Taurus RailJet ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Taurus RailJet ČD

Příspěvekod HonzaM » čtv 09 črc, 2015 1:09 pm

Tak Taurus RailJet ČD už mám doma několik dní a poznatky jsou následující:

Provedení detailů je na velice dobré úrovni, to už platilo i o Taurusu 1216 v provedení "Spirit od Praha" v tmavočervené barvě, katalogové číslo Fleischmann 731 284.
Jízdní vlastnosti jsou perfektní, lokomotiva bez problému vytáhne sedmivozovou soupravu RailJet do 4% stoupání (na rozdíl od Sergeje Fleischmann, který s tímto vlakem prokluzuje, zlepšílo se to u něj až po přidání závaží). Taurus RailJet ČD jsem zkoušel se soupravou ÖBB ve tmavočervené barvě (to odpovídá reálu, minulý týden jsem viděl v Praze přesně takovouto soupravu vozů v barvách RailJet ÖBB, taženou Taurusem v barvách RailJet ČD).
Barevné provedení modelu je celkem dobré, neodpovídá ale plně originálu, spodní partie je ve znatelně tmavší šedé barvě než by odpovídalo barevnému designu skutečné lokomotivy podle Studia Najbrt (má zde být výrazně světlejší odstín RAL 7035)
Zvuk je znatelně slabší a má méně nižších kmitočtů než u výše zmíněného modelu "Spirit of Praha". Pravděpodobně je použit jiný reproduktor.
Model má jedno české hlášení, bohužel nepříliš vhodně zvolené, hlásí totiž že vlak "Brněnský drak ze směru Brno hlavní nádraží, který dále pokračuje do stanice Praha Hlavní nádraží přijíždí na první nástupiště, kolej čtvrtá", což je hlášení určené pro nádražní rozhlas a je nesmysl, aby se toto hlášení ozvalo z lokomotivy, která již ve stanici je.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Taurus RailJet ČD

Příspěvekod HonzaM » pát 14 srp, 2015 11:42 am

v DM-Toys nyní nabízejí Taurus RailJet (v červené barvě ÖBB jak jezdí do Prahy) za 169 € za zvukovou versi (kat.č. 731284). Přitom zvukovou versi RailJet ČD (kat.č. 731287) mají za 274 €!
Do Prahy jezdí občas zajímavé kombinace, osobně jsem viděl a nafotografoval RailJet s lokomotivou v barvách ČD s červenými vozy ÖBB, kamarád naopak udělal obrázek soupravy s vozy ČD, ale s červenou lokomotivou ÖBB.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků