Hobbytrain ČD Railjet

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod MrD4we09 » sob 27 čer, 2015 10:20 pm

Dobrý den, předobjednal jsem si v jednom obchodě Lokomotivu taurus 1216 v barvách ČD Railjet od Fleischmanna a k tomu soupravu Railjet od Hobbytrainu, problém je v tom, že se ta souprava ještě nevyrábí a na webu mají na obrázku nereálný nátěr na Railjetu (viz. obrázek).
Máte někdo vzkušečnosti s Hobbytrainem? Myslíte si, že je to pouze ilustrační obrázek a souprava bude v reálném nátěru ČD Railjetu?

Děkuji za odpovědi.

no.1.jpg
MrD4we09
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25 srp, 2014 12:22 pm

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » ned 28 čer, 2015 6:35 am

S Hobbytrainem mám dobrou zkušenost, jejich RailJet v červeném zbarvení které jezdí do ČR mám už dva roky a jsem naprosto spokojen. Vozy mají dobře konstruovanou kinematiku, v přímém směru jsou vzdálenosti vozů minimální a nestalo se mi, že by došlo k rozpojení. O kvalitním provedení svědčí že je se soupravou o sedmi vozech možné bez problému jezdit s řídicím vozem vpředu, nedochází k vykolejování na výhybkách ani v obloucích (nemám na kolejišti na hlavní trati oblouky menší než R2). Sedmivozová souprava vypadá výborně. Dodávají se dva sety, čtyřvozový obsahující řídicí vůz, jeden vůz první třídy a dva vozy druhé třídy, třívozový set obsahuje koncový vůz (nemá na jednom konci dveře pro přechod mezi vozy soupravy), jídelní vůz a vůz druhé třídy. Lokomotivu mám od Fleischmanna. Barevný odstín je nepatrně odlišný od Hobbytrainu, je ovšem otázkou, co je blíže originálu. Ale rozdíl je skutečně zanedbatelný. Od německého dodavatele mám zprávu, že se souprava Hobbytrain v provedení ČD bude vyrábět až ve IV. čtvrtletí. Měl jsem v ruce také soupravu RailJet Hobbytrainu z pozdější produkce v jiném barevném provedení. Ta byla připravena na osvětlení interiéru, což se negativně projevilo na jízdních vlastnostech, sběrače na kolech totiž způsobují citelné zvýšení jízdního odporu. Řídicí vůz je připraven na digitalizaci, podle výrobce má konektor pro dekodér s normovanou paticí NEM651, neznám ale funkční dekodér s touto paticí. Myslím ale, že mnohý modelář uvítá možnost snadné digitalizace i za cenu, že sem použije běžný lokomotivní dekodér, byť o něco dražší než čistě funkční, který by na osvětlení stačil.
Lokomotivu v designu ČD Fleischmann ohlásiĺ na 26. týden, což je právě teď, takže ji brzy uvidíme.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod MrD4we09 » ned 28 čer, 2015 11:28 am

moc děkuji za odpověď, tak teď jsem přesvědčen, že to bude super, ale doufám, že ten nátěr který je na obrázku, je pouze ilustrační a sériový model bude natřen jako ČD Railjet ve skutečnosti.

A Fleischmann již Taurus v Barvách ČD Railjetu zveřejnil :)
obr. 3.jpg
MrD4we09
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25 srp, 2014 12:22 pm

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » pon 06 črc, 2015 11:39 am

Teď je otázka jak se k problému barev postaví oba výrobci, Hobbytrain a Fleischmann. Z obrázku je jasně patrné, že je barva v reálu téměř čistě bílá, zatímco na modelu Fleischmann je to jasná šedivá. Fleischmann ale model asi z trhu nestáhne a neudělá novou sěrii, je tedy otázka, jak by mělo vypadat řešení. Fleischmannům se asi nebude líbit představa udělat novou sérii s barvami podle reálu. Asi by za této situace bylo lepší aby se Hobbytrain přizpůsobil nesprávné barvě u firmy Fleischmann, než kdyby udělali u vozů správnou barvu podle reálu. Co Vy na to?
Přílohy
image.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod Settebello » pon 06 črc, 2015 4:46 pm

HonzaM píše:Teď je otázka jak se k problému barev postaví oba výrobci, Hobbytrain a Fleischmann. Z obrázku je jasně patrné, že je barva v reálu téměř čistě bílá, zatímco na modelu Fleischmann je to jasná šedivá. Fleischmann ale model asi z trhu nestáhne a neudělá novou sěrii, je tedy otázka, jak by mělo vypadat řešení. Fleischmannům se asi nebude líbit představa udělat novou sérii s barvami podle reálu. Asi by za této situace bylo lepší aby se Hobbytrain přizpůsobil nesprávné barvě u firmy Fleischmann, než kdyby udělali u vozů správnou barvu podle reálu. Co Vy na to?


Honzo, včera jsem shodou okolností viděl u Úval Tauruse s Railjetem a z dálky jak píšeš o bílé barvě, tak vypadala jako světle šedivá. Tak Ti nevím kde je chyba.
T.
Tomáš
-----------------------------
N, A, DCC, ČSD-ČD, lll - V
Uživatelský avatar
Settebello
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon 27 črc, 2009 1:02 pm
Bydliště: Choceň

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod Myšpulín » pon 06 črc, 2015 5:43 pm

HonzaM píše:... Z obrázku je jasně patrné, že je barva v reálu téměř čistě bílá, zatímco na modelu Fleischmann je to jasná šedivá. ...

Sice již vidím všelijak, ale jako bílou to tedy nevidím. Na bílé by nebyly vidět bílé popisky, a tady jsou celkem zřetelné i z tohoto úhlu pohledu. Je pravdou, že je model tmavší, ale tak výrazný rozdíl bych v tom neviděl (nehledě na to, že je za fólií). Ale toto barevné schema jde absolutně mimo mě.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod hank » pon 06 črc, 2015 5:47 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod Franky » pon 06 črc, 2015 5:57 pm

Honzo, koukám, že už máš Fleischmanna už asi doma :) Dej pak vědět nějaké dojmy z jízdních vlastností, provedení atd :) Některé eshopy už ho mají skladem
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » pon 06 črc, 2015 9:07 pm

Settebello píše:
Honzo, včera jsem shodou okolností viděl u Úval Tauruse s Railjetem a z dálky jak píšeš o bílé barvě, tak vypadala jako světle šedivá. Tak Ti nevím kde je chyba.
T.

Je to velice světlá šedá, odstín 7035.
Naposledy upravil HonzaM dne stř 08 črc, 2015 3:19 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » pon 06 črc, 2015 9:20 pm

Franky píše:Honzo, koukám, že už máš Fleischmanna už asi doma :) Dej pak vědět nějaké dojmy z jízdních vlastností, provedení atd :) Některé eshopy už ho mají skladem

Teď jsem zrovna měl jinou práci, takže s tímhle Taurusem jsem toho moc nenajezdil, nicmémě už dva roky mám Taurus 1216 RailJet v té původní červené barvě (model Spirit of Praha), takže zkušenosti s tou mašinou mám. Jízdní vlastnosti jsou perfektní, bez problémů vyjede stoupání cca 4 % se sedmivozovou soupravou. Už jsem tak pár okruhů projel i s tím novým, jak se dalo očekávat, neměl se stoupáním žádný problém. Trochu mne zklamalo, že tam sice dali české staniční hlášení, je tam ale jen jedno a ještě nevhodně vybrané - je to totiž hlášení o tom, že vlak Brněnský drak přijede na x kolej - to je dost nelogické, ve vlaku by člověk čekal oznámení o tom, že se blíží stanice, naopak by bylo vhodnější aby v mašině bylo hlášení o odjezdu. Je také škoda že tam nezůstala i německá hlášení, vždyť ty mašiny jezdí do Vídně a z Vídně. Pokud budete mít kdokoli další dotazy, ptejte se.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » stř 08 črc, 2015 5:58 am

Včera jsem dostal mail od firmy LEMKE, která je producentem výrobků Hobbytrain a bude vyrábět soupravu Railjet ČD. Píší že se jim jeví, že má Fleischmann zcela nesprávnou barvu spodní části, že to musí být velmi světlá šedá a ne takto tmavošedá. Měli v úmyslu vyrábět soupravu v barvách odpovídajících lokomotivě Fleischmann, teď ale zvažují zda použít barvu jako Fleischmann, nebo správnou barvu, a zajímá je názor. Já bych dával přednost správné barvě i za cenu, že nebude odpovídat Fleischmannu, a doufal že se Fleischmann v další sérii přizpůsobí. Jaký je názor ostatních?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » sob 18 črc, 2015 8:11 pm

Zdá se že jsou všichni na prázdninách - překvapuje mne, že ani jeden modelář nevyjádřil názor zda by vozy RailJet ČD od firmy Hobbytrain měly mít stejnou šedou barvu jako má u svého modelu Fleischmann, tedy proti originálu příliš tmavou, nebo raději správnou (RAL 7035), a doufat, že Fleischmann tu nesprávnou barvu. změní?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod Jiří Kubík » ned 19 črc, 2015 12:06 pm

Honzo,je jasné, že všichni chceme mít dokonalé modely. To co udělal Fleischmann s Taurusem, by si na německém modelu nedovolil.
Je to velká škoda a trochu jeho ostuda.Pokud by se další firmy přizpůsobily , kam to povede. K degradaci kvality modelů. Vypadá to , že velký výrobce hřeší na malou sérii
pro náš trh. Jako by nám chtěl něco vnutit, že pro nás vůbec něco udělal. Pokud chtěl jednoduše takto zvýraznit nějakou bílou popisku, tak bych ji určitě oželel.
Jirka
Jiří Kubík
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 14 bře, 2013 6:40 pm

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 21 črc, 2015 8:42 am

Hobbytrain by se neměl přizpůsobovat Fleischmannu, pokud ten je mimo realitu.
Bohužel ale Honzo ani nečekej, že by Fleischmann udělal nějakou příští várku správně. Osobně se domnívám, že žádná příští várka nebude...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Hobbytrain ČD Railjet

Příspěvekod HonzaM » úte 21 črc, 2015 9:49 am

Dan Buchtela píše:Hobbytrain by se neměl přizpůsobovat Fleischmannu, pokud ten je mimo realitu.
Bohužel ale Honzo ani nečekej, že by Fleischmann udělal nějakou příští várku správně. Osobně se domnívám, že žádná příští várka nebude...

To samozřejmě nečekám, ale přesto bych raději, aby vozy měly správnou barvu, i když s lokomotivou nebude dokonale souhlasit. Jsi stejného názoru?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků