Lampy N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Lampy N

Příspěvekod pixel123 » pon 28 zář, 2015 2:28 am

Ahojte.

Nebudem vám popisovať moju zložitú situáciu a to prečo zase na chvíľku robím lampy, budem však robiť len N-kové (H0 len parkové a málo) a bude ich podľa dopytu. To s čím k vám prichádzam považujem za takmer úplný vrchol svojej lampičkovej tvorby. Stálo to veľa nervov, nemálo času a skrátenú životnosť mojích očí, ale v obchode nič také nedostanete. Prechádzam na mierku N aj vo svojej osobnej modelárčine a preto je to pre N-károv dobrá správa. Budú aj cestné, popri výrobe pre seba dačo pustím aj von. Zatiaľ to ešte celkom nevybalím, fotky lampy s papundeklovým krytom budú v priebehu dňa, dokončujem prvé modely. Výroba už je takmer odladená, už len spraviť formy. Tak tu máte okrem staničnej ktoré mám už odladené a aj som ich pár dávnejšie predal, aj parkovú. Ako som v predošlom vlákne spomínal, výroba tejto lampy už naráža na hranice materiálu. Nástrek, kvalita, detaily, so všetkým som spokojný, ale je to jednoducho pre svoju "veľkosť" krehké. Nieže by sa to rozpadávalo v ruke, ale treba s tou krehkosťou počítať. Detailnosť má svoju cenu.

Tak isto ako má svoju cenu aj robota ktorej je pri tom viac než dosť. Pre svoju povahu lampy budú dodávané len v krabičkách ako na obrázku, moja drahá polovička sa podujme na krabičky, na tie si vraj trúfne :lol:

Cenu sám neviem odhadnúť, odhadujem minimálne 6€, maximálne 8€. Je to veľa. Ale za menej sa mi ich neoplatí predať. Staničné inovujem a cenovo odhadnem. Ak máte niekto vôbec záujem, bude dostupných 15ks a ak bude záujem, potom viac. Čakám vaše ohlasy, názory....
Přílohy
P9270070.JPG
P9270072.JPG
Naposledy upravil pixel123 dne pon 19 říj, 2015 1:57 am, celkově upraveno 1
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » pon 28 zář, 2015 2:30 am

A detail. Vidno drobný kaz ktorý som si voľným okom ani nevšimol, to len foťák má makro ako mikroskop :lol:
Přílohy
P9270071.JPG
P9270070 (2).JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » pon 28 zář, 2015 3:49 pm

tak tu to máte :idea:

po.JPG

op.JPG
op.JPG (22.67 KiB) Zobrazeno 7681 krát
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod Zbynek » čtv 15 říj, 2015 10:38 am

To je krásná práce za odpovídající cenu. Škoda, že ted' nic nestavím, jinak bych do toho šel.

Zdraví
Zbyněk
Zbynek
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 17 lis, 2013 11:07 am

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » pon 19 říj, 2015 11:02 pm

co by ste povedali na N-kovu stanicnu lampu so stupackami ? :twisted: ide to, zanedlho budu fotky
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod HonzaM » úte 20 říj, 2015 12:15 pm

Lampy Dominik mi připadají stejně pěkné, možná i hezčí, za přibližně poloviční cenu.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 20 říj, 2015 1:22 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Lampy N

Příspěvekod fulda » úte 20 říj, 2015 12:39 pm

HonzaM píše:Lampy Dominik mi připadají stejně pěkné, možná i hezčí, za přobližně poloviční cenu.

Honzo - tady si dovolím nesouhlasit, tyhle jsou o mnoho propracovanější a drobnější
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lampy N

Příspěvekod Dusan » úte 20 říj, 2015 6:27 pm

Dominik dělá naše lampy v eNku ? Kde se dají případně sehnat ?
Díky D.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Lampy N

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 20 říj, 2015 9:13 pm

Dusan píše:Dominik dělá naše lampy v eNku ? Kde se dají případně sehnat ?
Díky D.
Pouze v prodejně ModelLoko v Praze na Černém Mostě. A to ještě jen někdy...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » úte 20 říj, 2015 10:40 pm

Honza M vam teraz nazorne predviedol preco som lampy prestal vyrabat a preco ich ani vyrabat pre inych uz nebudem (tych par N-kovych snad najde svojich zaujemcov). a taktiez preco sa kazdy moze z vysoka VY.... na vyrobu podobneho druhu, kedze nemala cast ludi nevie ako vyzeraju realne predlohy pre lampy ktore kupuju a chceli by ich modelove zadarmo, nevedia ake maju spravne vobec mat rozmery a este sa cuduju preco ich nechcem robit za ceny polovicne ako v obchode.

dominik robi najkrajsie lampy na trhu, to ze N-kove lampy su ale proporciami uplne mimo mi je jasne aj bez toho ze by som ich niekedy v zivote videl. Realne by totiz parkova lampa N ktoru tu aj ukazujem mala mat vonkajsi priemer hornej tensej trubky 0,37mm. tento rozmer dodrziavam prakticky podla moznosti, moje lampy maju ten priemer 0,37 - 0,4mm , trubka ma sama o sebe vonkajsi priemer 0,3mm a zvysok spravi farba . vnutorny priemer je 0,1mm a je tym padom problem zohnat vobec drotik ktory prejde tou trubkou, nehovoriac o tom ze ich musim brat z chirany po 20ks (5,6€ za 1m = ks , prosím pekne) aby som ich nerobil z mosadznych trubiek ktore su krehke ako vlas . trubku je po nasekani problem prevrtat a aj tak nou pretlacit drotik, 25% kusov sa od zaciatku nedozije konca lebo nastane problem s drotikom. Pri prevliekani, striekani, lepeni, letovani 0402 SMD LED stravim 4x viac casu ako pri H0 lampach, to som si odstopoval. Uprimne ani za 6€/ks sa mi ich neoplati predavat ale som ochotny ich pustit lebo N sortimentu je malo a verim ze sa najde niekto kto oceni to ze odliatky a vsetko na tychto lampickach kontrolujem vybratym objektivom z fotaku ktory zvacsuje asi 10-20x (tipujem) lebo su take male. polovica odliatkov leti do kosa pre bublinky, nemam vyvevu. Mool by som prehliadnut male bubliny aj tie podpovrchove. Ale ja to netolerujem pretoze moje lampy maju mat najvyssiu moznu kvalitu. A nechcem aby sa niekto pri prezerani lampicky zastavil nad tym ze vidi malu ciernu dierku kdesi na odliatku , alebo ze pri silnejsom stlacenu sa mu tam spravila prepadlina. Dominik nepocita s tym ze to niekto spravi, ja svojimi cenami automaticky predurcujem lampy tomu kto sa po tom pozerat BUDE.

nech mi nikto ani zo srandy neskusa tvrdit ze dominik dokaze vyrobit proporcne porovnatelnu lampu za taky peniaz, pretoze by to znamenalo davat do toho tolko roboty co ja (s lampami mam uz co-to odrobene) a pytat za lampu 3€ co je nonsens. jedina moznost je ze pouziva 0,4mm trubky ktore su aj s lakom teda o polku sirsie nez by mali byt. O ostatnych proporciach ani nevravim. O build - in kvalite uz vobec. To ze robia pekne lampy nemoze zmazat fakt ze pri takej cene tomu nemozu venovat ani zdaleka tolko casu co ja a preto je vysvedna kvalita nizsia. Na lampe clovek z bezneho pohladu neuvidi ani detaily papundeklu, ak niekomu staci spokojnost s tymto faktom , kupi si dominik. Ten kto ale chce aj pri pohlade z blizka vidiet detailne spravenu lampu si kupi moju. Videl som dominik v mierke H0. Pekne ale pre mna nedostatocne. tym nezhadzujem , prave naopak smekam pred dominikom ze vedia vyrobit tak pekne lampy za tak dobru cenu. Ja som vsak narocny a preto som chcel podobne narocnym ponuknut nieco co by uspokojilo mna - a teda aj ich. Lampy som inovoval , neustale vyvijal. Par ludi co ocenilo kvalitu a dobru cenu na H0 a TT lampach sa naslo. Iny zjednavali ceny v domienke ze na tom zarabam tisice.

Bol som naivny ak som si myslel ze ludia otvaraju oci a premyslaju nad tym preco za take drobne lampy na ktorych su vyrobne naklady 0,70€/ks, pytam 6€ za kus a tvarim sa ze je to malo. Mnohym pride nepochopitelne platit za detaily viac , keby takto ale zmyslali vsetci, nechcem vediet kam by to svet dostalo po vsetkych strankach.

Uprimne, mohol by som vyrabat lampy za 3€/ks. Ale take by som sa hanbil predavat. Ja som zaryty detailista ktory chce robit najlepsie co dokaze, niesom najlepsi, najuzasnejsi, nefandim si ze moje modely su proti inym majstrovske diela. Ale robim lampy pre ludi ako som ja. Ludi, ktorym nestaci to co bezne dostanu, ale chcu viac.

Som pre mnohych namysleny egocentrista, ostanem nim. A budem si robit lampicky, aj stanicne so stupackami v N-ku. Potom cestne, potom parkove hranate. A ak niekto bude chciet kupit, vyrobim mu za dohodnutu cenu.

Len prosim, neovorte mi ze dostanete taku, alebo aj lepsiu lampu za polovicnu sumu. Uz som mal diskusiu s clovekom co to dokazal podat neurazlivo a vecne, ale ked malo dojst na to ze mi posle fotky lebo som bol velmi zvedavy na lampy za "mene nez 100kacek" skutek utek. hovorim o makro fotkach , ako mam ja. Nie zadymene fotky mobilom.

prepacte za ten vylevny sloh, ale akosi mi uz lezalo na srdci co si niektori ludia myslia :evil: :evil: :evil:
Naposledy upravil pixel123 dne stř 21 říj, 2015 1:48 pm, celkově upraveno 1
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 21 říj, 2015 5:59 am

pixel123 píše:dan buchtela vam teraz nazorne predviedol preco som lampy prestal vyrabat a preco ich ani vyrabat pre inych uz nebudem
Mohu se zeptat, co jsem Vám provedl tak strašného, že se do mne navážíte?
Nikdy jsem kvalitu ani cenovou úroveň Vašich výrobků nezpochybnil, naopak je považuji za odpovídající.
Pouze jsem odpověděl na dotaz, kde bývají lampy Dominik občas v nabídce, což je pro většinu mimopražských modelářů stejně neaktuální, a že navíc mnohdy stejně nejsou skladem. Pokud Vám toto vadí a odrazuje od výroby lamp, o něž mimochodem také stojím, pak opravdu nechápu...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Lampy N

Příspěvekod dmerhaut » stř 21 říj, 2015 7:11 am

pixel123 píše:co by ste povedali na N-kovu stanicnu lampu so stupackami ? :twisted: ide to, zanedlho budu fotky


Lampy se stupačkama by byla super, za tu bych zmíněnou cenu určitě dal. D
Dan
http://www.1ku160.cz
N, FREMO, MGP, Digikeijs, Digitrax, TrainController 8 Gold, Tanvald-Kořenov
Uživatelský avatar
dmerhaut
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 06 lis, 2013 10:39 pm

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » stř 21 říj, 2015 1:47 pm

Dan Buchtela píše:
pixel123 píše:dan buchtela vam teraz nazorne predviedol preco som lampy prestal vyrabat a preco ich ani vyrabat pre inych uz nebudem
Mohu se zeptat, co jsem Vám provedl tak strašného, že se do mne navážíte?
Nikdy jsem kvalitu ani cenovou úroveň Vašich výrobků nezpochybnil, naopak je považuji za odpovídající.
Pouze jsem odpověděl na dotaz, kde bývají lampy Dominik občas v nabídce, což je pro většinu mimopražských modelářů stejně neaktuální, a že navíc mnohdy stejně nejsou skladem. Pokud Vám toto vadí a odrazuje od výroby lamp, o něž mimochodem také stojím, pak opravdu nechápu...



moc se vam omlouvam pane. moje reakce mela byt na Honza M. Nastal preklep. Opraveno
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod pixel123 » stř 21 říj, 2015 1:50 pm

dmerhaut píše:
pixel123 píše:co by ste povedali na N-kovu stanicnu lampu so stupackami ? :twisted: ide to, zanedlho budu fotky


Lampy se stupačkama by byla super, za tu bych zmíněnou cenu určitě dal. D


opravdu si nejsem jist zda lze udelat stupackovou na prodej do 8€/ks. Spis mi slo o jakesi postouchnuti :lol: za pokus to ale stoji. az dorazi material tak to zkusim. prvni kus udelam taky az budu moci. Aktualne nemam 0,3mm trubky. A jeste 2 tydny si pockam.
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Lampy N

Příspěvekod lhd » stř 21 říj, 2015 3:28 pm

Pokud mělo jít jen o pošťouchnutí, tak taky šťouchám!!! Já myslel, že je to už takměr hotová věc a že za chvíli tu budou fotky!
Držím palce a těším se na vzorek!
Uživatelský avatar
lhd
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16 kvě, 2007 8:01 pm
Bydliště: Praha 9

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků