Kola N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Kola N

Příspěvekod Josef » pát 21 pro, 2007 9:33 pm

Zdravím všechny příznivce N-ka. Chtěl bych si zamodelařit v malém měřítku železnice. Chci si postavit vlastní loko a vagónky, proto scháním, kde by se dala sehnat kolečka (hlavně ozubená) na toto měřítko.
Josef
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 17 pro, 2007 5:10 pm

Re: Kola N

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 21 pro, 2007 11:00 pm

Josef píše:Zdravím všechny příznivce N-ka. Chtěl bych si zamodelařit v malém měřítku železnice. Chci si postavit vlastní loko a vagónky, proto scháním, kde by se dala sehnat kolečka (hlavně ozubená) na toto měřítko.


1. Jde Ti o ozubená dvojkolí ?
2. Na vozy přeci ozubená dvojkolí nepotřebuješ pak jukni sem.

Co se týče bodu 1. tak bych se orientoval na PN náhradních dílů výrobce lokomotiv. Popřípadě výrobce ozubených koleček.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Josef » sob 22 pro, 2007 3:31 pm

Právě mi jde spíše o ta ozubená. Jsem nováček v železničním modelářství. Tak nevím kde to všechno hledat. Na N-ko není moc e-obchodů a obchodů pro vláčkáře taky moc neznám.
Josef
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 17 pro, 2007 5:10 pm

Kola na MUVku

Příspěvekod Jardax » úte 14 dub, 2009 12:18 pm

Ja se prilepim k tomuhle tematu - poradte kde sehnat kola 5mm na MUVku?
Nechce se mi 2 dvojkoli objednavat z Nemecka.
Momentalne resim pracovni model, takze krome rozmeru na ne nemam zadne specialni naroky co se tyce realisticnosti.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Re: Kola na MUVku

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 14 dub, 2009 2:37 pm

Jardax píše:Ja se prilepim k tomuhle tematu - poradte kde sehnat kola 5mm na MUVku?
Nechce se mi 2 dvojkoli objednavat z Nemecka.
Momentalne resim pracovni model, takze krome rozmeru na ne nemam zadne specialni naroky co se tyce realisticnosti.


Obávám se, že Ti nic jiného nezbude :-(
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Kola na MUVku

Příspěvekod Jarda H. » úte 14 dub, 2009 7:36 pm

Jardax píše: ..... poradte kde sehnat kola 5mm na MUVku?
Nechce se mi 2 dvojkoli objednavat z Nemecka. ......


Zkus to tady http://shop.vlakymodely.cz/ (Moravia model Brno), na netu mají kola ROCO č.20024, což by měly být eN-ková kolečka průměr 5 mm !! Určitě nehraje velkou roli to, že správný průměr koleček pro MUV-ku v N velikosti by měl být 700/160 = 4,375 mm. Ten nepatrný rozdíl se ztratí :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kola na MUVku

Příspěvekod Jardax » úte 14 dub, 2009 7:48 pm

Jarda H. píše:
Jardax píše: ..... poradte kde sehnat kola 5mm na MUVku?
Nechce se mi 2 dvojkoli objednavat z Nemecka. ......


Zkus to tady http://shop.vlakymodely.cz/ (Moravia model Brno), na netu mají kola ROCO č.20024, což by měly být eN-ková kolečka průměr 5 mm !! Určitě nehraje velkou roli to, že správný průměr koleček pro MUV-ku v N velikosti by měl být 700/160 = 4,375 mm. Ten nepatrný rozdíl se ztratí :lol: :!:


Bezva, to jsou presne ty co jsem chtel prinejhorsim objednat z Nemecka. Mela by byt oboustranne izolovana kola, coz mi vyhovuje.
Takhle to bude levnejsi.
Ten rozdil na prumeru nebude tak velky, a prinejhorsim si to troufam trochu dobrousit, kdyby bylo nejhur - kazdopadne jsem na mensi nez 5mm nenarazil, tak jsem si rekl, ze to pro zacatek bude stacit.

Diky za tip :)
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Výměna dvojkolí N starých vozů PIKO

Příspěvekod Honza168 » ned 13 zář, 2009 1:30 pm

Pokud jsem v této rubrice správně s následujícím dotazem, fajn. Pokud ne, omlouvám se. Dostal jsem jako dárek od příbuzného 3 starší vagonky od PIKO v rozměru "N", on je získal od nějaké sběratele. Ten se k nim asi ale nechoval hezky. Kromě toho, že vagonky šmatlají (což je asi vinou výrobce, plastová kolečka na nápravách jsou očividně šišatá), trny náprav běhají ve zrezivělých domečcích z jakéhosi snad plechu překrytého plastem. Prostě, kdo znám starší PIKO, asi by to popsal lépe. Někde jsem se dočetl, že lze domečky pro ložiska vyměnit nalisováním pouzdra, tak jsem si je sehnal ze Slovenska vč. vrtáčků na převrtání děr v domečcích. Jsou to ale tak titěrné součástky, že se jich do té díry v domečku vejde snad několik :? - což měl být samozřejmě vtip. Už tohle mi bere odvahu pustit se do rekonstrukce. Pokud od někoho nezískám info, že to u starých vagonů PIKO skutečně jde, vagonky asi odložím do spodního šuplete... No, ale hlavně mne zajímá, jestli někdo neví, kde se dají v CZ koupit dvojkolí na N (nemám zájem o PIKO). Prostě náhrada (nejspíš typ Fleischmann??). Na webu jsem našel přesnou tabulku rozměrů dvojkolí N od různých výrobců a také zjistil, že výrobou všech možných rozměrů dvojkolí se zabývá německá firma Feinmechanik Luck. O co lepší mají asi přesnou strojírenskou výrobu, o to horší mají webovou stránku. Na moji mailem poslanou objednávku odpověděli, že mají do 20.9. dovolenou. Může být, pokud je nesežrala krize... Takže ještě jednou opakuji dotaz: víte o někom v CZ, kdo dvojkolí N pro vagony dodává koncovým uživatelům? Díky. Honza168
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Patrik Novák » ned 13 zář, 2009 2:31 pm

dvojkolí , nejlépe na pražské burze v opletalce , u ......... fy detail dají se u nich i odjednat , ale vzhledem že jsi z prahy ...
cena asi 14kč/ks
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Dvojkolí N

Příspěvekod Honza168 » ned 13 zář, 2009 4:51 pm

Díky, tušil jsem to, v sobotu 19.9. se tam chystám. Ten den ale bude "železniční" fofr - burza, seminář k patinování v Království železnic, e-Day v N. Butovících. Kdy si budeme hrát s mašinkama to teda nevím? :-) Honza168
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » ned 13 zář, 2009 5:24 pm

To Honza168 :

U dvojkolí od f.Detail v eN-ku je napsáno PIKO N, a když jsi psal, že nechceš PIKO ?! Takže pokud bys přece jen nekoupil od Detailu na sobotní burze, je tu třeba možnost domluvit se u Litomyského, taky odběr možný na burze :
http://www.litomysky.cz/n/dvojkoli_ceny.htm
Neznám přesně průměry, co potřebuješ, tak si to projdi na obou místech.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod diego.dan » ned 13 zář, 2009 5:30 pm

Také PECO má v katalogu dvojkolí N pod čísly NR-100 (plné) a NR-101(loukoťové).Zda to má nějaký shop v nabídce jsem nezjišťoval ale zcela určitě se dá objednat.Oficiální dovozce do ČR je jeden.

http:/ /www.peco-uk.com/Products/pecoproducts.htm

(zrušit mezeru mezi lomítky)
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 13 zář, 2009 5:30 pm

Dvojkolí od Litomyského jsou do Pika dosti nevhodná...
Luck je fajn, osobně jsem přezbrojil všechny použitelné Piko vozy...
Honzo, pokud Ti jde o pár kusů, mohu Ti nějaké Luck pro Piko nechat...
Ale zvaž, o jaké se jedná vozy, jestli vůbec stojí za to do nich investovat.

I z dnešního pohledu považuji od Pika za solidní hlavně některé čtyřnápravové vozy, jako jsou předešvím cisterny a kontejneráky...

Bacha na různé nabídky dvojkolí, vždy musí pasovat rozteč hrotů, jinak si naběhneš! Rozteč hrotů pro vozy Piko musí být 15,1mm!
Více viz. zde: http://www.zababov.cz/index.php?id=762
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Patrik Novák » ned 13 zář, 2009 5:38 pm

no nevím od koho to bere (resp neznám výrobce) , ale všechny druhy jsou určitě od jednoho , není to žádná malovýroba
já je od nich kupuji v TT - jsou stejná jako dává tillig , n-kové jsem od něj bral taky ale do MUVky
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 13 zář, 2009 6:18 pm

Patrik Novák píše:no nevím od koho to bere (resp neznám výrobce) , ale všechny druhy jsou určitě od jednoho , není to žádná malovýroba
já je od nich kupuji v TT - jsou stejná jako dává tillig , n-kové jsem od něj bral taky ale do MUVky


Detail bere od Lucka.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků