Proč mnozí nemají rádi eNko

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 říj, 2009 9:14 am

StaraPakna píše:Na Zababově je návod i s rozměry HO-čkového modulu, dá se použít i na N-ko nebo tam někde rozměry jsou a nevidím je???? Díky P.

Našel jsem čela a délka?? Tedy je napsáno využitelná délka dvou kolejí alespoň 2400mm což nechápu :) neb chci jednokolejovou trať :) Asi budu muset ku Křepelkám s pěti penězi :oops:


Špatně jsi doporučení přečetl,tak jak já někdy :D Využitelná délka dvou kolejí alespoň 2400mm se rozumí užitná délka dopravních kolejí a to od námezníku k námezníku nebo od návěstidla k návěstidlu.Toto doporučení platí pro stanice na hlavní trati.Pro stanice na místní trati je stanovena minimální délka alespoň dvou dopravních kolejí 1200mm.Kdyby něco ,tak mě Dan opraví :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Radek Mende » úte 27 říj, 2009 4:09 pm

StaraPakna píše:Asi budu muset ku Křepelkám s pěti penězi :oops:

To jsi si nevybral zrovna ten správný spolek,v "údolí sviní"modelové železnici nikdo nerozumí :) :)
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 27 říj, 2009 4:46 pm

StaraPakna píše:Na Zababově je návod i s rozměry HO-čkového modulu, dá se použít i na N-ko nebo tam někde rozměry jsou a nevidím je???? Díky P.
Našel jsem čela a délka?? Tedy je napsáno využitelná délka dvou kolejí alespoň 2400mm což nechápu :) neb chci jednokolejovou trať :) Asi budu muset ku Křepelkám s pěti penězi :oops:

Mícháš dvě věci dohromady, to doporučení, které zmiňuješ, je o stanici, jak už Tě upozornil Milan.
Já Tvou otázku chápu jako že je směřována na traťový modul (pokud se mýlím, tak mne oprav). V případě traťového modulu je předepsána jen minimální šířka orzhraní 40cm, ostatní je na Tobě.
Pokud se ptáš na naše zvyklosti, pak šířku 40cm je obvyklé používat pro celý traťový modul (rovný), délka pak záleží na Tvých přepravních a skladovacích možnostech, nejobvyklejší je 80cm, ale jsou i 90 a 100cm. Víc než 100cm moc nedoporučuji, špatně se s tím pak manipuluje.
Obloukové moduly jsou trošičku složitejší, tam bych doporučil použít stavebnici kostry, která se momentálně připravuje...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » úte 27 říj, 2009 5:37 pm

Dan Buchtela píše:
StaraPakna píše:Na Zababově je návod i s rozměry HO-čkového modulu, dá se použít i na N-ko nebo tam někde rozměry jsou a nevidím je???? Díky P.
Našel jsem čela a délka?? Tedy je napsáno využitelná délka dvou kolejí alespoň 2400mm což nechápu :) neb chci jednokolejovou trať :) Asi budu muset ku Křepelkám s pěti penězi :oops:

Mícháš dvě věci dohromady, to doporučení, které zmiňuješ, je o stanici, jak už Tě upozornil Milan.
Já Tvou otázku chápu jako že je směřována na traťový modul (pokud se mýlím, tak mne oprav). V případě traťového modulu je předepsána jen minimální šířka orzhraní 40cm, ostatní je na Tobě.
Pokud se ptáš na naše zvyklosti, pak šířku 40cm je obvyklé používat pro celý traťový modul (rovný), délka pak záleží na Tvých přepravních a skladovacích možnostech, nejobvyklejší je 80cm, ale jsou i 90 a 100cm. Víc než 100cm moc nedoporučuji, špatně se s tím pak manipuluje.
Obloukové moduly jsou trošičku složitejší, tam bych doporučil použít stavebnici kostry, která se momentálně připravuje...

Díky, neb jsem Milana pochopil jen jaxi napůl a ty jsi mi to doaladil už chápu víc :lol: našel jsem si takový pěkný kousek logálky tady u nás na venkově a chci to vyzkoušet.... (Když to zvládnul Radek že jo???? :wink: :wink: :wink: :lol: ) Nu budu se ptát jako vo život. Mimochodem na koho se obrátit nejsem li členem klubu a chtěl bych zakoupit modulová čela?
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 27 říj, 2009 6:13 pm

StaraPakna píše:Mimochodem na koho se obrátit nejsem li členem klubu a chtěl bych zakoupit modulová čela?

Zkus třeba mě :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » stř 28 říj, 2009 6:28 am

Dan Buchtela píše:
StaraPakna píše:Mimochodem na koho se obrátit nejsem li členem klubu a chtěl bych zakoupit modulová čela?

Zkus třeba mě :-)

Jo vlastně TEBE kdyť seš pod N-scale podepsaný fšude..... :lol: :lol: :lol:
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Předchozí

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron