Prezentace staveb v ENKU

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Ladislav Eliáš » stř 28 lis, 2012 5:08 pm

Zdravím všechny modeláře, kteří se zabývají velikostí N. Rád bych zde prezentoval modely staveb, které jsem postavil a které bych rád zasadil do plánovaného kolejiště. Podotýkám, že jsem začátečník a rád bych znal Váš názor, zda bych nemohl na své práci něco vylepšit. Začal jsem stavbou stavědla Kladna od fa. Šikulové s.r.o.

Odkaz ke stavbě: http://elias-loko.rajce.idnes.cz/

Pokračovat budu na strážním domku a telefonní budce od jmenované firmy a až poštou obdržím stavbu nádraží Dačice, budu pokračovat i touto stavbou. Předem děkuji za Vaše názory, nápady.
Ladislav Eliáš
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28 lis, 2012 4:16 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod marho » stř 28 lis, 2012 9:32 pm

Model, jeho sestavení i fotky včetně komentářů se mi moc líbí, po výrobcích od Šikulů už nějakou dobu koukám, čtu recenze a vypadá to nadějně, že budeme mít konečně dostupné slušné stavby podle českých předloh.

Jenom mám trochu problém uvěřit, že jste začátečník, na to mi příjde ta práce s modelem, drobnými detaily, patinou a foťákem příliš zkušená. Pokud jste opravdu začátečník, tak bravo.
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 28 lis, 2012 9:48 pm

marho píše:Jenom mám trochu problém uvěřit, že jste začátečník, na to mi příjde ta práce s modelem, drobnými detaily, patinou a foťákem příliš zkušená.

Pěkná čistá práce, klobouk dolů. Ale jinak se zcela ztotožňuji s názorem kolegy marho. Těžko uvěřit, že s modelařinou začínáte... Zcela evidentně jste se zde právě dnes zaregistroval kvůli tomu, abyste se pochlubil s touto profi prací a profi fotkami... Evidentně o náhody na světě stále není nouze :wink:
Přesto však díky za pěknou a inspirativní reportáž ze stavby.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Ladislav Eliáš » čtv 29 lis, 2012 7:23 pm

Děkuji Vám pánové za pochvalu. Potěšili mě Vaše komentáře a cením si jich. Jak jsem již uvedl, jsem opravdu začátečník. Sice se o železniční modelářství zajímám několik let, ale zkušenosti s modelařením mám minimální, skoro žádné, prostě takové, jak jsem již uvedl. Díky internetu jsem si ale přečetl spousty návodů, jak na to. Takže se snažím radami zkušenějších modelářů řídit. Co se týče focení, tak jsem na tchánovu radu nepoužíval blesk a budovu jsem se snažil osvětlit na sjednoceném podkladu.
Svou práci prezentuji záměrně a to z důvodu, že jsem na internetu moc nenacházel recenze na stavby v tomto měřítku a myslím si, že každého potencionálního kupce jakéhokoli výrobku potěší, když na internetových stránkách najde, že model lze postavit a to ještě před tím, než za výrobek vynaloží finance.

Ještě jednou děkuji za komentáře.
Naposledy upravil Ladislav Eliáš dne čtv 29 lis, 2012 9:25 pm, celkově upraveno 1
Ladislav Eliáš
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28 lis, 2012 4:16 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod czhunter » čtv 29 lis, 2012 8:20 pm

Konečně jednou koukatelná reklama :D

Ale pěkný to je, to zase jo.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Vladamir » úte 11 pro, 2012 11:38 pm

Nejsem si jist, zda Ladislav založil vlákno jen pro své stavby v N, ale třeba mu nebude vadit, když vloží své dílko i někdo jiný :?:
Obrázek
Většinu staveb dělám podle fotek z internetu z papíru, lepenky, plastových tabulek, prkna mám laserovaná od Dragy atp. Sloupy ve stanici jsem piloval ze sirek. Na aukru jsem koupil hromadu zbytků z plastových stavebnic, takže jsem získal nějaká okna, dveře a hlavně okapy. Abych měl střešní krytinu, vydražím domek, sloupnu střechu, případně vyřežu okna a zbytek vyhodím. Tašky na střechu stanice a skladu jsem ovšem ještě
vyřezával skalpelem.
Obrázek
A tak je to spravne, tak to ma byt , kdo dělá enko, je vždycky fit :D
Zdraví Vladimír
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 pro, 2012 9:39 am

Naopak co se týká staveb v eN-ku,jak jej zde kluci prezentujete,nás velmi zajímá.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Ladislav Eliáš » stř 12 pro, 2012 12:01 pm

Moc pěkná práce. Takhle jsem si to představoval. Doufám, že se přidají další. Osobně děkuji za inspiraci. Podobnou stanici postrádám, ale na výrobu si zatím netroufám.
Ladislav Eliáš
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28 lis, 2012 4:16 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Vladamir » sob 22 pro, 2012 6:21 pm

Nikomu se nechce chlubit, tak to trošku posunu :roll:
Obrázek
Stodola před konečnou úpravou
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod batiz » pát 28 pro, 2012 10:15 pm

HUMNO.jpg


Takto nejak som sa potrapil s tovarenskym vyrobokom ja

http://janbatiz.rajce.idnes.cz/HUMNO/
batiz
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27 pro, 2012 10:37 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod marho » pát 28 pro, 2012 11:11 pm

Máte to moc pěkný chlapi, jenom tiše závidím :)
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Vladamir » sob 29 pro, 2012 5:55 pm

Krásná práce Batizi, akorát nevím, proč jsi kupoval stavebnici, stačila krytina :lol:
Nemáš ještě jeden žebřiňák?

Když jsem se rozhodl, že udělám něco jezdícího v N a přišla mi poštou první mašinka, velikost mě zaskočila. Netušil jsem, že je to tak malé
a byl jsem přesvědčen, že budu muset všechny stavby koupit. Pak jsem dostal nápad, postavit kamarádovi model jeho chalupy k narozeninám.
Samozřejmě 1:160, abych si vyzkoušel, jestli mi to půjde. A celkem to jde :D Ale je to piplačka :wink:
Obrázek
Obrázek
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod mizl » sob 29 pro, 2012 7:46 pm

Vladamímre,
ještě by to chtělo zasklít, ať se kamarádovi na tu chalupu nepráší. Čistit zaprášené hotové dioráma je pěkná pakárna. Já jsem udělal dioráma (sice to je v H0, což není mé měřítko) k vánocům mé budoucí paní-mámě a dal jsem jí to do toho akvárka : http://mizl.rajce.idnes.cz/Diorama_2012/#DSCI1145.jpg . Celkově mi to vyšlo i s podstavcem na 480,-.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Vladamir » sob 29 pro, 2012 8:47 pm

Tak kryt už jsem nechal na něm, už tak jsem se s tím nadřel :D
Moje diorama HO je pod sklem
Obrázek
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Prezentace staveb v ENKU

Příspěvekod Vladamir » sob 29 pro, 2012 9:05 pm

Bo odbočka k HO v tomto vlákně je nevhodná, vrátím se k N :)
Omylem jsem zapadl do německé II. epochy ( asi ), proto dělám německé nápisy.
Z laserovaných desek od Dragy jsem spáchal nádražní hajzlíky - krytina je z nějakého rozebraného domku.
Obrázek
Obrázek
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků