Bubi model

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Bubi model

Příspěvekod Ivan » pát 27 led, 2023 9:21 am

Přitom by stačil jen jeden malý zámek do spod čela a bylo by to jasné i bez návodu. :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Bubi model

Příspěvekod Jirkátor » pát 27 led, 2023 6:55 pm

Když to porovnám se stavebnicí od Igry...
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Bubi model

Příspěvekod H0nza » pon 30 led, 2023 12:39 pm

H0nza píše:Zlákán mezinárodním úspěchem výrobce deklarovaným na jeho e-shopu a nehledě na pomluvy místních závistivců jsem od BuBi model zakoupil stavebnici výtopny - nebo jsem si to aspoň myslel. V pytlíku (= obal?) bylo nasypáno pár dílů, které na první pohled ani nijak moc nejdou k sobě - přikládám obrázek - a návod výrobce nepřiložil. Stavebnice postrádá jakékoli detaily, mimo jiné ve stavebnici chybí i seznam dílů. Nad konstrukcí např. závěsů vrat stále žasnu.
Je pravda, že to vše bylo za cenu hamburgeru. Měl jsem si koupit raději ten hamburger...


Na základě další komunikace od výrobce - a protože nechci plevelit toto zájmové fórum případnými animozitami - upřesňuji:
(1) Stavebnice tak, jak jsem ji na vánoce obdržel, skutečně obsahovala pouze dva sáčky dílů, bez seznamu dílů a bez návodu, bez obrázků, bez polepu krabičky.
(2) O dodání návodu alespoň v pdf jsem proto požádal výrobce e-mailem 27. 12. 2022, znovu 13. 1. 2023 a dále i telefonem.
(3) Dne 15. 1. 2023 jsem obdržel "layout" dílů v pdf, abych se mohl ujistit, že obsah stavebnice je úplný.
(4) Když jsem 24. 1. (i přes několik telefonických hovorů) stále neměl návod k dispozici, uveřejnil jsem na tomto fóru příspěvek - chtěl jsem se prostě v kontextu dalších příspěvků v tomto vláknu svěřit se svou vlastní zkušeností. A musím přiznat, že fórum funguje skvěle.
(5) Již večer 25. 1. umístil výrobce na svůj web (obrázkový) návod. Našel jsem ho 26. 1. v dopoledních hodinách. O den později mi pan Ščupák poslal i fotografie modelu e-mailem.

Následně se podařilo se dořešit i moji žádost o dodání dalšího aršíku s vraty, protože pro vymodelování rubu i líce křídel podle mých představ jeden aršík ze stavebnice nestačí. Tímto výrobci děkuji.
Že se mi zdá zavěšení vrat nemodelové nebo že bych chtěl výtopnu s větrákem nebo s komínem nebo s pevnější střechou nebo třeba s okapními žlaby, to je ryze můj problém a s tím nemá výrobce co do činění. Stavebnice zcela odpovídá zobrazení v e-shopu a samozřejmě byla a je možnost koupit jinde. Za svoji volbu proto nikoho neviním... :oops:

Musím konstatovat, že mým původním záměrem bylo postavit model výtopny, (tedy de facto pro širší veřejnost) slepit malou krabičku z papíru, pro radost. Náročnost následné diskuze s výrobcem nad dodávkou té kartónové krabičky v ceně onoho zmíněného hamburgeru mne osobně velmi zaskočila a zklamala. Na velkorysé baťovské heslo "Zákazník má vždycky pravdu 8) " zřejmě u obchodu takového významu není prostor. Proto prosím - pokud naleznete rozpor mezi mým stručným prvním příspěvkem a tímto obsáhlým upřesněním, omlouvám se za prvotní informaci. Nepochopil jsem význam toho všeho, podcenil jsem to. A příště budu kupovat nemovitosti i jejich modely uvážlivěji.
H0nza
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25 lis, 2010 7:42 am

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků