Návěstidla v N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Návěstidla v N

Příspěvekod Bann » sob 13 úno, 2010 2:31 pm

Zdravím,
poradí mi někdo, kde sehna světelná návěstidla pro N používaná na železnici v ČR. Něco přesně takového, jako je zde pro TT http://lokopin.wz.cz/download/nemecek_katalog.pdf



Díky
Naposledy upravil Bann dne sob 13 úno, 2010 6:59 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod milan ferdián » sob 13 úno, 2010 5:01 pm

Bann píše:Zdravím,
poradí mi někdo, kde sehna světelná návěstidla pro N používaná na železnici v ČR. Něco přesně takového, jako je zde pro TT http://lokopin.wz.cz/download/nemecek_katalog.pdf.



Díky


Jsou dvě možnosti ,buď přímo od Ing.Iva Kučery z kmz BRNO nebo ode mne,které mám ,ale nesestavené vzor CCCP (taktéž od Ing.Kučery).
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Vaniš » sob 13 úno, 2010 5:14 pm

Zkus se podívat na shop RM Rotter http://www.rm-rottermodel.wz.cz/katalog.php?vel=n Sice ne všude jsou fotky, ale dobrá cenová dostupnost a vcelku dobré reference na kvalitu.(i zde na fóru)

P.S.Ten Tvůj odkaz lokopina mi nefunguje...
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bann » sob 13 úno, 2010 7:16 pm

O.K. díky za radu. Odkaz jsem opravil. Přebývala tečka na konci.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Honza168 » sob 21 srp, 2010 1:00 pm

Můžeš taky požádat Ivoše Kučeru z KŽM Brno - ivos.kucera@kmz-brno.cz -, pošle Ti jako mně ceník (v excelu) s nabidkou návěstidel ve všech velikostech, vč. N z leptů, která si můžeš sám vyrobit. Moc pěkné. A to jak v provedení "SSSR", tak "vzor 65", vše jako dvoj, troj, čtyř a pěti světlo. Cena za kus se pohybuje od 28 do 40 Kč.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Radek Mende » sob 21 srp, 2010 5:37 pm

Honza168 píše:Můžeš taky požádat Ivoše Kučeru z KŽM Brno - ivos.kucera@kmz-brno.cz -, pošle Ti jako mně ceník (v excelu) s nabidkou návěstidel ve všech velikostech, vč. N z leptů, která si můžeš sám vyrobit. Moc pěkné. A to jak v provedení "SSSR", tak "vzor 65", vše jako dvoj, troj, čtyř a pěti světlo. Cena za kus se pohybuje od 28 do 40 Kč.

Honzo,ty jsi je sestavoval?
Já jsem v N-ku dělal spoustu vychytávek,ale dělat návěstidla z leptu musí být docela pakárna có?
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Honza168 » sob 21 srp, 2010 7:42 pm

Radek Mende píše:Honzo,ty jsi je sestavoval?

Zatím ne, po neděli se ale jedu podívat za kamarády do Č. Budějovic, kteří už mají lepty nakoupené, já zase sehnal LED SMD řady 0402 a už víme, jak se k těm "mrchám skákavým" dá připájet vodič - viz http://www.honzikovyvlacky.cz/2010/08/2 ... -pokoreny/ - koncem prázdnin se přiučím na workshopu u Daleckého od LokoPina na co jsou vlastně návěstidla dobrá :-) - a jdeme odvážně do toho :lol: :lol: :lol: . Horší jak spájet drezinu Tatra v N-ku od Koštála to nemůže být :P . (Doufám, že cítíš tu ironii mezi řádky...). Zdraví všechny odvážné modeláře Honza168
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod brejsak » čtv 06 led, 2011 8:31 pm

Dobrý večer,chci se zeptat,jestli někdo nevíte,kde se dají koupit stožárová návěstidla s kulatými paticemi pro zapuštění do terénu nebo jen samotné patice?
Koupil jsem kdysi někde několik takových návěstidel a tak nyní zjišťuji,jak je to šikovné,že jdou odpojit bez demontáže spodku!
Koukal jsem,p.Němeček má obdélníkové a Rotter vyrábí bez patic,tak by mě zajímalo,kdo je kdy takto vyráběl a jestli ještě existuje!
Pokud někdo víte,budu rád za každou odpověď.
brejsak
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Pitrs69 » pát 18 říj, 2013 6:15 am

Oživím tohle staré téma. Má někdo postaveny návěstidla od Pana Kučery?? Pár jsem si jich pořídil, sehnal diody 0402 ve všech barvách, teď čekám jen na pájku pro SMD ledky, kterou budu používat i na lepty a chci začít stavět. Díky za jakékoli fotky, odkazy nebo rady ze stavby.
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Pitrs69 » ned 03 lis, 2013 8:27 pm

Nikdo nic?? Jak dodělám stavby do depa, tak jdu stavět návěstidla, tak aby byla inspirace.... :) v jiných měřítkách je toho hodně a na Nko nemohu nic najít :(
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 7:57 am

Pitrs69 píše:Nikdo nic?? Jak dodělám stavby do depa, tak jdu stavět návěstidla, tak aby byla inspirace.... :) v jiných měřítkách je toho hodně a na Nko nemohu nic najít :(

Návěstidla od pana Kučery jsou na modulu stanice Podolí.Čí jsou návěstidla v Lipové,to nevím.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Křeček » pon 04 lis, 2013 11:33 am

pokud se nemýlím, tak návěstidla v Lipové (N) jsou vyrobeny samotným majitelem stanice.
Láďa
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 11:45 am

Křeček píše:pokud se nemýlím, tak návěstidla v Lipové (N) jsou vyrobeny samotným majitelem stanice.
Láďa

Radyme :?: :?: :?: Tomu nevěřím,nechť se propadnu do západního německa,jestli je to pravda.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 04 lis, 2013 2:03 pm

Rovněž všechna nově osazovaná návěstidla v Podolí jsem dílem majitele stanice. Návěstidla Ivoše Kučery tam byla v původním provedení...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Návěstidla v N

Příspěvekod Noltha » úte 05 lis, 2013 3:24 pm

Dan Buchtela píše:Rovněž všechna nově osazovaná návěstidla v Podolí jsem dílem majitele stanice. Návěstidla Ivoše Kučery tam byla v původním provedení...

A které je původní provedení stanice Podolí? Nevím proč, ale mám pocit že první návěstidla co tam byla, nebyla od p. Kučery.

milan ferdián píše:Radyme :?: :?: :?: Tomu nevěřím,nechť se propadnu do západního německa,jestli je to pravda.. :wink:

Až se budeš propadat dej vědět, půjdem se podívat. :mrgreen: Teď vážně, ano jsou od něho.
Noltha
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 31 bře, 2012 8:22 pm

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků