Proč mnozí nemají rádi eNko

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Míla » pon 10 zář, 2007 6:29 pm

A ještě se chci zeptat :

- dělá tady v republice někdo návěsti a předvěsti SSSR a ESP na eN-ko ? Ale identické s realitou

- a jaká je úspěšnost sehnání věcí na české poměry ?
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod ondrejSitar » pon 10 zář, 2007 7:19 pm

Míla píše:A ještě se chci zeptat :
- dělá tady v republice někdo návěsti a předvěsti SSSR a ESP na eN-ko ? Ale identické s realitou
- a jaká je úspěšnost sehnání věcí na české poměry ?


Milo, N-ko je fakt malý rozměr, neočekávej takový prostor pro detaily. Já osobně mám TTčko a kolikrát závidím modelářům co dělají HO, že seženou hodně víc detailních doplňků než já na TT.
N-ko není tak rozšířené jako TT nebo HO.
Rozmysli si to jestili děláš dobře. Na detailech se vyřádíš skvěle na HO. Na N-ku je to "hodinářská práce" doslova... :(
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod Maatsa » pon 10 zář, 2007 7:42 pm

Já bydlím v paneláku a proto mám rád N-ko. Umíš si představit, jak ti do nádraží vjíždí Ludmila se 14 uhláky a proti ní jede např. řada 371 se sedmi rychlíkovými vagony. BR180 Railion, lehátkový vůz a sedm vagonů s kamiony, nádhera . A rozměr kolejiště, 253x156cm. Detaily, jsou. Na západ od našich hranic jejich dost. České návěsti se mi líbí od firmy Dominik.
Maatsa
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 11 črc, 2007 12:52 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 zář, 2007 7:55 pm

Ahoj Mílo,
N-ková návěstidla z leptu staví Libor Schmidt z Brna. Nějaké fotky ze stanice Podolí, kde jsou umístěna, najdeš zde:
http://www.zababov.cz/index.php?id=681
nebo zde
http://www.zababov.cz/index.php?id=474
Vždy je to fotka přibližne v polovině článku.
Typ SSSR terprve v klubu teprve vyvíjíme, ale vím, že lepty nabízel Ivoš kučera z KMŽ Brno.

Nedej se odradit od N-ka, jedna z základních vlastností modeláře by měla být tolerance vůči ostatním a vzájemný respekt, alespoň ve světě to tak platí. Nebývá tedy například zvykem rozmlouvat modeláři jeho volbu...

Každá velikost má své klady i mínusy - v N-ku si můžeš dovolit projekty, které nelze v žádné jiné velikosti, protiváhou je samozřejmě skutečnost, že nelze si dovolit každý detail jako v H0. Faktem ovšem je, že díky leptům a dalším moderním technologiím lze i dnes v N-ku nabídnout věci, které byly před časem luxusem i ve větších měřítkách.

A sortiment? Bude jen takový, jaká bude poptávka. K čemu například může sloužit tohle diskuzní fórum komunity N-kařů je možnost společné poptávky po modelech či dplňcích. Už před časem se podařilo díky sdružení objednávek N-kařů ze Zababova a dalších spřízněných N-kařů prosadit například výrobu vodního jeřábu N, obrázek v této reportáži:
http://www.zababov.cz/index.php?id=836
Před nedávnem pro změnu N-kové telegrafní sloupy, právě realizujeme hromadný potisk ČSD některých vozidel od Roco apod. Jakoukoliv příští akci bych rád nabídl i komunitě v tomto fóru.

Nechci tím dělat agitaci Zababovu, ten je koneckonců především o modulech, ale především chci ukázat, že i v N-ku jsou možnosti velké. Je to jen o snaze a vzájemné komunikaci. Hranice N-kových možností jsou ještě neobjevené a pro každého N-kaře bylo je a vždy zůstane výzvou dokázat ve své velikosti to, co dokázali větší bráškové :)

Ahoj Dan Buchtela
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Míla » úte 11 zář, 2007 12:41 pm

Díky za rady a tipy. Je to všechno určitě super. Samozřejmě jde mi i o prostor. Na rozloze 2 x 1m postavíš pěkné kolejiště v eNku, ale v H0 je to zase jenom o oválu. Já fakt nevím.

Ten L. Schmid vyrábí ale jen AŽD návěstidla. Jestli vyrábí někdo v republice identická návěstidla SSSR a ESP.
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod Míla » úte 11 zář, 2007 12:47 pm

Danikb :arrow: jaké diody dát do těch eNkových návěstí a tlušťku těch drátků ?
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod Shi-So » úte 11 zář, 2007 1:26 pm

Míla píše:Díky za rady a tipy. Je to všechno určitě super. Samozřejmě jde mi i o prostor. Na rozloze 2 x 1m postavíš pěkné kolejiště v eNku, ale v H0 je to zase jenom o oválu. Já fakt nevím.


Taky resim podobny problem....
mam neco z N ,ale v posledni dobe jsem zacal pokukovat po H0 (kdysi v mladi jsem ji mel plne suple ,pak to cele prodal a koupil casem N)
Ale ted jsem si koupil DIGI START set ROCO v H0 a premyslim o znovuobnoveni "stare lasky".
Problem je s mistem ,prostoru mam fakt malo (tak 2x1 m ,ale v N se mi proste spatne modelari.....)
Postavit treba jen z papiru masinku v N je peklo....Zato v H0 jde vse skoro samo....
Uvazuji o malem N-kovem panelu jen tak na jezdeni a pomodelareni si krajinky a mezi tim bych "susnil H0 na pozdejsi casy"
Jeste me napadlo koupit jen tak pro radost Z ,nebot to se da postavit i v supliku od stolu ,ale to uz je opravdu mega-drobny
Shi-So
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 09 zář, 2007 10:03 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 21 zář, 2007 1:39 pm

Ahoj Mílo,
omlouvám se za zpoždění s odpovědí.
Diody do těch návěstí jsou SMD, drátek tenký měděný lakovaný, jaký se používá třeba na vinutí v relátkách.
Ahoj D.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Míla » sob 22 zář, 2007 3:58 pm

danikb píše:Ahoj Mílo,
omlouvám se za zpoždění s odpovědí.
Diody do těch návěstí jsou SMD, drátek tenký měděný lakovaný, jaký se používá třeba na vinutí v relátkách.
Ahoj D.


Díky za odpověď
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod robot » čtv 24 led, 2008 6:27 pm

N velikost je optimální na modelování krajiny a provozu velkých ucelených souprav.Já sbírám modely amerických železnic,tak mohu z vlastní zkušenosti říci, že do panelového bytu je to pravé měřítko.Modely českých vozidel pokuď vím se nyní už nevyrábí.Stačí však zajít na burzu ,kde se dají sehnat velice pěkné malosériové modely z několika epoch ČD ,nebo ČSD.
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 led, 2008 7:34 pm

Velikost N-ko je nejlepší velikost pro modelování železničních stanic v nezkrácené délce.Ten kdo modelaří v této velikosti se pouští do krásného dobrodružství ,až Vám to něky bere dech.To co je pro velikost HO a TT samozřejmosti, pro tuto velikost to má nadech překvapení a můžu zatím říci jen to příjemné.A kdo řekl ,že nejsou hnací vozidla , osobní a nákladní vozy ČSD :?: Ale jsou,jen hledat :wink: Takže moje heslo N-ku zdar........... : :D :D :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Robert Skribuckij » pát 14 srp, 2009 3:36 pm

Míla píše:A ještě se chci zeptat :

- dělá tady v republice někdo návěsti a předvěsti SSSR a ESP na eN-ko ? Ale identické s realitou

- a jaká je úspěšnost sehnání věcí na české poměry ?

Ahoj, objevil jsem firmu RM ROTTER MODEL http://www.rm-rottermodel.wz.cz. Mám od nich spousty návěstidel a opravdu stojí za to! :D
Robert Skribuckij
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14 srp, 2009 3:32 pm

Příspěvekod kvasha » pát 14 srp, 2009 5:48 pm

user_275 píše:Zdravím,
jako kompletni katalog vozidel povazuji stranky www.spurweite-N.de, kde je v databazi pres 11000 polozek.


tohle je výborný :-) neví někdo o existenci obdoných stránek v H0 ?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod StaraPakna » pon 26 říj, 2009 4:39 pm

Teď jsem koukal na N-ko na zababově..... Hmmm klucí to je fakt epes rádes. Nu N-ko.... hmm kráásný moc. :wink:
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod StaraPakna » úte 27 říj, 2009 8:44 am

Na Zababově je návod i s rozměry HO-čkového modulu, dá se použít i na N-ko nebo tam někde rozměry jsou a nevidím je???? Díky P.

Našel jsem čela a délka?? Tedy je napsáno využitelná délka dvou kolejí alespoň 2400mm což nechápu :) neb chci jednokolejovou trať :) Asi budu muset ku Křepelkám s pěti penězi :oops:
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků