Kam chodíte diskutovat??????????

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Kam chodíte diskutovat??????????

Příspěvekod StaraPakna » pát 02 dub, 2010 5:40 am

Přihlásil jsem se do Zababova a na pandoru příspěvky zaplatil a a a .....
Tak mne zajímá kam N kaři chodí na pokec? Prostě tady dlouho nic tak mám dojem že jste jinde, ale nevím kde?

Díky pavel :D
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod Doja » pát 02 dub, 2010 6:35 am

Teď se moc nediskutuje. Diskuze probíhá většinou po nějakém "zajímavém" příspěvku konkrétního člena N sekce:-)
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod milan ferdián » pát 02 dub, 2010 11:19 am

Doja píše:Teď se moc nediskutuje. Diskuze probíhá většinou po nějakém "zajímavém" příspěvku konkrétního člena N sekce:-)


Jo přesně a tímto taky skončí a ani se moc nediskutovalo.Pandora ,jako konfera pro naší sekci,je z mého hlediska mrtva.
Naší členové se dělí na tu mrňavou část,co občas něco přihodí do konfery a ta druhá část ,je drtivá mlčící většina.U některých členů vůbec nevíš ,jestli dýchají.. :?
Pravidelné informace,výměna názorů,nové poznatky,diskuse jak má být,ta prostě v naší sekci N-scale není.Doja nebo Radek Mende se snaží zde aspoň nás informovat o aktuálních dění u sebe.Já jsem teď momentálně v háji a Dan Buchtela má toho též než víc dost.A toť vše ,co vím o lidech,kteří se snaží "N/1:160" aspoň trochu zviditelnit,zde na tomto diskusním fóru.Ale je to žalostně málo ,tak jak je nás málo.
Nechápu, proč tato modelová velikost na západ od našich hranic, je po modelové velikosti H0 ,hned druhá dominantní a zde mi to připomíná jen živoření.
Tím případným zájemcům o tuto zajímavou modelovou velikost a diskutovat o ní,potom připadá ,že tato modelová velikost v České republice není a že jí drží nad vodou ,defacto pár bláznivých staříků :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod vvitty » pát 02 dub, 2010 11:35 am

Rozmerove by sice pro me Nko mohlo byt zajimave, aspon by se mi do bytu veslo kus trate, jenze ty lokomotivy jsou na me moc droboucke... :(
Kdo do toho ma delat prevodovky? :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavel » pát 02 dub, 2010 8:54 pm

to vvitty .... převodovky.... V Novém Jičíně na výstavě jezdilo v "enku" T 211 (212 ?) No nevím přesně byl jsem z toho tak paf že se to prasátko hýbe.Takže si myslím že nějak ty převody asi půjdou
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod JM » sob 03 dub, 2010 8:18 am

Milane, ani nevíš jak rád bych vaše řady rozšířil, ale bohužel se pořád nevyřešila ta situace o které jsem ti před časem psal :cry:
Mě se naopak N-ková velikost kolejišt' a vozidel líbí víc než HO, to mi přijde takové humpolácké (teda třeba když se na nějakém mrňavém kolejišti trápí 555ka v nesmyslných poloměrech apod.), ale samozřejmě na detaily je to zase něco jiného. A TT je takový kompromis, ale pro někoho k nezaplacení...no zkrátka každý má to svoje oblíbené, ale také se divím, že do N-ka dělá tak málo lidí. To, že je málo vhodných vozidel mi připadá už jako neopodstatněná výmluva :)
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod robot » sob 03 dub, 2010 10:28 am

Velikost N je perfektní měřítko, kde se dají provozovat soupravy v reálném řazení.Bohužel výběr českých vozidel je malý a cena není také moc příznivá.To vše možná odrazuje případné zájemce o tuto velikost.Já osobně sbírám modely amerických železnic.Ty se kupodivu dají sehnat lépe, než ty české.Občas své modely provětrám doma na oválu postaveném na stole.Někdy časem chci postavit kolejiště s námětem americké společnosti Santa Fe.Bohužel stavby a další doplňky ,to bude asi výhradně o velkých kompromisech.Podklady na internetu a pak vlastní stavba.Jinak všem vřele doporučuji tuto velikost.I staré modely PIKO se dají předělat do přijatelné podoby českých vozidel. Levné české budovy se dají postavit z vystřihovánek ABC.Pak jen stačí trochu místa na panel kolejiště.
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Re: Kam chodíte diskutovat??????????

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 03 dub, 2010 6:04 pm

StaraPakna píše:Tak mne zajímá kam N kaři chodí na pokec?

Ahoj Pavle,
to máš různé, samozřejmě, že v každé konfeře je jen tolik příspěvků, kolik se tam napíše :-) Tak když tak se ptej či nahoď téma k diskuzi :-)
Jinak klubová konfera na Pandoře se používá předešvím k organizačním záležitostem ohledně pořádání setkání a vůbec společných akcí, ale nikde není řešeno, že tam nelze probírat cokoliv týkající se N-ka. Ale když se nikdo neptá, nikdo neodpovídá...
Například já tam čas od času posílám zajímavé nabídky na N-ková vozidla, Radek tam teď poslal nabídku na stavebnice obloukových modulů...
Jinak občas taky některé věci probíráme v hospůdce, ať už je to v 5P nebo ve Výtopně. Ty se ale už nekonají každý týden, takže je třeba sledovat vlákno Modeláři v Praze, kde se to obvykle anoncuje.
No tak asi takto.
Ahoj Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » ned 04 dub, 2010 9:33 am

A kdo je na Pandoře moderátor??? Nejsem schválený tak tzam nemůžu :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 dub, 2010 10:46 am

StaraPakna píše:A kdo je na Pandoře moderátor??? Nejsem schválený tak tzam nemůžu :)


U nás ,přece Dan..
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 04 dub, 2010 4:04 pm

StaraPakna píše:A kdo je na Pandoře moderátor??? Nejsem schválený tak tzam nemůžu :)

Ahoj Pavle,
moderátoři jsme tři, já, Pavel Kvasnica a Ondro Kováčik. Něco jsi ale musel udělat špatně, jako Tě tam jako požadavek na schávlení nevidím.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » ned 04 dub, 2010 6:35 pm

No nebráním se, mě to píše že mě musí schválit moderátor a že to neudělal :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 dub, 2010 7:51 pm

StaraPakna píše:No nebráním se, mě to píše že mě musí schválit moderátor a že to neudělal :)


Ještě drobnost,Dan ti nějak zapoměl říct,že na pandoře není taková volnost, jak tady na tomto diskusním fóru.Platí tam jistá pravidla,ale to časem poznáš sám... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 05 dub, 2010 12:00 pm

A jaká, Milane, kromě slušného chování? :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 05 dub, 2010 12:03 pm

StaraPakna píše:No nebráním se, mě to píše že mě musí schválit moderátor a že to neudělal :)

Pavle, navrhuji ve zprovozňování Tvého profilu na Pandoře pokračovat přes SZ nebo e-mail, ať zde již s tím neobtěžujeme. Popiš mi tedy detailně přes SZ, jak jsi postupoval přio přihlašování do konfery, pokusíme se na to přijít. Díky Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků