Kolejiste

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Kolejiste

Příspěvekod Pitrs69 » ned 12 kvě, 2013 7:51 pm

Zdravim ve spolek, podarilo se mi udelat v obyvacim pokoji kompromis a zenu premluvit, aby mi povolila kolejiste :) takze bych mel na kolejiste prostor: delka 4metry a sirka 70cm cca 120cm delky a zbytek sirka 50cm, bude to na kolejiste v Nku dostacujici co se tyce sirky? Chtel bych udelat kolejiste ve dvou patrech, ve spodnim casti skryte nadrazi a prujezd na druhou stranu, na koncich kolejiste mit kopce s tunelama, kde se masinka bud otoci a pojede zpet nebo sjede do spodni casti kolejiste.

Na co si mam dat pozor pri planovani a stavbe kolejiste?
Bude sire 50cm v Nku stacit na otoceni vlaku zpet a sjizdeni do skryte casti?
Popripade, jak mam spravne udelat navrh koljiste, pres PC nejsem moc kamarad, takze bud opravdu jednoduchy program nebo budu muset kreslit.

Dekuji za rady a postrehy
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Kolejiste

Příspěvekod HonzaM » pon 13 kvě, 2013 9:51 pm

Zkus program SCARM, je velice jednoduchý a dá se stáhnout zdarma. Jsou tam koleje v měřítku, takže rovnou uvidíš, co se Ti vejde. Těch 50 cm není moc, ale na otočení to stačí, spíš to vadí opticky, když se tam láme vlak. Schování do tunelu je dobré řešení, já to tak mám. Kopec s tunelem by měl být snadno odnímatelným pro případ, kdy dojde k vykolejení. Pozor na to, že koleje je třeba poměrně často a pečlivě čistit, s tím je třeba počítat, samozřejmě i u skryté části. Mám kolejiště podobných rozměrů, do skrytého jsem ale nešel.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiste

Příspěvekod Pitrs69 » pon 20 kvě, 2013 9:29 pm

Dekuji mockrat za rady. Program jsem stahnul a snazim se vynikat. Je opravdu docela jednoduchy a hned mam predstavu, co se na tento prostor vejde a idealni je i vyber kolejiva :)
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků