jak na návrh kolejiště

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

jak na návrh kolejiště

Příspěvekod Zdeněk » úte 15 úno, 2011 4:11 pm

Chceme stavět kolejiště a použít koleje Peco code 55. Nikde však jsme nesehnali šablony pro Peco. Poraďte prosím, jak na to.Chceme si to nakreslit předem na papír v nšjakém měřítku, jestli to vše na plochu vyjde. Kreslit to jen tak, podle pravítka se nám nedaří. Díky za radu.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Re: jak na návrh kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 úno, 2011 4:19 pm

Kolejivo PECO a její geometrie výhybek ve všech modelových velikostech,je velký problém.Sám s tím bojuji ,jak se dá.I ty šablony nejsou směrodatné.
Velkým problémem tohoto kolejiva je ,že se jen dohadujete ,kde začíná oblouk výhybky a kde končí.To nemluvím o tom že výhybky s R914 mají mít úhel 10°,někteří prodejci ale píši ,že tyto výhybky mají úhel 8°.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: jak na návrh kolejiště

Příspěvekod fulda » úte 15 úno, 2011 6:59 pm

Trochu jsem koukal do katalogu a tam na konci jsou obrázky "vytiskněte si v měřítku 1:1", tak to zejtra zkusím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: jak na návrh kolejiště

Příspěvekod marho » úte 15 úno, 2011 7:08 pm

A nechcete vyzkoušet program AnyRail, který má možnost použít mimo mnoha jiných i kolejivo N Peco 55? Myslím, že po určitém seznámení s používáním (mě připadá poměrně jednoduchý, i když některé věci jsem musel chvíli zkoušet, než jsem přišel na správný postup), je to mnohem rychlejší než kreslit kolejiště na papír, hlavně změny jsou jednoduché, zejména, když se průběžně ukládají verze.

Program už používám několik let, free verze je (byla?) omezena na 50 kolejí, což pro moje pokusy bohatě stačí : viz stránky http://www.anyrail.com
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: jak na návrh kolejiště

Příspěvekod Zdeněk » čtv 17 úno, 2011 12:42 pm

marho píše:A nechcete vyzkoušet program AnyRail, který má možnost použít mimo mnoha jiných i kolejivo N Peco 55? Myslím, že po určitém seznámení s používáním (mě připadá poměrně jednoduchý, i když některé věci jsem musel chvíli zkoušet, než jsem přišel na správný postup), je to mnohem rychlejší než kreslit kolejiště na papír, hlavně změny jsou jednoduché, zejména, když se průběžně ukládají verze.

Program už používám několik let, free verze je (byla?) omezena na 50 kolejí, což pro moje pokusy bohatě stačí : viz stránky http://www.anyrail.com


Děkuji za nasměrování na tento program. Pracuje se s ním super. Během odpoledne jsme ho vyzkoušeli a nemá chybu. Vše co jsme potřebovali, jsme hned našli a to synová angličtina,raději nemluvím. Takže jen všem doporučuji a ještě jednou díky. Zdeněk
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků