koblice objednat. Balíček dorazil pěkně vystlaný, s fakturou, jednotlivé položky tako poctivě zabalené, tisk vypadá pěkně, nic zničeno nebo pokrčeno. No doufám, že to takto vydrží dále. Měl jsem jen drobné připomínky k objednávkovému formuláři na eshopu, ale nic vážného, spíš jen tipy co zkusit upravit pro větší pohodlí. t.
Přílohy
IMG_20230413_204543.jpg
IMG_20230413_204253.jpg
IMG_20230413_204202.jpg
IMG_20230413_204202.jpg (55.63 KiB) Zobrazeno 4014 krát
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » sob 15 dub, 2023 9:04 pm

Dobrý den.
Jsem moc rád že vše dorazilo v pořádku a jste spokojen. Moc mě to těší.

Kdyby se nedej bože objevil nějaký problém v objednávce, tak nás určitě neváhejte kontaktovat na email uvedený na e-shopu.

Děkujeme ještě jednou za vaši objednávku a těšíme se na další.
S pozdravem Jan Koblic - JAKO Models.
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » pát 02 čer, 2023 4:51 pm

Byla by velká škoda nedat informace o novince, a akci i sem na modely.biz

Jedná se o ...
Plošinové vozíky vídané opravdu v mnoha stanicích a nádražích.
Používané na převoz poštovních zásilek, na svoz odpadků nebo například na převoz nářadí a dílů mezi depy.
My vám tento suprový doplněk můžeme nabídnout rovnou ve třech měřítkách ! A to v N, TT a také H0
K plošinovým vozíkům také nabízíme "náklad" v podobě poštovních balíku. Na vozíky můžete ale také osadit dřevěné bedny, popelnice a další, jiné doplňky, které již nabízíme nějakou dobu.

!! AKCE !!
VŠECHNY OBJEDNÁVKY do pondělní půlnoci s hodnotou objednávky nad 999,- Kč mají poštovné zdarma skrze zasilkovnu při platbě předem, i na Slovensko !
VŠECHNY OBJEDNÁVKY do pondělní půlnoci, plošinových vozíků, dostanou jako dárek náklad pro plošinové vozíky ZDARMA !

Více informací, fotografií a především ceny naleznete na našem e-shopu :

http://www.jako-models.cz


Přejeme všem krásný začátek víkendu a spoustu volného času na vaše modely
S pozdravem vaše JAKO Models - Jan Koblic
Přílohy
IMG_20230602_174356 (1).jpg
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod hank » sob 03 čer, 2023 8:26 am

Na stránkách výrobce je uvedeno:
"...můžete dosti podobné výpravní budovy nalézt rozseté po celé České republice. Je tomu tak proto, že hlavní rysy této stavby a především pak stavební plány byly použity i jinde. Hlavní rysy zůstaly a tak se jiné stanice liší jen drobnými detaily."
(Pravopis jsem si dovolil opravit.)

Autor těchto řádků se mýlí. Budova byla postavena podle normálií tehdejší Moravské pohraniční dráhy (MGB - Mährische Grenzbahn). Tyto normálie byly použity pro stavby budov v nácestných stanicích v úseku Uničov - Šumperk - Hanušovice - Dolní Lipka a pokud je mi známo, tak nikde jinde. Stavby se případ od případu liší počtem okenních os a samozřejmě i všelijakými úpravami (přístavbami, výměnami oken apod.) prováděnými později, takže dnes už dvě stejné stavby na bývalé MGB nenajdeme.

Model je pěkný a dobře zachycuje některé typické architektonické prvky, ale skutečnému stavu budovy v žst Libina před rekonstrukcí tratě Uničov - Šumperk neodpovídá - ve skutečnosti je stavba umístěna v náspu a z ulice je o jedno podlaží víc, tzn., že to, co je z ulice přízemí, je od kolejí suterén. (Architekti tomu říkají polosuterén.) Při rekonstrukci trati v r. 2022 Správa železnic nechala snést horní patro, takže dnes je budova změněná k nepoznání a ze strany od kolejí je přízemní. Podobně uspořádaná budova - taky v náspu - je k vidění v Rudě nad Moravou, v rovině a bez verandy v Troubelicích a Novém Malíně atd.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

JAKO Models - Novinky a informace

Příspěvekod Jan Koblic » pát 08 zář, 2023 9:48 pm

Rád bych i zde na diskuzi dával vědět o svém sortimentu a především o novinkách popřípadě akcích.

Jelikož plno mých zákazníků nemá Facebook, a právě "FB" je pro mě jediné místo ( prozatím ) kam dávám veškeré informace zákazníkům o chystaných novinkách, akcích, burzách a tak dále. Rozhodl jsem se to dávat i sem na diskuzi.

Nebyl to tak úplně čistě můj nápad i když už jsem nad tím sám uvažoval. Nápad a chuť to udělat mi vštípil zákazník z poslední burzy. Kterému to přišlo jako super nápad.

A tak bych vám rád představil aktuální novinky a sní spojenou akci ... cituji text z Facebooku ...

"
A je to tu ! Co tu je ?
No zveřejnění první části novinek a sní spojená "NAROZENINOVÁ" AKCE !

Prozatím bylo přidáno na e-shop konkrétně tohle :

MOTORÁRNA - TT 1:120 & H0 1:87 & N 1:160
VINNÉ SKLÍPKY - TT 1:120 & H0 1:87 & N 1:160
STUDNA - TT 1:120 & H0 1:87
VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK - TT 1:120 & H0 1:87
SET NÁDOBÍ - H0 1:87
SET TŘÍ KONTEJNÉRŮ NA SVOZ ODPADU - TT 1:120 & H0 1:87 & N 1:160

Staro nová novinka pro velikost N 1:160

KADIBUDKA

NYNÍ O AKCI
Jelikož jsem měl včera narozeniny a rád bych tento den "oslavil" i s vámi tak jsem si pro vás připravil menší akci.
Akce je jednoduchá, všechny objednávky s minimální hodnotou 500,- Kč, zadané do nedělní půlnoci s platební metodu "platba předem" budou mít od nás poštovné ZADARMO. Tato akce platí pro objednávky odesílané po území ČR a SK

Přejeme všem modelařům a ne jen těm, mnoho času na vaše modely a hezký začátek víkendu.
S pozdravem vaše JAKO Models - Jan Koblic

E-SHOP : www.jako-models.cz
"
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO Models - Novinky a informace

Příspěvekod Jan Koblic » pát 08 zář, 2023 9:56 pm

Zde prezentační obrázek vybrané části zveřejněných novinek
Přílohy
2023-09-08_16-02-16-442.jpg
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » ned 15 říj, 2023 10:41 am

Před přidáním novinek na e-shop tu pro vás mám možnost objednat si EXKLUZIVNĚ osvětlovací věže.

Jedná se o "věc" která nebude dost pravděpodobné zařazena do sortimentu na e-shopu. Nebo alespoň ne v blízké době. A tak vám, zájemcům nabízíme možnost si objednat.

Jedná se o věže v měřítku H0, ale pokavaď se najde dostatečný počet zájemců i v jiných měřítkách, bude i měřítko jiné.

Specifikace měřítka H0 :
Výška sloupu je zhruba 40 cm, +- pár mm včetně betonové podstavy.
Rozměry podstavy jsou 36x36 mm
Specifikace osvětlení měřítka H0 :
V ceně je zahrnuto 14 kusů reflektoru na vrcholu věže a 4 kusy lamp na spodní části věže.

Cena za kus 3.700,- Kč Cena je uvedena za hotový stožár. Který je osvětlený a připravený na osazení, na vaše kolejiště.

Pokavaď se sejde dostatečný počet zájemců v TT a N, budou i tato měřítka. Cena v TT a N bude dosti obdobná té v H0.

Zájemci prosím vyplňte objednávkový formulář na našem e-shopu :
http://www.jako-models.cz
Do čísla produktu napište prosím "STOZAR".

! OBJEDNAT JE MOŽNÉ POUZE DO KONCE TOHOTO MĚSÍCE !
Po sléze budou objednávky uzavřené a objednat nebude následně možné.

Přejeme hezký zbytek víkendu a spoustu času na vaše modely
S pozdravem vaše JAKO Models - Jan Koblic

( ** sloup byl výškově snížen vůči skutečné předloze, určité proporce byly upraveny vůči zmíněnému snížení věže. Aspekty které je důležité zachovat v měřítku správně, nezmenšené vůči měřítku jsou zachovány. Sloup byl snížen z důvodu toho že je to opravdu gigant ** )
Přílohy
FB_IMG_1697366444880.jpg
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků