K.P.E.V. v N-ku

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » stř 08 čer, 2011 8:35 am

Rudolf píše:To znám, čisté KPEV N jsem ale ještě nenašel.
Přidám ještě také něco: http://www.mobablog.info/


Tak to je výzva. Třeba budu první :-) ... za několik let. Je to zvláště k možnostem poněkud podivné. Není-li pravda?
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 čer, 2011 10:32 am

Ono určitě někde nějaké bude :D jen ho najít.Když se podíváš kolik najdeš odkazů na různé kluby atd.tak to je běh na dlouhou trať.Já včera strávil na netu snad 4 hodiny :roll: a prošel jsem tak zlomek toho co s dá vyštrachat.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » stř 08 čer, 2011 11:24 am

miroslav lengyel píše:Ono určitě někde nějaké bude :D jen ho najít.Když se podíváš kolik najdeš odkazů na různé kluby atd.tak to je běh na dlouhou trať.Já včera strávil na netu snad 4 hodiny :roll: a prošel jsem tak zlomek toho co s dá vyštrachat.Míra


I v tištěné podobě v EJ jsem zatím našel pouze tři a jedno u kterého jsem nenašel uvedé měrítko, ale podle vozu si myslím, že by to mlhlo být N-ko.
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod Rudolf » stř 08 čer, 2011 1:48 pm

VladikC píše:
miroslav lengyel píše:Ono určitě někde nějaké bude :D jen ho najít.Když se podíváš kolik najdeš odkazů na různé kluby atd.tak to je běh na dlouhou trať.Já včera strávil na netu snad 4 hodiny :roll: a prošel jsem tak zlomek toho co s dá vyštrachat.Míra


I v tištěné podobě v EJ jsem zatím našel pouze tři a jedno u kterého jsem nenašel uvedé měrítko, ale podle vozu si myslím, že by to mlhlo být N-ko.


Nevíš v jakých to bylo číslech ?
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » stř 08 čer, 2011 2:14 pm

Rudolf píše:I v tištěné podobě v EJ jsem zatím našel pouze tři a jedno u kterého jsem nenašel uvedé měrítko, ale podle vozu si myslím, že by to mlhlo být N-ko.


Nevíš v jakých to bylo číslech ?

Preußen – 87mal kleiner 1/1991
Der Alte Bahnhof Homburg 10/2000 (u tohoto jsem asi přehlédl měřítko, ale myslím, že tam jsou starší vozy od Arnold, které by mohly být N-kové)
Zu Kaiser Zeiten hoch in Norden 12/2005
Hessisches Raritenkabinett 2/2006
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » stř 08 čer, 2011 2:30 pm

VladikC píše:Ano já vím. Viz. EJ Preußen Report Band No. 3 str. 17. a EJ Dampflok-Report No. 7 str. 20. Minitrix dělá celý set s tímto cvrčkem a "banánovými" vozy, zřejmě právě z přístavu. Ale když mě se ten "Glaskästen" děsně libí a na kolejišti by vypadal nebo bude vypadat dost zajímavě... :-)


Zde "Glaskästen" s "banánovými" a jinými vozy v setu od Minitrix a má inspirace barevného podzimu, který bych chtěl mít na svém kolejišti. Desetidílný seriál o stavbě kolejiště s názvem Golden October z roku 2005.
Přílohy
GO 2-2005.JPG
GO 2-2005.JPG (222.7 KiB) Zobrazeno 7831 krát
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod Rudolf » čtv 09 čer, 2011 5:17 am

VladikC píše:
Rudolf píše:I v tištěné podobě v EJ jsem zatím našel pouze tři a jedno u kterého jsem nenašel uvedé měrítko, ale podle vozu si myslím, že by to mlhlo být N-ko.


Nevíš v jakých to bylo číslech ?
Preußen – 87mal kleiner 1/1991
Der Alte Bahnhof Homburg 10/2000 (u tohoto jsem asi přehlédl měřítko, ale myslím, že tam jsou starší vozy od Arnold, které by mohly být N-kové)
Zu Kaiser Zeiten hoch in Norden 12/2005
Hessisches Raritenkabinett 2/2006


To Der Alte Bahnhof Homburg 10/2000 je H0 ...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 09 čer, 2011 8:41 pm

Tady máš jeden odkaz,tedy pokud ho neznáš.Není to sice K.P.E.V. ale pokochat se můžeš.
http://www.meine-n-welt.de/index.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » stř 15 čer, 2011 9:27 pm

Zde něco málo obrázků mého stávajícího vozového parku:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ta černá BR 71 bude upravena, alespoň barevně, na T 9.3 K.P.E.V.
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 16 čer, 2011 7:23 am

Pěkné stádečko :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod VladikC » čtv 16 čer, 2011 7:56 am

miroslav lengyel píše:Pěkné stádečko :D


V podstatě mám vše co bych zatím chtěl a co si mohu dovolit. Samozřejmě mít vše co se vyskytuje na trhu by bylo moc bezva, ale spousta strojů by pak stála jenom možná zbytečně ve vitríně, hlavně velké lokomotivy, ale i třeba vozy na kyselinu, talbot nebo osobní vozy z vlaku císaře Viléma. :-( Ještě však "nutně" potřebuji nějaká otevřené nákladní vozy na uhlí a jednu tendrovku (T 12) nebo malou lokomotivu s tendrem (G 4.3). Už se na tom pracuje. :-) Ten avizovaný Glaskästen zatím odsunuji na neurčito, s představou, že se někde dopídím jak jezdí přes výbky PECO Code 55.
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod Lubomír Dudek » čtv 16 čer, 2011 6:38 pm

Taky ti to musim pochválit Vláďo,je vidět,že jsi zapálenej prušák a že Nko je pro tebe to pravé měřítko,neboť co vím,tak za rok v TT jsi nesehnal tolik strojů,co za poslední dva měsíce v Nku,ať už lokomotivy,nebo vozy.
G4.3 bude velkej fešák a už teď mám díky tobě velké dilema,zda moje další lokomotiva bude právě Br 53(G4.3),Br 55,nebo verze Br 89 s tendrem.
A s těma velkejma párovkama si nedělej hlavu,buď tomu přizpůsobíš kolejiště a budeš mít odbočku z hlavní trati na lokálku,kde se můžou potkat téměř všechna vozidla,nebo je prostě pro vlastní potěšení vyndáš z krabiček a zajezdíš si s nima.Ono to při dobře zvládnutém kolejišti bude také paráda pohledět třeba na Br 78,38,nebo 94.Co na tom,že to neodpovídá vyloženě rázu kolejiště...
Ode mě každopádně palec nahoru a těším se,až uzraje tvůj plán kolejiště,protože si myslim,že to bude stát za to.
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 16 čer, 2011 7:33 pm

[quote="Lubomír Dudek"] s těma velkejma párovkama si nedělej hlavu,buď tomu přizpůsobíš kolejiště a budeš mít odbočku z hlavní trati na lokálku,kde se můžou potkat téměř všechna vozidla,nebo je prostě pro vlastní potěšení vyndáš z krabiček a zajezdíš si s nima.Ono to při dobře zvládnutém kolejišti bude také paráda pohledět třeba na Br 78,38,nebo 94.Co na tom,že to neodpovídá vyloženě rázu kolejiště...

Mám to podobně,taky jsem si nemohl pomoct a ty velké mašiny jsem prostě nemohl nechyt ležet :mrgreen: Žijem jenom jednou :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod hank » čtv 16 čer, 2011 8:24 pm

... já se snad dám na eNko... :D
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: K.P.E.V. v N-ku

Příspěvekod ol.kopecky » pát 17 čer, 2011 4:02 pm

Zdravím pane kolego,
budu prodávat poměrně rozsáhlou sbírku modelů KPEV I.epocha v N tak pokud by jste měl zájem kontaktujte mne na 60261615
ol.kopecky
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17 čer, 2011 3:56 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků