Scale_N_Region

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Scale_N_Region

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 úno, 2010 4:16 pm

Měl bych dotaz na naše N-kaře v našem Moravskoslezském kraji,respektive bývalé okresy Karviná,Ostrava případně další okresy..

Jak jistě všichni víte ,tak jsem členem sekce N-scale v klubu ZABABOV.Dokud jsem jezdil bez modulu na setkání v naší republice nebo v zahraničí,tak nějak šul nul se finanční náklady dali unést.Během ledna jsem zprovoznil odbočku ODRY a stavím žst.TŘEMEŠNOU.Objevili se problémy rázu dopravy a její finanční únosnosti.Defacto jsem jediný (sirotek :D ) v této oblasti z naší sekci v této modelové velikosti.A s tím souvisí moje dotazy.

1)Kolik vlastně je v našem kraji N-kařu?Mohli by jste se ozvat?
2)Jste stejně postiženi nedostatkem dopravní obslužnosti neboli přepravou svých modulů na setkání stejně postižených?
3)Jak jistě víte vznikla zde nová sekce SLOVÁCKO a v Ostravě existuje samostaný klub OSTRAMO ,obě dvě pro modelovou velikost H0.
Kdyby jsme se teoreticky dali nějak dohromady my N-kaři ,byl by to podnět pro vznik klubu nebo spolku s názvem Scale_N_REGION,kde by jsme si mohli setkávat z našeho respektive třeba v Ostravě nebo v dosažitelném dostupném místě ne moc finančně nákladný pro přepravu našich modulů tam i zpět ?
4)Našla by se vůdči osobnost,protože já pro svoji výtiženost,nejsem schopen uřidít vše okolo.Ale to už budu mít dobrou dostupnost k místu našich budoucích setkání
5)V případě shody bych doporučil kompabilitu rozhraní FREMO,elektro digitál LENZ ,normy N-scale a to z důvodu rozvoje v budoucnu.
6)Protože je mi jasné, že parní lokomotivy z vás bude mít určitě jen málo kdo z vás,doporučil bych epochu IV, kdy parní provoz končí a vládu převzala motorová trakce odpovídající tomuto období.
7)Samozřejmě by to chtěla i určitá pravidla na těchto setkáních
8)Je to jen zatím nápad,myšlenka,protože si nedovedu přestavit ,jak bych dostával své moduly třeba do Zákup,když nemůzu být majitelem řidičského průkazu ze zdravotních důvodů.
9)Samozřejmě by jsme začli velmi prvním skromným setkáním,protože i pronájmy místnosti něco stojí na setkáních a to by šlo z našich kapes.
10)Jako základ by jsme měli moji žst.TŘEMEŠNOU_II,která je lokálního rázu a tím by byli stavebně přístupné pro ostatní další moduly.Nejde mi o hlavní tratě ,ale jen o lokální,kdy pro případného zájemce modulu bude stavebně i finančně únosnější.
(Hlavní tahy,vysoké vstupní náklady při realizaci případných stanic,poloměry dvojkolejných tratí musí být minimálně o poloměru R1875mm,kdežto u lokální tratě nám bohatě stačí minimální poloměr R1000,layouty hlavních tahů již vyžadují větší místnosti tím větší finanční taxy,všimněte si že mimo klubu z LUHAČOVIC,si málokdo troufne na tyto tratě z výše uvedených důvodů)
11)A ještě něco,neplatným pravidlem by mohlo být nejdříve postav ,ukaž než hodinové kibicování o tom, jaké moduly by jsme měli postavit,tím stylem ,že realizaci našeho nápadu by byl ten druhý.Tak tedy tímto způsobem né.Takových realizátorů znám stovky.
12)Tímto způsobem ,by to bylo dostupné i pro případné kolegy ze SLOVENSKA,stejně postiženými. :wink:

Jestli se máte své nápady ,příspěvky,ozvěte se .Aspoň budu vědět zda tato myšlenka je reálná nebo ne.Předem děkuji za ohlasy.
Naposledy upravil milan ferdián dne pát 26 úno, 2010 6:55 pm, celkově upraveno 3
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod cipisekmp » pát 26 úno, 2010 4:55 pm

Ahoj, zeptam se na moznost zdali, by nebylo mozne proste se setkat spolecne? Ne jen Nkari samostatne a H0 samostatne. Myslim ze by se dalo za urcitych podminek udelat i spolecne kolejiste.
Nevim teda jak vyresit to vlastni spojeni N/H0 ale myslim ze by ani spojene byt nemuseli i kdyz by byli v jedne mistnosti.
Jen takovy navrh. Co se tyce dopravy, tak uz ted jsme my ze sekce slovacko zavysli na dodavce, protoze osobnimi auty uz se to prevazet neda. Takze problem je na svete.
Mejte se Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 úno, 2010 5:10 pm

No a tom to je cipiskump :idea: .Protože čím víc a blíž by nás bylo k místě setkání ,určitě by pro nás bylo finančně únosné zaplatit dovoz i zpětný rozvoz modulů ze setkáních.A především je tu Ferda a on jestli by se nezlobil,kdybych náklady s ním prokonzultoval,protože žádné auto nejede na čestné slovo..

Layotu velikost H0 a N jsou vždy samostané,ale klidně jsou v jedné místnosti/sálu/tělocvična/hala.Ale nepředbíhejme..... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod ondras » pát 26 úno, 2010 9:00 pm

Milane pokud se chce tak všechno jde.Sice N-kař nejsem,ale s nějakou realizací bych Vám klidně pomohl (pokud by ste chtěli a něco by se našlo).
Co vím,tak N-kař je tu ještě Jura (má moduly,ale nevím jestli by se to dalo s ostatními spojit),o jiných bohužel nevím :( .
Mohl bych Vám potom udělat třeba nějakou reklamu na Internetu (stránky WWW s foto či videem .. pokud by ste chtěli .. ).
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavel » pát 26 úno, 2010 9:17 pm

A na Téčkaře jste se ..... No vy jste se vybarvili :D
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 úno, 2010 10:05 am

pavel píše:A na Téčkaře jste se ..... No vy jste se vybarvili :D


Jak jsi na to přišel :?: A co brání ttečkařům postavit si layout vedle :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod ondras » sob 27 úno, 2010 10:18 am

Já si myslím,že by se to dalo bez problémů uskutečnit.Kdyby byl takový sraz modulů H0,TT,N a třeba ještě nějaký workshop ... tak to by bylo supr.To by byl nával :lol: a ještě k tomu v Ostravě .. jééé :D :D
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 úno, 2010 11:38 am

Tak ke svému překvapení mám další informace a to ze strany organizace TAI-CHI.Jelikož moji drahou polovičku neznáte ,někteří ano,že Dane B.,tak jsem úplně zapoměl, že manželka již zde přímo v Havířově organizovala své sejšny.Přímo pod nosem bych měl na tři dny(jen pátek až neděle) k dispozici tělocvičnu,uzamykatelnou před veřejnosti,solidní restauraci buď přes uličku nebo kapku níže v "Přístavu".Kdyby náhodou měl někdo potřebu přespat,je možnost naproti v učilišti.Ceny se musí dodatečně zjistit,protože se neustále mění.Musím,ale upozornit ,že jsme dost vyhlášená čtvrť... :D proto lépe bez té veřejnosti...

Na malé skrovné layouty ve velikosti "N" ,"TT" a kdyby i náhodou "H0",by jsme se tam nějak poskládali. :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod mlha » sob 27 úno, 2010 8:26 pm

Protože už taky trochu pronikám do tajů modulového ježdění tak Ti Milane držím palec ať to vyjde,mimochodem se zítra pokládají koleje na Vizovicích,bližší info a fotky ze stavby na našem webu.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod pavel » sob 27 úno, 2010 8:56 pm

to Milan samozřejmě že Téčkaři si mohou něco postavit vedle ale v příspěvku vůbec nebyli zmíněni :( ...... :lol: :lol: :lol:
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 úno, 2010 11:00 am

pavel píše:to Milan samozřejmě že Téčkaři si mohou něco postavit vedle ale v příspěvku vůbec nebyli zmíněni :( ...... :lol: :lol: :lol:


No jo ,ale já jsem něvěděl že modelová velikost TT je i v měřítku 1:160 :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavel » ned 28 úno, 2010 9:12 pm

každý to myslí trochu jinak ale to nevadí :D
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Re: okres Karviná/Ostrava atd. N/1:160_Scale_N_Region

Příspěvekod milan ferdián » čtv 15 led, 2015 12:00 pm

Když jsem psal zde svůj první příspěvek v tomto tématu,netušil jsem jaké velké změny proběhnou za těch pět let,u nás u všech.Zrodilo se SLOVÁCKO(HO),KUNČICE(HO),Moduly BRNO(TT),Moduly OLOMOUC(TT)jen to N-ko ne a né se narodit v tom našem razovitem kraji :D .Tyto kluby nebo sdružení,již absolvovaly svá první setkání,dokonce i mezinárodní,
rostou,vyvíjí se,ukazuji modelářské veřejnosti svoji tvorbu a náhled do budoucnosti.Prostě žijí a mají obrovský úspěch.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: okres Karviná/Ostrava atd. N/1:160_Scale_N_Region

Příspěvekod modeln » stř 04 úno, 2015 8:33 pm

milan ferdián píše:Když jsem psal zde svůj první příspěvek v tomto tématu,netušil jsem jaké velké změny proběhnou za těch pět let,u nás u všech.Zrodilo se SLOVÁCKO(HO),KUNČICE(HO),Moduly BRNO(TT),Moduly OLOMOUC(TT)jen to N-ko ne a né se narodit v tom našem razovitem kraji :D .Tyto kluby nebo sdružení,již absolvovaly svá první setkání,dokonce i mezinárodní,
rostou,vyvíjí se,ukazuji modelářské veřejnosti svoji tvorbu a náhled do budoucnosti.Prostě žijí a mají obrovský úspěch.

I mi s kamaratom Ferkom Sovarym z KE,sme boli v podobnej situacii,postavily sme zopar modulov a hybaj vystavovat v dobrej viere ze sa k nam niekto este prida,ale dva roky presli a stale sme boli len dvaja,tak sme nasu cinnost pomaly ale isto ukoncily.Postavene moduly su zabalene a cakaju na svoju prilezitost.Zopar foto tu: http://alesoksa.rajce.idnes.cz/Modulove ... 11_v_N-ku/
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Scale_N_Region

Příspěvekod milan ferdián » čtv 05 úno, 2015 7:07 am

Tyhle moduly jsem viděl,ale nenapadlo mne,že jste jenom dva.Je to prostě bída s N-kem u nás na Moravě a u vás na Slovensku. :D .Veškeré N-kařské dění se soustředilo okolo Prahy,kde je i největší koncetrace N-kařů.Pro mne se stalo již nedostupné v uvozovkách :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník