JAKO MODELS

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod pavmar » pát 17 bře, 2023 6:26 am

moje zkušenost, sloup na nádraží Rakovník H0, poptávka po nakreslení na FB
1. Okamžitá nabídka spolupráce
2. Bez rozměrů a detailu žádost o zálohu 1000kč
3. záloha naivně zaplacena
4. přišlo několik varování od přátel že tudy cesta nevede. jejich zkušenosti a zadlužené zakázky několik měsíců zaplacené....
5. napsal jsem že odstupuji od zakázky a požaduji vrácení peněz (asi 2 hodiny od mé úhrady.)
5 peníze přišli
celkový odhad návrh s tiskem 13x sloup na peron cca 3000kč
a když jsem pak sledoval občasné recenze a výtvory tak jsem přesvědčen že si nic ne objednám.
Bohužel špatná reklama dělá hodně a i kdyby to už bylo teď vše ok tak už ne.
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » pát 17 bře, 2023 7:31 am

carter88 píše:Ahoj,

jsem sice jen věčný čtenář tohoto fora- a díky za něj, je to užasný zdroj nápadů a zkušeností- ale tady si dovolím reagovat.
Honzu Koblice znám osobně. Je to prostě hoodně mladý kluk, co má hromadu energie a nápadů... ale někdy dělá zbytečné boty. Ne proto, že by chtěl někoho odrbat, ale protože si toho ocas nabral moc a pak neví co dříve a chybí mu zkušenosti. Ale vidím v něm potenciál. Umí výborně kreslit, je precizní a zaměřený na detail- Za mě je férovej a rovnej. Nechci a nebudu tu rozporovat vaše zkušenosti, názory, respektuji je, ale zkuste na to koukat jinak. S Honzou se dá velice dobře domluvit, tak to zkuste, místo hejtu-

To je sice hezké, ale zákazníka nezajímá jeho profesní chyby. Zákazník očekává skvělý produkt, který on sám nabízí. Očekává že byl použit původní podklady/stavební plány. Je to jeho chyba, že nereaguje na dobré podněty z vaší strany. Jestli mu skutečně kolego "carter88" pomáháte, tak se snažte, aby své nabízené produkty dotáhl do zdárného konce. Modeláři/zákazníci popsali své zkušenosti s panem Koblicem. To nejsou hejty.
A ještě malý dovětek z mé strany. Vůbec jsem nevěděl, kdo je majitel fa. Až tady. Reklamovat jsem nemohl, protože nebyla zpětná vazba. Jméno slečny nebo paní, která odeslala zásilkou, vůbec neznám. Kvůli reklamaci jsem nenašel žádné data, proto jsem zveřejnil svůj poznatek. Tady na DFmodely.biz pán Koblic není zaregistrován.
carter88 píše:tím tedy zrovna nemyslím recenzi p. Ferdiána.

Petr Němec

To není recenze z mé strany, kdybych napsal skutečnou recenzi, ta by vypadala úplně jinak než můj úvodní příspěvek. Upozornil jsem vašeho kolegu, že na upozornění nebo-li kritiku, jestli je opodstatněná si musí zvykat. Jen tak se bude posouvat dále. Platí zlaté pravidlo o zákazníkovi a když jej nerespektujeme, přicházejí negativní poznatky a poznámky. Fa JAKO MODELS je tu pro zákazníky, jestli chce v budoucnu uspět. My zákazníci tu nejsme pro něj a to platí i pro další fa, které si myslí, že mohou s náma vorat, podle toho, co nám předhodí.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod carter88 » pát 17 bře, 2023 9:24 am

Milane, děkuji Vám za reakci.

Jen pro upřesnění, Honza NENÍ můj kolega. V jeho firmě nemám jakýkoliv podíl ani zájem.

Bral jsem to spíš tak, že v něm vidím obrovský potenciál a je škoda ho sestřelit hned takhle...

Ale chápu a respektuji váš pohled.

Petr Němec
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod hank » pát 17 bře, 2023 9:44 am

carter88 píše:...je škoda ho sestřelit hned takhle...


Ale to přece není žádné sestřelení... To je jenom konstatování stavu, že vůbec nechápe, jak má zacházet se zákazníky nebo obecně jak se má jako živnostník/firma chovat. A když už má někoho, kdo vystupuje jako jeho mentor, tak ten mentor by měl být první, kdo mu tohle vysvětlí, a ne se ho nekriticky zastávat. To může mít jaký chce potenciál, když si svým chováním vyžene zákazníky, bude mu k ničemu.

(Disclaimer: Zhruba polovinu ze 43 let svého profesního života jsem strávil tím, že jsem někomu něco nabízel a prodával, od maloobchodního zboží až po strojírenské investiční celky.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Ivan » pát 17 bře, 2023 12:59 pm

Carter :

Také si nemyslím, že by to byly hejty. Kolegové popsali zkušenosti. Já pochválil prase z vizuálu. Jestli to dotáhne do konce s funkčním pojezdem, tím lépe!

Musí si však uvědomit, že ať modeláři čistě na kšeft, ze zábavy nebo jen přivýdělek, musí respektovat nějaká základní pravidla. A nemyslím jen zákonná, ale třeba i slušnosti. Brát zálohu za něco, co ještě nemá ani načrtnuto se prostě nedělá. Když tvorba na zakázku, tak udělat třeba 3D model, záloha, tisk, doplatek.

Nezbývá než přát modeláři ať se poučí, začne dotahovat věci do konce a třeba to půjde :)

Mimochodem, jaký pojezd bude v praseti?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod carter88 » pát 17 bře, 2023 1:02 pm

hank píše:
carter88 píše:...je škoda ho sestřelit hned takhle...


Ale to přece není žádné sestřelení... To je jenom konstatování stavu, že vůbec nechápe, jak má zacházet se zákazníky nebo obecně jak se má jako živnostník/firma chovat. A když už má někoho, kdo vystupuje jako jeho mentor, tak ten mentor by měl být první, kdo mu tohle vysvětlí, a ne se ho nekriticky zastávat. To může mít jaký chce potenciál, když si svým chováním vyžene zákazníky, bude mu k ničemu.

(Disclaimer: Zhruba polovinu ze 43 let svého profesního života jsem strávil tím, že jsem někomu něco nabízel a prodával, od maloobchodního zboží až po strojírenské investiční celky.)



Hanku,

děkuji za reakci.

Věřte nebo ne, zrovna já jsem první, kdo do něj šije a ne zrovna málo. Ne pro zisk, nebo vlastní ego, na to se můžu vykašlat, ve svém oboru jsem dokázal maximum možného, ale právě proto, že v něm vidím ten potenciál. Kluk nasekal hromadu bot, to nepopírám, sám je moc dobře vidím. Je taky pravda, že ho musím učit, jak správně reagovat na zákaznické podněty, práci s marketingem atd. Ne proto, že by byl hlupák, to vůbec, ale je to prostě mladej horkokrevnej kluk no a taky ho to prostě neměl kdo moc naučit. Myslím si, jak na FB někdo napsal, že když se s Honzou bude pracovat, bude do budoucna velkým přínosem pro komunitu. Nechci proto, aby jeho energie byla zbytečně utlučená. Tím ale samozřejmě neodmítám kritiku- právě naopak. Co mi ale vysloveně vadí (NEtýká se to tedy zrovna tohoto fóra), je zbytečné ponižování a urážky, které se vedou na facebooku. Proto, jsem si dovolil reagovat. Věřím, že jsem nikoho z vás neurazil. Pokud se tak stalo, omlouvám se.

Honzu nemám ve svých "tlapách" moc dlouho, doslova pár týdnů. Ale věřím, že soustavnou prací pošťouchnu jeho talent tím správným směrem.

Petr Němec
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod carter88 » pát 17 bře, 2023 1:11 pm

Ivan píše:Carter :

Také si nemyslím, že by to byly hejty. Kolegové popsali zkušenosti. Já pochválil prase z vizuálu. Jestli to dotáhne do konce s funkčním pojezdem, tím lépe!

Musí si však uvědomit, že ať modeláři čistě na kšeft, ze zábavy nebo jen přivýdělek, musí respektovat nějaká základní pravidla. A nemyslím jen zákonná, ale třeba i slušnosti. Brát zálohu za něco, co ještě nemá ani načrtnuto se prostě nedělá. Když tvorba na zakázku, tak udělat třeba 3D model, záloha, tisk, doplatek.

Nezbývá než přát modeláři ať se poučí, začne dotahovat věci do konce a třeba to půjde :)

Mimochodem, jaký pojezd bude v praseti?


Ivane zdravím,

samozřejmě s vámi souhlasím.

Pojezd v prasátku bude jeho vlastní výroby. Sám se snažím radou a testováním přispět k jeho maximální funkčnosti. Bude to 3D tisk, jeví se v tuto chvíli hodně hodně odolný co se týká tepla i hrubšího zacházení. Honza v posledním vzorku opravil chyby a některé detaily. Jízdní vlastnosti na kolejišti (z mé osobní zkušenosti ze vzorku), kde jsou nenapájené srdcovky na výhybkách, profilové koleje, vypadají také slušně. Mašinka netrhá, "nemele" se. Obě nápravy jsou hnané. Ze všech koleček se sbírá proud. Na mé doporučení proběhlo výrazné dovážení celé lokomotivy, a tím se hodně zlepšila tažná síla. Také některé detaily budou jinak, z kovu. Včera, snad mohu prozradit, mi Honza prezentoval celkem hodně leptaných doplňků, které budou automaticky součástí každé lokomotivy. V příštím týdnu čekám předprodukční vzorek na test. Měl by vytáhnout 3 Ypsilony do stoupání 4cm/1m. Spřáhlo kinematika.

Znovu jen pro jistotu zopakuju, v Honzově firmě nemám žádný podíl, zisk ani zájem. Snažím se ho jen nasměrovat správných směrem.

Petr N.
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » pát 17 bře, 2023 6:55 pm

Zdravím všechny čtenáře této diskuze.

Jelikož se toto "vlákno" zde na modely.biz opravdu rozrostlo je na místě abych k tomu podal své vyjádření i já. A je to v tuto chvíli žádoucí.

Předtím než se rozepíši, tak bych rád poděkoval panu Němcovi ,který mne tu sám od sebe obhajuje, a možná tak trošku se mě snaží bránit. A za to mu opravdu děkuji a moc si toho vážím.
Dodám ještě pro jistotu stejně jako pan Němec, Petr to nedělá zištně, nemá podíl ani jiný zájem v mé výrobě. Jen se mu líbí co dělám a je semnou spokojen aspoň co já vím, co mi říká.
Petr jak sám píše není pro mě jen velké plácání po rameni, umí být i hodně kritický, umí najít chybu a hlavně umí opravdu dobře poradit. Za všechno jsem rád, a myslím si že mi to v mé produkci dosti pomáhá.

Teď bych se rád vyjádřil ke stavebnici bytovky v měřítku N, k chybám z mé strany a k objasnění celé stavebnice. Nebudu se jakoliv vymlouvat a napíšu vše tak jak je.
Celá stavebnice vznikla na základě komentáře pro jednoho "Nkaře" všiml jsem si jak pod příspěvkem na Facebooku v TT skupině hlásal něco ve stylu "Škoda že není něco takového v Nku". A tak jsem pánovi napsal a začal vývoj stavby. Z počátku mělo jít jen o něco nazvěme to "něco +- podle fotografií tak aby na kolejišti aspoň nějaká bytovka v N byla" postupem času, jelikož ve mě pan viděl potencional. Jsme začli stavebnici předělávat na budovu z jeho dětství. Budovu ve které vyrostl.
Celá konstrukce tak probíhala bez přesných rozměrů, pouze podle fotografií již zmíněné budovy ( ale již zrekonstruované ) a pan "Nkař" ji chtěl ztvárnit před rekonstrukcí .... dále budova byla upravovala skrze telefonáty a paměť zákazníka z dětství. Stavba jako taková měla splňovat také kritérium toho aby nezabrala na kolejišti příliš místa. Proto je třeba o krapet užší než by asi měla býti. Ale to si zákazník přál.
Stavebnice tedy nevznikala dle stavebních plánů, ale podle a za pomoci vzpomínek na daný baráček.

Po zhotovení stavebnice mi přišla škoda se o ní nepodělit i s ostatními Nkaři a tak jsem umožnil a nabídl ji i ostatním. Jelikož jsem si povšimnul že budova tohoto stylu na trhu chybí, především tedy ve velikosti 1:160.

Nedodané dílky, co k tomu dodat. Možná česky napsat že jsem prostě a jednoduše VŮL a měl jsem si stavebnici před odesláním řádně zkontrolovat. A až pak odeslat. Přiznám se kontrola proběhla letmá a po této zkušenosti si to už opravdu nedovolím a raději vše překontroluji 3x pořádně než jednou na h***o.
Chybu v tomto ohledu přiznávám, a kdyby mi pan Ferdián napsal na email, přes který jsme komunikovali tak s ním rád celou záležitost vyřeším právě tam. Ale bohužel jsem po telefonátu s panem Ferdiánem dozvěděl že není zvyklí, a nerad řeší a dělá reklamace a tak ji neudělal.
V okamžiku když jsem zjistil ,že vzniklo toto vlákno jsem panu Ferdiánovi obratem zavolal. Celou situaci se snažil rozumě a s klidem a spokojenosti pana Ferdiána vyřešit.
Myslím si že se tak povedlo, dnešním dnem tedy ani né 24h po vzniklém problémů budu zasílat Zasilkovnou chybějící dílky a k tomu kompenzaci za vzniklé problémy.

Pan Ferdián sepsal soupis dílů ,který označil za "nedodané" nemám mu tak za zlé. Ovšem někteří z "nás" mohou tuto skutečnost pochopit tak že to dodané mělo býti ale nebylo. Avšak tomu tak není, stavebnice bytovky bohužel v Nku neobsahuje rámečky oken do kuchyně, sklepů a půdy, neobsahuje ani komínové lávky a vikýře. Je mou chybou že jsem soupis dílů více nespecifikoval a i v příspěvku kde jsem stavebnici prezentoval se slovy: "obsahuje vše co je na fotografiích" a to byla chyba, opět má a vzniklo z toho nedorozumění. Za tuto skutečnost se samozdřejmě také velice omlouvám.

Přečetl jsem si všechny vaše názory, zkušenosti, a další negativní komentáře na mé jméno. Rád bych se v první řadě poškozeným omluvil. A k této skutečnosti se rád také vyjádřil.

V minulosti bohužel došlo k problematickému jednání z mé strany při dodávání jednotlivých podkladů a domluvených věci ,kdy jsem se bohužel kvůli mé neobezřetnosti dostal do jakési smyčky ,ze které jsem se nedokázal dostat ven a začalo se to kupit. Bohužel kvůli mé nesystematičnosti jsem si zkazil jméno u lidí ,kteří ve mně již v té době možná viděli potencional. Ale vždy jsem dodal, nebo vrátil po vzájemné domluvě ke spokojenosti obou stran vše jak bylo domluveno. Nikdy jsem nikoho neokradl nebo nepodvedl. Zloděj opravdu nejsem. Pokud má někdo pocit že nedošlo k naplnění toho co bylo dohodnuto vždy jsem byl a i teď jsem otevřený jakémukoliv řešení ,aby nedocházelo k nespokojenosti z druhé strany. Samozřejmě pohled obou stran může být zcela jiný a proto prosím ,pokud někdo cítí tuto křivdu nebo cítil neváhejte mne kontaktovat a domluvíme se co dále ,s ohledem na vaše připomínky se budu snažit celou situaci napravit/vyřešit.

Pokavaď se i dnes naskytne nemilá situace závislá na mé chybě, vždy se jí snažím řádně a poctivě vyřešit k spokojenosti nejlépe obou stran. Pokud se nemýlím nikdy jsem nikoho neposlal do ... ... s tím že problém nehodlám řešit. Právě na opak jak už píší výše.

komunikaci s modeláři, se snažím držet také na lepší úrovni než tomu bylo dříve.
A tak bych chtěl poukázat na nový začátek ,který začal tímto rokem, pustil jsem se do tvorby prasátek včetně svého vlastního pojezdu, leptů, osvětlení a digitalizace i se zvukem. Zakládám si opravdu na detailu, a prasátka budou k prodeji až tehdy když na nich já a testeři neobjevíme žádnou chybu. A hlavně já uznám za vhodné že jsou již vhodné k prodeji. Chci aby prasátka byly v prémiové kvalitě od krabičky až po samotnou mašinku.
Mluvilo se tu také o pojezdu první představení prototypu proběhlo na mém YouTube kanále zde: https://youtu.be/BbTusQ1ykAQ
Ale od té doby pojezd podstoupil dost zásadní úpravy a je teď zase o laťku možná i dvě výše.
Byla tu tuším i zmiňka o e-shopu. E-shop jako takový je ve fázi dokončování. Jelikož chci předejít chybám z minulosti nechci spustit e-shop do doby než sním budu po všech stránkách plně spokojen. Nechci to spouštět polovičatý, s mou nespokojeností. Spuštění mělo proběhnout v blízké době avšak chci ještě udělat pár změn a tak proběhne na 99% spuštění k prvnímu příštího měsíce.

Na závěr bych se rád ještě všem znovu omluvil, za vniklé komplikace, špatné zkušenosti a za podobné nemilé situace. Nyní se to snažím dělat opravdu vše jinak a byl bych rád kdyby jste tomu dali alespoň drobnou šanci a nekamenovali mě při sebemenší příležitosti. Vím že hlavní minus a nespokojenost je v rychlosti dodaní. Byl bych rád a chtěl bych vás všechny poprosit kdyby se na mé jméno přestali předhazovat špatné zkušenosti z mých "počátků" !ALE! nezapomínat na ně. Lidé kteří neví o co šlo, to pak šíří dál a berou to jako přítomnost, že se to děje nyní. Přitom tomu tak již není. Rád bych vás také poprosil možná o špetku slušnosti, možná ani ne tak zde na modely.biz ale na FB, každý máme své jméno a základem slušnosti je napsat i v nejhorší situaci jméno toho druhého správně a nezkomolit Koblic na "Kobliha" a podobně.

A na úplný závěr bych poprosil, pokud se najde někdo nespokojený, poškozený a nebo jakoliv zklamaný mnou dodaného zboží. Tak i zpětně, jsem schopen, ochoten a nebráním tomu jakkoliv danou skutečnost napravit i zpětně klidně z mých začátku. Rád bych nespokojené modeláře udělal spokojenými. Pokud se najde nedej bože někdo kdo nebude spokojený v budoucnu i se sebemenší blbosti. Prosím napište prvotně mě, pokusíme se danou situaci společně vyřešit hlavně k vaší spokojenosti. A až pak pokud nebudu ochoten cokoliv napravit ( i když to si myslím že se nestane ) pište nespokojené příspěvky o tom jak jsem nemožný. Chyba, vada, nebo jiné nepříjemnosti by se měli dostat nejdříve ke mě abych mohl danou situaci vyřešit v co nejrychlejším možném tempu. Výrobce, prodejce, dodavatel a nebo například i šefkuchař v restauraci by měl být o vaší nespokojenosti informován v první řadě, a to platí všeobecně. Pokud se to k němu dostane až jako druhému nedej bože k YX-tému už je pozdě, prodejce, kuchař.... i přesto že danou situaci napravi tak ten kdo si přečte že to stálo za houbelec si už s velkou pravděpodobností po nějaké době nepřečte příspěvek o tom jak proběhla náprava chyby.

Toť mé finální vyjádření k celé situaci.

Ještě jednou se omlouvám a děkuji všem čtenářům :D :)
S pozdravem Jan Koblic ( JAKO MODELS )
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » pát 17 bře, 2023 7:41 pm

První důležitý krok jste udělal. Druhý důležitý krok, važte si rad od carter88/Petr Němec. Málokdo má své cestě dobrého mentora. Časem uvidíme, jestli jste dnešní slova myslel vážně nebo ne. Dám vám zadarmo jednu důležitou radu, důvěru lidí se těžko získává, ale svoji nerozvážností o ní můžete velice rychle přijít.
Tak ať se vám a vaši fa JAKO MODELS daří.
-m-/Milan Ferdián/
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Jan Koblic » pát 17 bře, 2023 7:55 pm

milan ferdián píše:První důležitý krok jste udělal. Druhý důležitý krok, važte si rad od carter88/Petr Němec. Málokdo má své cestě dobrého mentora. Časem uvidíme, jestli jste dnešní slova myslel vážně nebo ne. Dám vám zadarmo jednu důležitou radu, důvěru lidí se těžko získává, ale svoji nerozvážností o ní můžete velice rychle přijít.
Tak ať se vám a vaši fa JAKO MODELS daří.
-m-/Milan Ferdián/


Děkuji pane Ferdiáne, hlavně za milá a vlídná slova. Beru si to k srdci a z celé situace jsem se poučil. Ale jak píšete čas ukáže. Dneska jsem vám odeslal dle domluvy chybějící dílky a kompenzaci za vzniklé potíže.
Věřím že si stavbu užijete, a nakonec z toho bude zdárný kousek modelu.

Ještě jednou děkuji.
JK
Jan Koblic
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 17 bře, 2023 4:45 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod pekl024 » sob 18 bře, 2023 7:14 am

Jan Koblic píše:Zdravím všechny čtenáře této diskuze.

Toť mé finální vyjádření k celé situaci.

Ještě jednou se omlouvám a děkuji všem čtenářům :D :)
S pozdravem Jan Koblic ( JAKO MODELS )


Ahoj ,
každý kdo posouvá společnost v myšlence nebo výrobkem dělá chyby, né každý je výborný řemeslník a zároveň meneger. :D

Omluvit se , poučit se , ale hlavně neklopit hlavu. Hlavu vzhůru a tu kouli zase popostrčit o kousek dál , vím o čem mluvím :lol: :lol: , koulím už dobrých 30 let :roll: :lol:
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod rendo » sob 18 bře, 2023 11:15 am

Nechcem vam kazit naladu,ale tu sa nic nezmeni!...Uz to bolo minimalne raz,alebo dvakrat. Aj sa sypal popol na hlavu(aj tak sa nic nezmenilo). Jedine co sa mozno zmeni,tak asi nazov jedine(Inak nic). :oops: :oops:
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milostt » pon 20 bře, 2023 8:58 am

[quote][/quote]
Přídám i já jednu svou negativní zkušenost jAKO Models - Janko Koblic , mladý a už velice arogantní "pán".
Projevil jsme kdysi zájem o model na modelbazaru který byl od Jako ale vystavovala ho údajná přítelkyně Koblice , poslal jsem ji email , přišla mi odpověd že model je již prodaný , za chvili na to e.mail do Koblice že mi stavbu postaví na zakázku po zaslání zálohy. Tato rychlá iniciativa rychle pochabla po mém dotazu zda na zálohu dostanu zálohovou fakturu a zda model bude mít tedy nějakou fakturu nebo doklad když by to bylo takto domluveno. samosřejmě že nic takového nenásledovalo. navíc arogatní výhružky at jemu a přítelkyni nepíšu když nemám o model zájem ( což jsem ani jednou nezmínil) prostě jsem jen chtěl doklad o tom že někomu cizímu pošlu peníze předem .
Nakonec si mě zablokoval.
Několik jeto dalších modelovýtvorů jsme měl možnost vidět na kolejištích v Pečkách a bohužel většinou realita nebyla v té kvalitě jako nabídka. viděl jsem trafačky které byli dost pokorucené...
toliko asi za mě a mou negativní zkušenost.
ještě by mě zajímalo jak tato pseudo firma bez iča bude fungovat až na trh dodá slibované pojezdy , v rámci záruky a podobně budu rád když se tu pak někdo podělí ze svou zkušeností
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milostt » pon 20 bře, 2023 9:04 am

carter88 píše:Milane, děkuji Vám za reakci.

Jen pro upřesnění, Honza NENÍ můj kolega. V jeho firmě nemám jakýkoliv podíl ani zájem.

Bral jsem to spíš tak, že v něm vidím obrovský potenciál a je škoda ho sestřelit hned takhle...

Ale chápu a respektuji váš pohled.

Petr Němec


On se sestřeluje sáám už dva roky pořád ho omlouváte že mladý , ale evidentně se z chyb nepoučil , pokud vystupuje jako firma a umí si říct ceny jako profi firma tak ať se tedy i jako profík chová
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » úte 21 bře, 2023 2:40 pm

Moje informace.
17.03.2023 08:37:58 příjem zásilky do depa
21.03.2023 14:16:04 výdej zásilky, tedy mě
Zásilka došla v krabičce. Obsahem zásilky je návod na stavbu, chybějící díly a omluvný balíček. Obrázek 1.
Návod na stavbu
Formát papíru A4, podle mne dost srozumitelné. Obrázek 1
Chybějící díly
Přišly o kterých jsem psal a dokonce i ty díly o kterých jsem vůbec nevěděl, že jsou součástí stavebnice. Fólie na zasklení jsou čisté, nejsou špinavé, zapatlané nebo jiným způsobem poškozeny. Obrázek 2
Omluvný balíček
Tady jsem byl dost zaskočen. Nečekal jsem, že dostanu jako útěchu druhou bytovku, dokonce i s květenou. Čekal jsem maximálně nějakou drobnost a ani to né :o . Obrázek 3

Shrnutí
Majitel si pečlivě pohlídal celou zásilku a zkontroloval všechny odeslané díly stavebnice. Když takto bude přistupovat s celou vážností a odpovědností ke všem zákazníkům a bude naslouchat rady svého mentora, může být v budoucnu úspěšný. U mě spokojenost se zásilkou (něco jiného bude oprava stavebnice).Ale opět záleží na něm a jakou váhu bude dávat svým slovům napsané zde.
-m-
Přílohy
Zásilka 3 balíčky.JPG
Zásilka 3 chybějící dílky.JPG
Zásilka 3 omluvný balíček.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků