Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod pufpuf » stř 27 lis, 2019 1:22 pm

Minulý rok, presne 25.12. 2018 som tu rozoberal problémy s p. Tesařom. Pretože sa mi stále vyhýbal, sľuboval, nesplnil, napísal som sťažnosť na ČOI a predstavte si, že to zabralo. P. Tesař mi peniaze vrátil v plnej výške. Trvalo to síce 3 mesiace (Viac, ako mesiac bola zásielka na pošte, lebo ju odmietal prevziať), ale nakoniec peniaze prišli. Síce pod vyhrážkou, že naňho podám trestné oznámenie za podvod. Iba neviem pochopiť, ako to zariadil, že zásielku - vrátený tovar dobierkou na pošte držali vyše mesiaca, keď som jasne uviedol dobu uloženia 14 dní. Ale to už je teraz nepodstatné. Na záver:
TESAŘ NIKDY, RADŠEJ ŽIADNE MAŠINKY.
pufpuf

Příspěvekod Polabský » stř 27 lis, 2019 8:22 pm

"Nejlepší zkušenosti s výše jmenovanou společností,
jsou žádné zkušenosti" !!
Polabský

Příspěvekod Vladimirjandacek » úte 28 dub, 2020 1:29 pm

Dobrý den, doporučili byste mi nakupovat zde, jako začátečníkovi/amatérovi? Nějaké zkušenosti mám, ale ne tak velké, abych dokázal rozlišit jestli se někde vyplatí připlatit a proč.. tahle stránka se jeví jako dost "autoritativní" tím, že jí nacházím všude když něco hledám, ale podle referencí zde to nevypadá jako uplně nejlepší možnost. Co byste mi doporučili jako alternativu? děkuji
Vladimirjandacek

Příspěvekod Barbucha » úte 28 dub, 2020 1:33 pm

Nechte pana Tesaře v klidu zkrachovat. Pokud chcete nutně vyhodit nějaké peníze, tak tam můžete nakupovat. Pokud Vás zajímají modely, vyhněte se tomu e-shopu velkým obloukem. Myslím, že už toho bylo napsáno dost.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Barbucha

Příspěvekod Ruda72 » úte 28 dub, 2020 3:18 pm

souhlas. tenhle obchod už nikdy. V ČR existuje několik velmi dobrých a seriózních obchodníků.
Ruda72

Příspěvekod HO Dušan » pát 15 kvě, 2020 7:48 pm

Škoda že jsem nenašel dříve toto vlákno.Připadá mi,jako by tu byl jen úmysl prodejce získat data objednatele (hlavně email adresu,telefon...) a ty předat dále.Objednal jsem zeleného ROCO T669 Čmeláka a na telefon již reakce žádné.
Lokotka měla být dárek k narozeninám a asi to bude trapas.Budu se asi červenat jako návěstidlo na červenou.

P.S.:Jestli náhodou někdo víte o nějakém obchodě kde se dá ještě sehnat
Roco 73775 Motorová lokomotiva T669 ČSD čmelák-zelené provedení (H0, Zvuk),nebo i bez zvuku

PROSÍM napište mi soukromou zprávu.Děkuji za jakékoliv info,protože ten trapas musím nějak vyřešit.

DH-Krnov

PODĚKOVÁNÍ: Dobří lidé ještě žijí. .Čmeláka mám již doma a vesele bzučí na kolejišti.Zelený ROCO, klasické pruhy a tabulky.Je to prostě krasavec.Jeden kolega jednoho "pustil".Ještě jednou mu děkuji.Byl sice v analogu,ale byla to prkotina nasunout zvukový modul,namontovat modul s reprákama a protože jsem Krnovák odskočit si za p. Smutkem-Jackem pro nahrání zvuku.Tímto mu také musím ještě jednou poděkovat.
Naposledy upravil HO Dušan dne stř 17 čer, 2020 5:10 am, celkově upraveno 1
HO Dušan

Příspěvekod look23 » pát 15 kvě, 2020 8:58 pm

V H0 je pár čmeláků tady odkaz, ale jsou červení.
H0, ČSD epocha IV - z21start+MM
look23

Příspěvekod Karl » pát 19 čer, 2020 7:32 pm

UFFF!
Objednal jsem zde zboží a zboží minulý týden dorazilo. Stavebnice za 2500Kč (POLA). Evidentně někým rozbalená -ne jednou. Na krabici uschlé rozlité kafe, v krabici nebyly díly vůbec zabalené (originál vždy v slabém papíře). Výplně oken samozřejmě poškrábané. Polovina dílů vylámaná z platíček. Prostě jsem otevřel krabici a viděl jeden velký bordel. Řekl jsem si, že si snad ze mě někdo dělá prdel, to by jste museli vydět! Napsal jsem e-mail. Do teď žádná odezva. A tak pátrám zde na diskuzi a ejhle. Můžu být rád, že vůbec něco dorazilo. Jen doufám, že tam všechny ty drobné díly jsou. :-(

Takže jednoznačně nedoporučuji!!!
Karl

Příspěvekod mikinko » pát 19 čer, 2020 7:43 pm

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Hovorí sa tu o tom už roky rokúce a aj tak si niekto nedá pokoj ... a poradiť ...
mikinko

Příspěvekod Karl » pát 19 čer, 2020 7:57 pm

mikinko píše:Komu niet rady, tomu niet pomoci. Hovorí sa tu o tom už roky rokúce a aj tak si niekto nedá pokoj ... a poradiť ...

Ne každý má čas trávit hodiny u internetu. Příště mi tyto zkušenosti pošlete rovnou na e-mail abych věděl předem. :lol:
Karl

Příspěvekod mikinko » pát 19 čer, 2020 8:06 pm

Karl píše:
mikinko píše:Komu niet rady, tomu niet pomoci. Hovorí sa tu o tom už roky rokúce a aj tak si niekto nedá pokoj ... a poradiť ...

Ne každý má čas trávit hodiny u internetu. Příště mi tyto zkušenosti pošlete rovnou na e-mail abych věděl předem. :lol:

Tým som sa Vás nechcel dotknúť. Poučili ste sa na svojej chybe. A mimochodom, pochybujem, že Vám trvalo celé hodiny nájsť túto diskusiu po tom, čo ste kúpili "mačku vo vreci" ...
Základom nákupu na nete je to, že pokiaľ kupujem z nejakého e-shopu prvý krát, tak si najskôr pozriem recenzie (heuréka, ...), resp. si vyhľadám diskusie ... Alebo sa rovno na fóre opýtam, ktorý obchod by mi skúsenejší odporučili.

Len mi je ľúto, že sa mnohí ľudia nepoučia, a tak p. Tesař môže ďalej podnikať ... keby si ľudia dávali väčší pozor čo a od koho kupujú, už to mohol dávno zabaliť a nemuseli sme tu riešiť nové príspevky ... čo by bolo pre všetkých modelárov len dobre ... :-)
mikinko

Příspěvekod sidlo » pát 19 čer, 2020 8:13 pm

Běžný, normální, spotřebitel
1) předpokládá slušné chování,
2) toto fórum vůbec nezná.
sidlo

Příspěvekod Karl » pát 19 čer, 2020 8:14 pm

mikinko píše:Len mi je ľúto, že sa mnohí ľudia nepoučia, a tak p. Tesař môže ďalej podnikať ... keby si ľudia dávali väčší pozor čo a od koho kupujú, už to mohol dávno zabaliť a nemuseli sme tu riešiť nové príspevky ... čo by bolo pre všetkých modelárov len dobre ... :-)

Nové příspěvky jsou taky důležité. Upozorňují další, že problém stále trvá. A proč jsem zde nakoupil? Protože měl jako poslední v ČR stavebnici, která se již nevyrábí.
A co mě překvapilo hned po objednávce? Ty e-maily, jako by šlo o neskutečně velký obchod. :mrgreen:
Vaše objednávka přijata, objednávka zpracována, objednávka předána do expedice, objednávka expedována, objednávka předána přepravci...
Karl

Příspěvekod mikinko » pát 19 čer, 2020 8:27 pm

sidlo píše:Běžný, normální, spotřebitel
1) předpokládá slušné chování,
2) toto fórum vůbec nezná.

Však to ... aspoň má potom ČT pravidelný prísun tém aby mohli vysielať Černé ovce. To sa potom ani nečudujem, že v ČR (a nielen tam) je raj pre podvodníkov ...

Bežný a normálny spotrebiteľ, keď niečo kupuje cez NET tak :
- overí si obchod (dnes už je fakt net plný recenzií)
- overí si výrobok, ktorý kupuje (opäť množstvo recenzií)

Ja som terazky kupoval 4 ks elektrického náradia. Každé z iného obchodu. To dohľadanie a prečítanie recenzií trvalo niekoľko minút. Výsledok bol ten, že som za svoje peniaze dostal presne to, čo som chcel.
mikinko

Příspěvekod mikinko » pát 19 čer, 2020 8:30 pm

Karl píše:
mikinko píše:Len mi je ľúto, že sa mnohí ľudia nepoučia, a tak p. Tesař môže ďalej podnikať ... keby si ľudia dávali väčší pozor čo a od koho kupujú, už to mohol dávno zabaliť a nemuseli sme tu riešiť nové príspevky ... čo by bolo pre všetkých modelárov len dobre ... :-)

Nové příspěvky jsou taky důležité. Upozorňují další, že problém stále trvá. A proč jsem zde nakoupil? Protože měl jako poslední v ČR stavebnici, která se již nevyrábí.
A co mě překvapilo hned po objednávce? Ty e-maily, jako by šlo o neskutečně velký obchod. :mrgreen:
Vaše objednávka přijata, objednávka zpracována, objednávka předána do expedice, objednávka expedována, objednávka předána přepravci...

Veď hej, ale úplne najlepšie by bolo, keby tu už žiadne nové príspevky nepribudli ... teda že by Tesať už nikoho nikdy nepodviedol ...
P.S. Napísať skript na zasielanie takých mailov je otázka pár minút ....
P.P.S. To, čo sa už nevyrába sa dá v pohode kúpiť napríklad na ebay.de - za normálne ceny a spoľahlivo. Už som pár stavebníc takto kupoval ...
mikinko

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci