Pojezd na M131/M152

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Pojezd na M131/M152

Příspěvekod JBr » ned 27 zář, 2009 4:02 pm

Mili Nkari, mel bych na vas jeden dotaz. Odbocuji na chvilicku od meho meritka 1:120 a chtel bych vyhledove realizovat kvuli jednomu malemu projektiku stavbu motoracku M131 nebo M152/810 v N. Kastle z leptu od DK, tam predpokladam problem nebude, ale nevim co pouzit na pojezd. Nebude to na zadny velky provoz, pruhled pres okna modelu taky nepredpokladam, rizeni analog. Vyrabi nekdo u nas mosazne pojezdy i na N? Aktualne mi nejde ani tak moc o uzasnou jizdu pres vyhybky atd., jako spis o minimalizaci nakladu.

Predem diky za jakekoliv info nebo nakopnuti spravnym smerem.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Patrik Novák » ned 27 zář, 2009 5:59 pm

cosi v Nku jsem viděl u p. Pletichy sice to taky nedělám a koukám co by se mohlo hodit v TT na úzký rozchod
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Pojezd na M131/M152

Příspěvekod Luis0 » ned 27 zář, 2009 6:35 pm

JBr píše:Mili Nkari, mel bych na vas jeden dotaz. Odbocuji na chvilicku od meho meritka 1:120 a chtel bych vyhledove realizovat kvuli jednomu malemu projektiku stavbu motoracku M131 nebo M152/810 v N. Kastle z leptu od DK, tam predpokladam problem nebude, ale nevim co pouzit na pojezd. Nebude to na zadny velky provoz, pruhled pres okna modelu taky nepredpokladam, rizeni analog. Vyrabi nekdo u nas mosazne pojezdy i na N? Aktualne mi nejde ani tak moc o uzasnou jizdu pres vyhybky atd., jako spis o minimalizaci nakladu.

Predem diky za jakekoliv info nebo nakopnuti spravnym smerem.


Když vydržíte pár týdnů myslím, že se objeví zajímavé a dost funkční řešení.... :wink:
Jinak už nyní je u mne k dispozici základní materiál na stavbu takového pojezdu, tedy hlavně miniaturní převody M0,2 ale bude i modul 0,15 a 0,11mm. Pokud byste měl chuť se na tomhle projektu podílet, uvítám spolupráci. :wink:
Ovšem jednu věc musím napsat už nyní....nedělám něco aby to jezdilo, dělám vždy jen dokonale funkční věci, takže nepovažuju náklady jako rioritu. Myslím, že když někdo investuje spoustu práce a invence do zhotovení kvalitní makety, je škoda to pak kvůli pár ušetřeným stokorunám zabít podprůměrným motorem a tragickými jízdními vlasnostmi pojezdu podoby mosazného prkna na kolečkách bez jakéhokoliv odpružení či s mizerným sbíráním proudu.... :lol: .
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezd na M131/M152

Příspěvekod JBr » ned 27 zář, 2009 6:46 pm

Luis0 píše:Ovšem jednu věc musím napsat už nyní....nedělám něco aby to jezdilo, dělám vždy jen dokonale funkční věci, takže nepovažuju náklady jako rioritu.


Vzhledem k tomu, ze onen muj projektik je jen takovy hec a vanocni prekvapeni (proto o nem nechci vic moc psat), tak se mi nechce investovat castku, za kterou bych si mohl postavit neco pekneho v meritku, ktere delam normalne :) Proto onen pozadavek na co nejnizsi naklady.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Pojezd na M131/M152

Příspěvekod Luis0 » ned 27 zář, 2009 7:37 pm

JBr píše:
Luis0 píše:Ovšem jednu věc musím napsat už nyní....nedělám něco aby to jezdilo, dělám vždy jen dokonale funkční věci, takže nepovažuju náklady jako rioritu.


Vzhledem k tomu, ze onen muj projektik je jen takovy hec a vanocni prekvapeni (proto o nem nechci vic moc psat), tak se mi nechce investovat castku, za kterou bych si mohl postavit neco pekneho v meritku, ktere delam normalne :) Proto onen pozadavek na co nejnizsi naklady.


To chápu, pak je asi nejlepší si to postavit sám... :wink:
Podvozek motoráčku bez odpružení je celkem sranda i když v tomhle měřítku to přeci jen nějakou práci dá. Pokud byste potřeboval převody a další drobnosti jsem k dispozici.
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Příspěvekod Patrik Novák » ned 27 zář, 2009 7:44 pm

odpružení , to je slovo do pranice , co to je odpružení ? snad by stačilo nápravy malinko výkyvné a sběrací pásky shora aby tlačily na kola
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Luis0 » ned 27 zář, 2009 9:45 pm

Patrik Novák píše:odpružení , to je slovo do pranice , co to je odpružení ? snad by stačilo nápravy malinko výkyvné a sběrací pásky shora aby tlačily na kola


Odpružení je prostě funkční odpružení tak jak je má třeba u H0 pojezdů Pavel Gulich :wink:
Znamená to plovoucím způsobem nezávisle uložené nápravy s možností výkyvu a pohybu nahorů a dolů, popř. s možností mírného axiálního propružení. No a představa je taková, že pojezd nebude obsahovat málo spolehlivé sběrací elementy, ale sbírání bude přes ložiska přímo z vodivých kol. Skříň převodovky izolovaná a stejně tak izolovaná hřídel, prostě každá strana si bude brát to svoje a pochopitelně na obou nápravách.
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezd na M131/M152

Příspěvekod vojtas » ned 27 úno, 2011 12:26 pm

Tak co,jak to s tím pojezdem pokračuje?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků