Rucni prace

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » stř 20 úno, 2019 6:24 pm

Male probuzeni ze zimniho spanku, plnim si sve predsevzeti z minula, buffetove - restauracni vuz BRa. Zvlaste ten hospodsky vetrak na boku se mi vzdycky libil. Zatim verze UIC s napisem restauracni vuz ( pouzite pismo bylo zlute a rovne) verze se starym oznacenim a napisem buffetovy vuz bude nasledovat.

Obrázek


Samozrejme bude nasledovat ctyrdverovy vuz Bai, uz je ve stavbe, fotky dodam, az bude hotovo.

Dale jsem se rozhoupal ke stavbe ( uz leta zraje v me hlave) jedne znacne problematicke rady CSD, myslim, ze ji neni nutno predstavovat, zatim jsem vyresil pojezd ( ten trinapravovy podvozek byla lahudka, zvlaste kdyz jsem chtel vsechny tri napravy hnaci, jelikoz mam spatne zkusenosti s jednim hnacim podvozkem a zvlaste u souprav, tak jsem pustil fantazii na spacir a motorizoval i bezny podvozek)

Obrázek


Uz jsem vytvoril model cumaku, pujde na odlitek, zbytek je zatim v mem pocitaci. Jsem jenom zvedavy, do jakych polomeru zatacky se to vejde, no na jezdeni na Fremo modulech by to nemel byt problem, na domaci kolejiste s R1 to nebude urcite.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiří Kubík » pát 22 úno, 2019 1:24 pm

Ahoj Jiří, pustil se do pěkné rarity....

jen si myslím, že jsi zbytečně řešil pohon všech tří náprav...když máš pohon obou podvozků...možná by bylo lepší, nechat taky jen dvě hnané nápravy a řádně je zatížit...

třetí nápravu nechat úplně volnou s dostatečnou boční i výškovou rezervou....ono stejně za jízdy asi nikdy není dobrý přítlak na všechny tři nápravy najednou a stejně...

ale jsem zvědav a přeji úspěch.
Jiří Kubík
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 14 bře, 2013 6:40 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » sob 23 úno, 2019 3:31 pm

Ahoj Jiri

To rozhodnuti pohanet vsechny napravy je dano take ulozenim naprav kluzne v podvozku, nepohanena naprava se sberaci proudu neni idealni a nebude se tocit. Na vleku a falesnem motoru to bude hrotove.
Jelikoz druhy motor bude jen falesny a modely z leptu jsou tezsi nez plastikove kazda trocha tazne sily se bude hodit. I kdyz na modulisti Fremo se kopce nevyskytuji ( snad krome modulu Holesky od Dana), ale ta vetsi vaha se budu hodit pri provozu "proti srsti" kdy motor bude strkat soupravu a paklize nechci vykolejovat, je treba drzet (vahove) v kolejich. Zkusebne to jezdi dobre, ale bez skrine nevim, do jakeho oblouku to vleze, no na modulisti Fremo to neni zadny velky problem. Ten asymetricky triosy podvozek zase tolik nevadi, tim, ze je naprava blizko ke kraji se mensi priceni v oblouku, i kdyz celkovy rozvor je dost odstrasujici, temer jako male motoraky.
Predloha je sice atyp, ale jezdila temer dvanact let na prestiznich expresech . A jelikoz jsem zatizeny na konec epochy III, zacatek IV, jde o vozidlo, ktere jsem touzil mit ve sve sbirce.
pozdravy Jirka
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 12 bře, 2019 6:40 am

Takze jeste o kousek dal, buffetak BRa uz ma nasledovniky - vozy Bai. Ted jeste predelat interier a stane se z toho lehatkovy Bac.

Obrázek
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 bře, 2019 6:56 am

Jiří,u tebe si člověk může jen povzdychnout.Krásná práce o to více se soupravy budou vyjímat na layoutu při setkáních. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 12 bře, 2019 7:51 am

No to vis Milane, pred mesicem jsem ukoncil sve pracovni pusobeni a stal se ze mne rentiér, tak snad budu mit vic casu na modely.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 bře, 2019 8:19 am

Gratuluji.Teď budeš ještě více na roztrhání :wink: a nenech se utahat :mrgreen: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » pon 18 bře, 2019 7:46 am

Nemej obavy, klidnim se, co neni dnes, bude zitra.
Male pokracovani

Obrázek
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 bře, 2019 10:59 am

Sakra,kolik těch souprav bude?To je takový zájem o ně? :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » pon 18 bře, 2019 11:23 am

Je to na pet souprav, ono to je jedno jestli nechas odlit z rezinu dva nebo deset cumaku, nejprve platis vyrobu formy ze silikonu ta dela nejvetsi polozku, vlastni odlitek uz neni takova polozka a stoji to skoro stejne dva nebo deset.
Ja budu potrebovat pro sebe dve soupravy, tudiz ctyri nosy a myslim si, ze ty zbyvajici tri soupravy take najdou zajemce.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 bře, 2019 11:30 am

Rozumím.Při nedostatku všehokoliv v N-ku určitě budou rychle rozebrány.Jiří dotaz na tebe,nemáš prosím tě navíc malou bobinku nebo někde v přípravě zašitou stavbu tohoto elektrického vozu ? Samozřejmě v N-ku :wink: .
Milan
Přílohy
ZelMotorVuzCSDrEM400oo1aoo2-2výkres.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 19 bře, 2019 6:21 am

Milane, male bobiny jsou uz zasunuty v historii meho modelareni, ani nevim jestli bych na ne mel jeste vsechny dily na vyrobeni, ale mozne je vse, jen ten cas neni nafukovaci a obcas i spim.
EM 400.001 je sice uzasne vozidlo, i kdyz jsem v rychlosti premyslel, jestli by slo vyrobit, zatim ho nemam v planu. Ono vsechno naraz nejde.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Rucni prace

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 bře, 2019 6:44 am

V pohodě Jiří,jen sem se zeptal,co kdyby.Děkuji i za tyto odpovědi :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod shiso » úte 19 bře, 2019 8:01 am

Ahoj,
optam se z ceho jsou ty vozy Bai? To je odlitek, ci lept? Pripadne od koho?
Diky Petr
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Rucni prace

Příspěvekod czhunter » úte 19 bře, 2019 8:36 am

Na malou Bobinu sedí přesně jeden z pojezdů Tomytec (tuším že že TM-ED01) a na EM 400 také jeden tovární dost přesně (odchylka < 1 mm) sedí - teď nevím jestli jeden z tramvajových Tomyteců, nebo Kato.
Ale to asi víte :-)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků