Zásilkovna (a další doručovatelé)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 16 led, 2021 6:35 pm

radeksindy píše:Takže buď je pošta tak blbá, že nenabízí obchodníkům korektně obě možnosti nebo jsou obchodníci tak zblblí, že si myslí, že zákaznící chtějí za každou cenu všechno domů.
Pošta tak blbá není a záleží jen na obchodníkovi.
Já krom Balíku do ruky (DR) a Balíku na poštu (NP) mám v eshopu ještě třetí nejekonomičtější možnost od České pošty, a tou je Balíkovna, kterou tady nikdo ještě nezmínil.
Je to ekvivalentní služba jako Balík na poštu, jen výrazně levnější. Bohužel nejde na každou poštu, na druhou stranu před Vánocemi do nabídky míst přibyly sběrny Sazka, takže nabídka míst uložení je již celkem bohatá. Cenově to skoro konkuruje Zásilkovně a zatím s tím nemám špatné zkušenosti.
Jiná věc je, pokud obchodníci Balíkovnu nenabízí. Pošta totiž pro její podporu mezi obchodníky mnoho neudělala, mě k tomu přivedl až zájem zákazníků, ale dopátrat jsme se musel sám.
A ještě jedna výhoda Balíkovny proti balíkům DR a NP - nezáleží na velikosti. Od jisté doby totiž pošta zavedla různé sazby na oba ostatní druhy balíků v závislosti na nejdelší straně balíku. To ovšem jako eshopař při objednávce nejsem schopen slušně nadefinovat, jak bude balík velký. Dokud byla rozhodující hmotnost, tak to šlo z objednávky spočítat, ale délku nejdelší strany dopředu ani náhodou! Takže i v tomto ohledu z pohledu obchodníka další plus pro Balíkovnu verzus ostatní dvě služby České pošty.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod jipol57 » sob 16 led, 2021 9:54 pm

Dan Buchtela píše:.... a tou je Balíkovna, kterou tady nikdo ještě nezmínil.

Já ji zmínil v posledním řádku: viewtopic.php?f=18&t=12905&start=60#p287802
A opravdu to málo kdo nabízí. Co zatím vím, z vláčkařů co používám jen ITvlaky, a taky jsem už využil.
Ale myslel jsem si, jestli ČP za to nechtějí nějakou placenou registraci.

Edit: Ještě jsem tam nakoukl, balíkovna výrazně nejlevnější.https://www.itvlaky.cz/rubriky/jak-nakoupit/doprava/
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Pavel 152 » ned 17 led, 2021 1:07 pm

Já měl problém s Geis. O tom, že bude doručováno ani ceknutí, po info na jejich centrále samé výmluvy. Nakonec vyšlo najevo, že odesílatel používá typ přepravy pro podniky, kde je stále někdo přítomen pro převzetí. Je to asi levnější. No zkrátka vychcanost, podám levněji a účtuji více. Majitel Bentál s.r.o. velice slušný ochotný já nic já muzikant. Geis to samé, že to je jiná služba a oni si vybrali tuto, byla by patrně dražší(za tu cenu co jsem zaplatil). Info žádné, od řidiče jsem se dozvěděl jak to je. I to je výpověď dnešního podnikání.
A zásilkovna, balíky chodí z a na výdejní místo ráno v 9hod. U pošty dáte do16hod. a druhý den je na místě ráno k doručení. Zásilkovna až třetí den.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 421
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » čtv 11 úno, 2021 4:48 pm

Vzhledem k tomu ze mam zakaznickou kartu Ceske Posty (kam mi posilaji pravidelne spam) bych tak nejak cekal ze mi tam poslou i informace o tom ze zavedli nejakou Balikovnu a jak je super, levna atp. Nestalo se tak... takze asi tolik k propagaci tehle sluzby ze strany Ceske Posty. Kdyz na to ted koukam do ceniku tak to vypada dobre, plus minus podobne jako Zasilkovna.
Ma to ale par chybicek, napriklad to nerozchodim na mem eshopu protoze pro to neni dostupny modul ktery by to obsluhoval (a narozdil od Zasilkovny kde to jde sice o trochu pracneji pro me, ale presto alespon nejak zadat "rucne", u Balikovny tahle moznost neni).
No a pak je tam trosku jinej pristup pro male obchudky - Zasilkovna zainvestovala "par tisic" a nechala udelat moduly pro vsechny mozne rozsirene platformy na kterych bezi eshopy a nabizi je svym klientum zdarma ke stazeni. Ceska Posta nic takoveho nenabizi, takze je nutne koupit modul od "treti strany" - jo, je to do tisicovky, takze to eshop nezruinuje, jde mi ciste o to jak rozdilny maji pristup.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » čtv 11 úno, 2021 4:50 pm

Pavel 152: to zalezi od pobocky... kazda oblast ma trasu rozvozu, takze nektere obsluhuji rano, nektere vecer ... ja vozim baliky na depo a co tam dovezu do 20h, to je vetsinou druhy den na pobockach.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod BohousP » pát 05 bře, 2021 10:53 am

Bylo zde popsáno mnoho zlých zkušeností s Českou poštou. Nevím jak kde, ale v Praze (10 Malešice) se služby za poslední rok výrazně zlepšily. Mám zákaznickou kartu (pošta zná můj email) a aplikaci v mobilu. Předem dostávám info o doručování balíků do ruky ("převzali jsme pro vás", ráno před doručením mail a SMS i s číslem na řidiče), pak SMS "za pět minut budeme doručovat" a pak telefonát od řidiče. Co mne ale překvapilo, že předem informují i o některých zásilkách z Číny (záleží na službě, kterou je to odesláno). Pokud to veze "balíkář", tak je to stejné jako u vnitrostátních. To v minulých letech nebylo. Za mne velké plus, některé jiné služby prostě přijedou bez ohlášení.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Charlie » pát 05 bře, 2021 1:19 pm

Balíkovnu na IT vlaky najednou zdražili z 59,- na 89,-Kč.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod zdeno » úte 11 kvě, 2021 12:37 pm

konecne mam Zasilkovnu vo Varine, teda posilani do Ceska je za 3,5 Eura, coz je celkem v pohode.
---
Teda zase vyrabim pro ceske zakazniky, ktere jsem odmital prave pro silenou cenu Posty, ktera chtela 12 a vic Eur !!
On je to nepomer, vyrobek za 25 Eur (Vedzes) a cena postovneho 12 Eur !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Sandy » stř 12 kvě, 2021 6:59 am

Na Zásilkovně je nejvtipnější to, že své výdejny zásobuje rovnoměrně, takže i když jí mám v baráku, tak si musím nechat poslat některé věci do vedlejší vesnice.. (cca 2,5 km). :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod BohousP » stř 12 kvě, 2021 7:40 am

Sandy píše:Na Zásilkovně je nejvtipnější to, že své výdejny zásobuje rovnoměrně, takže i když jí mám v baráku, tak si musím nechat poslat některé věci do vedlejší vesnice.. (cca 2,5 km). :roll:

Nevím jak a kde, ale když si něco objednávám z českého eShopu, při volbě Zásilkovny mi nabídne pobočky k výběru. Stejně tak při odesílání soukromého balíku. Samozřejmě ne při dodávkách z Číny (Zásilkovnu využívá např. Banggood).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod sidlo » stř 12 kvě, 2021 7:44 am

Mám podobnou zkušenost jako Sandy. Zásilkovna při výběru místa odpoví, že zvolené výdejní místo je plné a musím si zvolit místo jiné, které mi nevyhovuje.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Sandy » stř 12 kvě, 2021 8:23 am

sidlo píše:Mám podobnou zkušenost jako Sandy. Zásilkovna při výběru místa odpoví, že zvolené výdejní místo je plné a musím si zvolit místo jiné, které mi nevyhovuje.

Jo, jo. Nejlepší je, když mi v okolí nabídne výdejnu vzdušnou čarou 500 m a já k ní musím jet 12 km.... :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » stř 12 kvě, 2021 11:06 am

Sandy píše:Na Zásilkovně je nejvtipnější to, že své výdejny zásobuje rovnoměrně, takže i když jí mám v baráku, tak si musím nechat poslat některé věci do vedlejší vesnice.. (cca 2,5 km). :roll:


Na to existuje reseni, pozadat prodejce aby tam potrebnou pobocku zadal manualne.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Sandy » pát 14 kvě, 2021 8:00 am

vvitty píše:
Sandy píše:Na Zásilkovně je nejvtipnější to, že své výdejny zásobuje rovnoměrně, takže i když jí mám v baráku, tak si musím nechat poslat některé věci do vedlejší vesnice.. (cca 2,5 km). :roll:


Na to existuje reseni, pozadat prodejce aby tam potrebnou pobocku zadal manualne.

Viktore, tohle, bohužel, nefunguje.
I provozovatel výše zmíněné výdejny si občas musí pro své osobní zásilky ke konkurenci....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » pát 14 kvě, 2021 11:47 am

Sandy píše:Viktore, tohle, bohužel, nefunguje.
I provozovatel výše zmíněné výdejny si občas musí pro své osobní zásilky ke konkurenci....


Pokud ja jako prodejce zadam do systemu zasilku rucne, mohu vybrat libovolnou pobocku krome tech kterym konci smlouva. Bez ohledu na to jestli ve vyberovem menu v modulu do eshopu je dostupna nebo ma plnou kapacitu.
Ale musi to udelat prodejce, musi to cele udelat rucne v jejich systemu a musi ho o to zakaznik pozadat. A to je prace navic do ktere se prodejcum moc chtit nebude.

A taky je otazkou jakou kapacitu si dany majitel vydejniho mista domluvil, to je vec do ktere nevidim (nejsem vydejni misto), mozna by stalo za to ji navysit pokud ma problem s nedostatkem zasilek versus "plnou pobockou".
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků