Pojezdy.eu

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod look23 » čtv 28 črc, 2022 12:26 pm

TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » čtv 28 črc, 2022 12:33 pm

U toho levnejsiho je nutne zapojit i dratky mezi deskami... coz neni problem pro vetsinu modelaru protoze stejne musi zvladat pajeni dratku aby desku zvladnuli vymenit. Asi to z textu neni uplne jasne, doplnim to obrazkem.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Jirkátor » sob 03 zář, 2022 6:38 pm

vvitty píše:Po dvou tydnech usilovne prace uz zhruba tyden opet fungujeme a podarilo se vyridit i vetsinu cekajicich objednavek - alespon tech kde bylo zbozi dostupne. Takze se vracime zpet k normalnimu provozu... pozor, pres prazdniny budou nejake ty kratsi vypadky diky dovolenym.

Rád bych se zeptal, zda je provoz plně obnoven. 1. dubna jsem zadával objednávku s tím, že ne vše je skladem, ale od té doby se nic neděje a ani na nedávný email mi nepřišla odpověď.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » ned 04 zář, 2022 9:04 am

Podivam se v cem je problem. Ty Nkove veci obcas maji delsi dodaci dobu...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Jirkátor » úte 18 říj, 2022 7:24 pm

Tak když už jsem to začal, tak i dokončím: sice to trvalo déle, než jsem čekal já i prodejce, ale dnes vše dorazilo tak, jak jsem objednal, takže za mne nakonec spokojenost.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod JS23 » čtv 01 pro, 2022 7:38 am

Tak to vypadá, že dlouhé dodací lhůty jsou u tohoto eshopu spíše pravidlem než výjimkou. Zboží objednáno pomalu 2 týdny, zaplaceno obratem a od té doby nic. Na emailový dotaz žádná reakce. Tak doufám, že to nebude jako u zeleznicni-modelarstvi, kde se člověk také třese, jestli vůbec balík dojde a co v něm bude. Napadá mě, jak to dělají jinde, že zvládají posílat balíky druhý den od objednání - elektrické vláčky, itvlaky, svetnakolejich...? Podotýkám, že objednané zboží bylo skladem.
JS23
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 lis, 2022 2:06 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 01 pro, 2022 8:09 am

Někdo tu železnici dělá na HPP a někdo tomu věnuje volný čas VPP. A o tom to je.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod michal_d » čtv 01 pro, 2022 10:00 am

Nakupuji zde pravidelně a ano, v podstatě pokaždé trvá vyřízení objednávky velmi dlouho. Nikdy se ale nestalo, že bych zboží neobdržel. Osobně mě to nevadí, bezu zde speciálky jinde v podstatě nedostupné, nebo velmi komplikovaně. Ale také mě při prvním nákupu (již před lety) zarazilo, že 3 týdny po zaplacení zboží jsem z obchodu neměl žádnou reakci ani zboží. Je to nekomfortní, ale vůbec bych se nebál.
michal_d
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Zlámalík » čtv 01 pro, 2022 10:45 am

Zastanu se pana Pohořelého taky, zpoždění se asi vyskytnout může, ale nikdy se nestalo, že by něco nebylo nebo že by na to zapomněl. Nakonec, tady v jiných vláknech komunikuje denně, takže těžko, že by se skrýval ;-)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Ivan » čtv 01 pro, 2022 8:21 pm

JS23 píše:Tak to vypadá, že dlouhé dodací lhůty jsou u tohoto eshopu spíše pravidlem než výjimkou. Zboží objednáno pomalu 2 týdny, zaplaceno obratem a od té doby nic. Na emailový dotaz žádná reakce. Tak doufám, že to nebude jako u zeleznicni-modelarstvi, kde se člověk také třese, jestli vůbec balík dojde a co v něm bude. Napadá mě, jak to dělají jinde, že zvládají posílat balíky druhý den od objednání - elektrické vláčky, itvlaky, svetnakolejich...? Podotýkám, že objednané zboží bylo skladem.


Neboj, o nic nepřijdeš, nakupuji zde "nepravidelně" už dlouho. Na webu je upozornění:
"Stav skladu zobrazovaný eshopem je pouze orientační."

... protože prodává i na burze a do toho pracuje, eshop řeší ve svém čase (na rozdíl od velkých eshopů viz příspěvek) a o víkendu (navíc minulý burza byla). Jednou mi objednávka opravdu zapadla, ovšem na oplátku mi zboží dovezl osobně domů. Takže ano, někdy to trvá déle, zvlášť u některých malovýrobců, ale je to solidní eshop. S Tesařem (zeleznicni-modelarstvi) vskutku neporovnatelné.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod JS23 » pát 02 pro, 2022 6:42 am

Děkuji všem za názory a komentáře. Popravdě, "solidní eshop" si představuji trochu jinak, minimálně v komunikaci se zákazníkem. Copak je problém napsat 2 řádky o tom, že odeslání se zpozdí? Než nechat kupujícího v nejistotě, co se děje (zvlášť když pan majitel má čas na diskutování na tomto fóru, jak píšete). Ale uvidíme, třeba se mašinky do Vánoc dočkám. :mrgreen:
JS23
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 lis, 2022 2:06 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Píďalka » pát 02 pro, 2022 2:59 pm

Není to standartní eshop. Jde o soukromou aktivitu, takže nečekejte klasický přístup. Doporučuji se na stránkách registrovat. Pak máte přehled objednávek a stav jejího vyřízení. Pokud něco trvá, tak v tomto případě líná huba půl neštěstí. Vždy stačilo zavolat a zeptat se. Nekupoval bych tam nic co se dá sehnat jinde, na druhou stranu některé věci jinde neseženete. V tom případě je dobré zavolat zeptat se zda to je, není, případně kdy bude... Za mě dobrý obchod.
Píďalka
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 úno, 2021 3:49 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod vvitty » ned 04 pro, 2022 12:50 am

JS23 píše:Tak to vypadá, že dlouhé dodací lhůty jsou u tohoto eshopu spíše pravidlem než výjimkou. Zboží objednáno pomalu 2 týdny, zaplaceno obratem a od té doby nic. Na emailový dotaz žádná reakce. Tak doufám, že to nebude jako u zeleznicni-modelarstvi, kde se člověk také třese, jestli vůbec balík dojde a co v něm bude. Napadá mě, jak to dělají jinde, že zvládají posílat balíky druhý den od objednání - elektrické vláčky, itvlaky, svetnakolejich...? Podotýkám, že objednané zboží bylo skladem.


Objednavka prisla predminuly vikend, uhrada na ucet dorazila v utery. Jako obvykle jsme zasilky balili o vikendu a pak jeste neco v pondeli, abych to mohl v utery hodit cestou do mesta na Zasilkovnu. Za normalni situace bych zrejme pripravil a odeslal i Vasi objednavku, prestoze v dobe baleni jeste nebyla uhrada na ucet, protoze u nas uz tech objednavek mate vetsi mnozstvi a u takovych zakazniku neocekavam problem s uhradou i po odeslani zasilky.
Bohuzel ma zena treti tyden ruku v sadre takze jsem vyrizovani omezil opravdu jen na to co bylo zaplacene.
Dalsi kolo pripravy zasilek bylo v patek, mel jsem kvuli tomu i dovolenou protoze normalne to dela manzelka, a navic byla v sobotu burza takze jeste priprava na burzu plus odvezt deti na hlidani... pripravili jsme i Vasi objednavku, ale z nejakeho duvodu zustala lezet ve spatnem regalu takze jsem ji nezabalil tak aby odesla po burze.
Prisli bysme na to nejpozdeji v prubehu tohoto tydne, pri baleni dalsich zasilek.

Za zdrzeni zasilky se omlouvam, rozhodne to neni standardni termin pokud je vse fyzicky (!) skladem. Zhruba od leta odchazi Zasilkovny zhruba 1.5x tydne a posta pote co k nam na vesnici jezdi mobilni postovna vetsinou 2x tydne.

Srovnani s zeleznicnim modelarstvim nepovazuji za uplne fer, chapu Vase obavy ale pokud je mi znamo tak vsechny predchozi objednavky jsme vyridili v prijatelnem terminu a snad ke vzajemne spokojenosti?

Co se tyka zminovanych obchodu, je to jednoduche - maji prodejnu, maji to jako hlavni zamestnani a tak stihaji odesilat kazdy den. Na druhou stranu maji u dost polozek vyssi cenu (protoze musi platit napriklad tu prodejnu) a taky nektere sluzby neposkytuji - napriklad MTB H0 714 tam koupite za plus minus stejne jako u me, akorat ze od nas dostanete kus s funkcnim osvetlenim na ochozu, zatimco jinde Vam k masine dodaji akorat pytlik "rozsypaneho caje" ktery si ma zakaznik dle predstavy vyrobce zapojit sam. Pripadne si uctuji priplatek za "kontrolu modelu" nebo "zacvaknuti dekoderu", coz by snad mela byt pro solidniho prodejce samozrejmost.

Na jare jsem zvazoval zda jit do prodejny take, s ohledem na vyvoj ekonomicke situace to ale zatim nechame pri starem. Alespon jednu zmenu ale pridam, po pripraveni zbozi nastavujeme v eshopu prislusny stav ktery byl dosud skryty zakaznikum, zmenim to tak aby chodila emailem informace o tom ze se neco s objednavkou stalo.

Odesilani "druhy den" jsem zrusil z eshopu pred lety a obnovovat to neplanuji, pokud nekdo na objednavku pospicha protoze zapomel na darek nebo tak, da se zavolat a pokud je to mozne, rad vyjdu vstric. Pak tam jeste vstupuje dopravce ktery misto zaplaceneho doruceni nasledujici den casto nechal balik valet nekde na depu nebo se nenamahal jej dorucit a investovana snaha prisla vnivec, reklamovat se to nedalo. A protoze nemohu zarucit ze kazdy den budu schopen zabalit vse co prijde jako nove objednavky tak to slibovat jako standard nechci.

Pozn.: U Zasilkovny to hromadne posilani kdyz jedu do mesta rychlost doruceni o neco vylepsi, kdyz to vezmu na pobocku co mame ve vedlejsi vesnici tak to stejne svoz vyzvedne az dalsi den, pri podani na depu je to vetsinou na cilove pobocce druhy den.

Pokud zbozi neni skladem tak je to odesilani casove nekde uplne jinde, nekteri vyrobci dodavaji promptne, nekteri maji dodaci lhutu mezi nekolika mesici a nekolika lety. Tam to pak se zakazniky resime individualne, castecnou dodavkou, vymenou za jine zbozi, vracenim penez, pripadne dohodou ze az to zakaznikovi prijde dlouhe tak objednavku zrusime... je to o dohode. Pozor na to ze podstatne je co mame fyzicky v regale, na eshopu to neni vzdy aktualni a to obema smery. Papirove paragony z osobnich navstev nebo vystav holt nejsou databaze ze skladu neodecte a aktualizace vzdy po burze neni realna. Pokud zakaznik objedna neco o cem vim ze doslo tak se to dozvi jeste ten den, jinak behem par dnu kdyz objednavku pripravujeme.

PS: Posledni tyden jsem tu moc nediskutoval, s ohledem na nedostatek casu diky indispozici me drahe polovicky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod JS23 » ned 04 pro, 2022 8:29 am

vvitty píše: Objednavka prisla predminuly vikend, uhrada na ucet dorazila v utery. Jako obvykle jsme zasilky balili o vikendu a pak jeste neco v pondeli, abych to mohl v utery hodit cestou do mesta na Zasilkovnu. Za normalni situace bych zrejme pripravil a odeslal i Vasi objednavku, prestoze v dobe baleni jeste nebyla uhrada na ucet, protoze u nas uz tech objednavek mate vetsi mnozstvi a u takovych zakazniku neocekavam problem s uhradou i po odeslani zasilky.
Bohuzel ma zena treti tyden ruku v sadre takze jsem vyrizovani omezil opravdu jen na to co bylo zaplacene.
Dalsi kolo pripravy zasilek bylo v patek, mel jsem kvuli tomu i dovolenou protoze normalne to dela manzelka, a navic byla v sobotu burza takze jeste priprava na burzu plus odvezt deti na hlidani... pripravili jsme i Vasi objednavku, ale z nejakeho duvodu zustala lezet ve spatnem regalu takze jsem ji nezabalil tak aby odesla po burze...


Děkuji za Vaši odpověď, Vaše vysvětlení akceptuji, chápu, že se může stát něco neočekávaného. A omlouvám se za srovnání s zeleznicnim-modelarstvim, to bylo přehnané.
JS23
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 lis, 2022 2:06 pm

Re: Pojezdy.eu

Příspěvekod Viki92 » úte 06 pro, 2022 4:15 pm

Nejdelší dobu dodání jsem zažil, když měl pan Pohořelý vytopený sklad. Ostatní objednávky naprosto v pořádku. Dokonce jsem se i trefil tak, že odpolední objednávka druhý den byla na cestě.
Viki92
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28 zář, 2022 11:31 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků