Minireportáže N-scale 2010/11

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod StaraPakna » ned 07 lis, 2010 8:42 am

Vážení kolegové dovolím si takové malé shrnutí N-scale Blansko 2010 tedy provozního setkání naší sekce.
Moduliště tedy layout se rozrůstá jako houby po dešti ať už prací Neratovického Guru (někdo říká že nám kazí průměry, ale to je jen závist jak mu to jde :) )Radka , Dana či slovenské posily z Liptova Jana. A to zcela jistě zapomínám na rozšiřovače a dostavovače stávajících modulů. Moduly nám přibývají i proto že N-sacle má stavebnice obloukových modulů (a stále k mání), některé mají námět na krajinu přímo z pera našeho nenápadného mistra pera Milana. Layout se nám vesele zelení a stromy rostou jedna báseň. Přibývají stanice a v planu další velká překladiště nákladů s možností šíbování a řazení vlaků. Pravdou zůstává že je pořád co zlepšovat a o to se snaží další N-kaři ať již vyladění digitálního ovládaní, automatických předzvěstí a návěstidel či vytvoření stavebnic z leptů z ryze českých předloh. N-scale se velmi dobře rozvíjí a chcete li budete jako hosté vítáni na každém našem setkání. Pakliže máte zájem být víc než jenom hosté a máte li chuť postavit si kus trati v měřítku ve kterém je vidět i pivo na stole(Tudíž je to měřítko pro chlapy) budete vítáni také.
Za N-scale Pavel Vošický

http://starapakna.rajce.idnes.cz/Blansko_2010/
Několik foteček, a upozorňuji že fotograf jsem pro kočku (tak maximálně)
Heslo je N scale a název taktéž. A dodržujte mezeru :)
Naposledy upravil StaraPakna dne stř 16 bře, 2011 8:09 am, celkově upraveno 2
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Retrospektiva Blansko 2010

Příspěvekod Radek » stř 24 lis, 2010 4:24 am

Zhýčkaný každoroční záplavou reportáží - někdy i hýbajících se obrázků - marně vyhlížím další fotky z Blanska. :roll: Že by jste letos skoro všeci N-kaři zapoměli foťáky? :)
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Retrospektiva Blansko 2010

Příspěvekod milan ferdián » stř 24 lis, 2010 9:24 am

Radek píše:Zhýčkaný každoroční záplavou reportáží - někdy i hýbajících se obrázků - marně vyhlížím další fotky z Blanska. :roll: Že by jste letos skoro všeci N-kaři zapoměli foťáky? :)


Špatné světlo,foťáky zlobily,ruce se klepali :mrgreen: .... :evil:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Retrospektiva Blansko 2010

Příspěvekod StaraPakna » pát 26 lis, 2010 1:47 pm

Radek píše:Zhýčkaný každoroční záplavou reportáží - někdy i hýbajících se obrázků - marně vyhlížím další fotky z Blanska. :roll: Že by jste letos skoro všeci N-kaři zapoměli foťáky? :)


Děláme to jinak, přijeď ať to vidíš, kdo neviděl neuvěří......
Takže obrázky jen na chuť
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod StaraPakna » stř 16 bře, 2011 8:37 am

Milí kolegové a je to! Opět tryskovou rychlostí ulétlo další modulářské setkání N-scale tentokráte v Zákupech u České Lípy. Společně jako již je tradicí s TT se Nscale sešla v prostorné tělocvičně kde se roztahovala uprostřed téčkových modulů jako tentokráte tříhlavá saň. Ano díky pilné práci nám přibylo mimoúrovňové křížení tratí v přístavišti, a díky odbočce v Podolí a Odry která měla loni premiéru se rozrostlo moduliště (layout) o dvě lokálkové dráhy, do tradiční a teď již silně zazelenalé Horní Blatné (že by do západních čech dorazilo jaro?? :) ) a do Železáren Hrádek kam jezdili vlečkové vlaky s Podolí a Horní Blatné. Tak jak se Staré Splavy stali pro Blansko 2010 druhým skrytým nádražím, tak v Zákupech potvrdili své postavení důležitého dopravního uzlu N-Scale. Traťových modulů přibylo hned několik, respektive jsme dodělali resty a další máme ve výstavbě. A zpět k Podolí, Tento nestor stanic v N-scale už jednou prošel úpravou kvůli větší průjezdnosti a přibyli mu i koleje pro vyšší propustnost trati, to majitelům ovšem nestačilo a Podolí chystá (a v Zákupech mělo zpoždění) další dopravní koleje. Bude tudíž novým podolím a výsledky revitalizace modulů podolského nádraží nás čeká snad při Fremo na letošním sklonku září a počátku října. Ještě bych neměl zapomenout na nové větvení tratí právě za Podolským nádražím díky kterému se mohli naše M262 a další motoráky rozjet do Horní Blatné a přes odbočku Odry ještě do Hrádeckých železáren. vydáme li se cestou z Podolí přes obloukové stavebnicové moduly dorazíme po průjezdu posázavských tunelů do Přístavu. Přístav byl (resp. JE) NOVINKOU v layoutu a tak jsme velkomyslně přehlíželi jeho nahotu a syrovost (dodělán byl cca ve čtyři hodiny ráno čtvrtečního Zákupského sjíždění se ke stavbě) a kochali se prvním! (de facto druhým viz Viadukt RM uvedený v Blansku ovšem nesjízdný) sjízdným mimoúrovňovým křížením N-kových tratí. Kde se od rána dle GVD čile posouvalo a šíbovalo a nakládalo a ořezávalo (styrodur myslím :) ) abychom viděli (tedy MY vidíme, ale někteří kolegové neviděli :) :)) na výhybky a celkově se modul za chodu ZABABOVSKÝCH hodin z dílen kolegy Richarda upravoval k dokonalosti. Hodiny jak jistě víme jsou veledůležitou součástí setkání. Mašiny jezdí dle jízdních řádů které určujií právě hodiny měřící tuto veličinu. Richard odvedl kus práce a N-ko má takový malý N-scaleRíšaBEN. No vrátíme li se na trať už se sypeme tedy jedeme přes Kobylky (Kobylky projdou drobnou revitalizací, uvažujeme o osvětlení města a dalších drobnostech vše v jednání) do PECKY jakožto již zcela NUTNÉHO zázemí skryté stanice všech layoutů.
Ulétli ty čtyři dny jako voda a když jsme si mávali u vchodu do tělocvičny s odjíždějícími kolegy už v tu chvíli jsme se těšili na Zákupy 2012.
P.V.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 08 srp, 2011 8:18 am

Je libo reportáže z letošních setkání zababovského N-ka? :wink:
Zákupy: http://www.zababov.cz/index.php?id=1065
Milevsko: http://www.zababov.cz/index.php?id=1068
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 05 říj, 2011 11:12 am

Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod marwin » stř 05 říj, 2011 1:37 pm

Dan Buchtela píše:Další vlaštovka:
http://www.zababov.cz/index.php?id=1081


Dane, chtel bych ti pochvalit pristav, je to moc pekny vleckovy areal, jen tak dal:). Uz se tesim, az ho uvidim nazivo.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod carodej » čtv 06 říj, 2011 8:19 am

Bezva setkání, člověku se ani nechce věřit co všechno se dá v N_ku udělat. Rozhodně mi to nepřipadalo nějaké ochuzené o detaily oproti TT, spíše naopak. Přístav byl super - a to vešel celý jenom na 2 moduly.
Pár fotek pro ilustraci tady:
http://merlinsla.rajce.idnes.cz/FOTOFREMON/
Naposledy upravil carodej dne čtv 06 říj, 2011 9:18 am, celkově upraveno 1
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod radekkrupka » čtv 06 říj, 2011 9:14 am

Vidím, že v pátek byla invaze téčkařů :) A to tam byl ještě jako Zababovák Radek Mende. Ten je ale takový dvojaký :)

Ze setkání jsem si odnesl zejména poznatek, že Češi mají rádi malé a hezké, zatímco Němci tvoří sestavy přes půl tělocvičny - viz rozestavěná ocelárna a Karlsruhe... Obojí vyžaduje smeknout...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod carodej » čtv 06 říj, 2011 9:27 am

Mně se víc líbily ty malé 2-3 modulové celky, ty obrovské multikolejnicové moduly co tam měli Němci sice daly hodně práce, ale pusobili na mne hodně megalomansky. Prostě už to bylo moc komplikované a nepřehledné. Sice je pravda, že na tom budou mít práce na dokončování na několik let, ale už to nebylo tak pidi-mňam, jako u těch menších sestav. Spíše z toho člověk chytal tichou bázeň, než toužbu si pohrát-zajezdit-prošťourat zákutí toho pidi-kolejiště (he-he). ... :D
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 08 říj, 2011 6:18 pm

Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod radekkrupka » stř 14 pro, 2011 2:16 pm

Dal jsem taky do kupy zajímavé fotky ze setkání FREMO N v září v Praze

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod N-Rumcajs » pon 04 bře, 2013 10:21 pm

Tak a mini Nreportáž z N-scale po vlastně už třech letech....
Protože velikost leyoutu už N-scale nedovoluje účastnit se Zákupského setkání společně s velikostí TT rádi jsme přivítali možnost vlastního setkání v Roudnici nnad Labem.
A povedlo se... jen namátkou několik nej....
Největší leyout co pamatuji a jsem v sekci krátce, ale rosteme rosteme.... :)
Nejvíce vleček a další nám přibudou...
Nejnovější dvojkolejná trať na Leyoutu byť za použití starších modulů
Nejvyšší stoupání cca na 6-ti metrech 3 cm profící nechť si spočtou promile (námi nezaviněná tecnická chyba v pokládce podlahy :))
Nejvíc hostů v sobotu kdy se nebylo kam hnout a vlaků v GVD ubývalo jako sněhu v létě
Nejvíc nových členů kdy jsme my starší nedokázali poznat členy nové....
Největší skryťák Vojtěchův Městec poprvé a naposled v leyoutu, ale se svojí super úlohou
Nejkrásnější leyout vzhledem k dokončení modulů
NejVíc modulů dodaných členy jiných sekcí do našeho layoutu (i když zůstávají věrni své velikosTTi stejně dělají moduly pro TTu správNou velikost :) )
Ko nebyl pláče kdo byl ví která sekce má v Zababově ten správný švuňk :)
N- Rumcajs
N-Rumcajs
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19 úno, 2012 6:47 am

Re: Minireportáže N-scale 2010/11

Příspěvekod Křeček » úte 05 bře, 2013 3:42 pm

to mi nějak uniklo jak to že skryťák Vojtěchův Městec byl poprvé a naposled?
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků