Výroba izolačních spojek

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Výroba izolačních spojek

Příspěvekod Blazinek » ned 16 lis, 2014 3:02 pm

Hojte. Bydlím v Olomouci, kde se na měřítko N dá sehnat jenok kolejivo Fleishcmann. Obědnával jsem si po internetu kolejivo Peco code 80 a pár dalších věcí. Zapoměl jsem ale na izolační spojky. Dalo by se něco, co bude plnit jejich účel vyrobit?
Blazinek
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 27 zář, 2014 4:05 pm

Re: Výroba izolačních spojek

Příspěvekod Dusan » ned 16 lis, 2014 3:40 pm

Ahoj,
možná bude jednudušší si je doobjednat. Jinak u HO jsem to dělal tak, že jsem do spoje vložil pásek tvrdého papíru(čtvrtky) a prolil sekunďákem. Jak to zaschlo, tak špičkou skalpelu oříznout. Určitě by se dal použít i kousek z destičky evergreenu, třebas tl. 015mm.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Výroba izolačních spojek

Příspěvekod BohousP » ned 16 lis, 2014 5:14 pm

Ahoj,
já dost často místo izolačních spojek volím přeříznutí koleje žiletkovou pilkou, nebo velmi tenkým řezacím kotoučem. Do mezery vložím kousek papíru a proliju vteřiňákem. Po zatvrdnutí zbrousím, aby to nepřečnívalo přes profil kolejnice, zejména zevnitř a navrchu.
Výhodou je vyšší pevnost a možnost volby libovolné polohy izolovaného místa. Spojky se snažím používat jen kovové.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Výroba izolačních spojek

Příspěvekod fulda » ned 16 lis, 2014 7:25 pm

Tak tak - jak říká Bohouš:
Postavm všechno vodivé, pak vezmu žilpilku a řežu kousek dál za spojem kolejnic. Vteřiňák kápnu na vějš stranu a pomocí papírku protáhnu doprostřed, To je celé.
Pokud dělám v Zetku, tak napřed kápnu vteřiňák, nechám zaschnout a teprve potom řežu, protože kolejnice v pražcch tolik nedrží a občas mi to odpružilo někam kam jsem nechtěl.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků