Doplňky k velikosti N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 17 čer, 2012 7:36 pm

A zas něco od pana Štěpničky... :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 20 čer, 2012 5:48 pm

Dnes představujeme opravdu unikátní novinku, která byla vyrobena exkluzivně pro Nscale shop v limitované edici 2x 15 ks. Jedná se o dvě verze lehkého opevnění vz. 37, typ. A, kterých najdete v krajině zejména našeho pohraničí bezpočet. Model je zpracován v měřítku 1:160, jde o detailně zpracovaný a drobnostmi osazený odlitek, opatřený základním betonovým nástřikem, nátěrem stříln atd., takže je možné jej použít rovnou do terénu, ale stejně tak je možné si na něm dále vyhrát s patinou i vegetací.
Do nabídky zařazujeme dva typy:
- Lehké opevnění vz. 37 typ A-120
- Lehké opevnění vz. 37 typ A-180

Níže nabízíme ilustrační snímek stejného modelu ve velikosti TT, který pochází z modulu Petra Novotného.
Obrázek

A následuje už snímek přímo jedné ze dvou verzí v měřítku 1:160
Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod vvitty » stř 20 čer, 2012 11:56 pm

Taky jsme prispeli par Nkovymi doplnky :-)
Ale teda na skladani takove drobotiny uz asi nevidim, i pri foceni se mi podarilo jeden lept ztratit. Jinak to na pozadi je struktura latky fotoplochy...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod dejv » čtv 21 čer, 2012 9:21 am

Tak to je mazec. Jak ty ŘOPíky, tak ty lepty - krása.
Nko - zatím si jen tak experimentuji a učím se
dejv
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07 zář, 2011 7:27 am

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 čer, 2012 11:09 am

dejv píše:Tak to je mazec. Jak ty ŘOPíky, tak ty lepty - krása.


Jo,jo,my se máme :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod fulda » úte 03 črc, 2012 3:07 pm

Že se tak ptám - jakou mají vaše figurky na kolejišti zábavu?
Já jsem jim pořídil zahradní železnici v měřítku 1:5,6 (teda 1:900 celkem)
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 26 črc, 2012 5:51 pm

Na světě je další novinka pro N-kaře, nákladní automobil Tatra 138. První nabízený model je verze hasičské cisterny. Model je zatím nabízen pouze jako komnplet sestavený, v dalších měsícíh přijde na řadu i stavebnice. První Tatra 138 je na světě, takže můžu slíbit, že toto rozhodně není poslední verze tohoto vozu, kterou nabídneme.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 31 črc, 2012 9:14 pm

Dnes tři zajímavé novinky od německého malovýrobce etchIT. Všechny přívěsné vozíky jsou stavebnice z leptaného plechu...
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 06 srp, 2012 7:16 am

Dva již dříve představené modely nákladních automobilů Praga S5 jsou nyní k dispozici také jako stavebnice. Jde a varianty s chladírenskou nástavbou a také o fekální vůz.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 22 srp, 2012 8:01 pm

Níže posílám pár věciček ze sortimentu firmy Artitec, které jsou nyní nově v nabídce Nscale shopu.
Ta první je rezinová stavebnice:
Obrázek

Dále už následují drobné doplňky, které jsou dodávány jako hotové a nabarvené...
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 27 srp, 2012 10:43 pm

Tatra T138 má na světě v N-ku další, již druhou verzi. Tentokrát jde o verzi vojenského valníku s plachtou.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 16 zář, 2012 2:06 pm

Jemně a plasticky zpracovaný drátěný plot včetně branky a bran v měřítku 1:160. Co vy na to? :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod fulda » pon 17 zář, 2012 7:21 pm

Pro lidi co se ptají na kvalitu čínskejch stromků jsem dneska udělal nějaké fotky.
První zábavná věc je, že číňan se trochu cítí bejt zlatníkem a balí zboží do balíčků. Tohle je balení 5ks laviček:
Obrázek

Jenom připomínám, že číňan uznává měřítka 1:100, 1:150, 1:200 a 1:500. Já nakupuju 1:150 a občas 1:100
Lavičky nejsou nic moc, ale trocha patiny a budou dobré (někam pod strom)
Obrázek

Balení lampiček 1:500 a samotné lampy - ty se mi moc líbí, jsou v nich LEDky a dovedu si představit, že je připevním na nějakou budovu jako takové ty poloviční, které osvětlujou třeba prostor před depem
Obrázek
Obrázek
To samé 1:150
Obrázek


Další dva obrázky - lampa 1:500 a 1:150 dvouramené. Jsou v nich žárovky a nejsou moc kvalitní, budou potřebovat trochu obrousit smirkem a poladit stínítka. Možná je předělám na LED, ty žárovky jsou škaredé.
Obrázek
Obrázek

A stromky, docela v pohodě jako základ. Pokud se trochu olistí tak jak to předvedl Pavel, tak jsou dost v pohodě, takhle mají ten problém, že mají jen dva druhy zelené a pak pár "květů"
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tohle je nějaká divočina:
Obrázek

Pozor na jehličnaté, jsou opravdu špatné, ale to se dalo čekat. Budu na nich experimentovat
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Svítící autíčka z Číny

Příspěvekod BohousP » pát 28 zář, 2012 2:05 pm

Inspirován články J. Hlaváčka o stromcích velikosti N http://www.honzikovyvlacky.cz/2012/09/22/stromecky-z-honk-kongu/#more-11749 jsem z Číny na zkoušku objednal svítící autíčka. Dodávají je v měřítku 1:100, 1:150 a 1:200 (možná i jiné, viz http://www.suntekstore.com/category-329-b0-scale_models.html). Dorazily za pár dní. Deset autíček, svítících vpředu bíle (xenonové reflektory :) ), vzadu červeně. Jedno autíčko cca za dolar (podle velikosti). Poštovné tradičně v ceně.
Mé hodnocení: Je vidět, že je to rychlá a jednoduchá výroba. Tvarově připomínají současná auta střední třídy. Plusem je především cena. Mínusem určité zjednodušení, na některých je vidět, že výstupní kontrola není jako ve modelářských dílnách ... :lol: Praví modeláři si je lehce upraví a vylepší. Já je míním kombinovat s "modelovějšími", které ale stojí dvacetinásobek i více. Ty modelové budou v popředí krajiny a někde v povzdálí, v silničním tunelu nebo v lese budou ty čínské. Tím, že poměrně výrazně svítí, nic nepokazí. Konec-konců, posuďte sami. Na spodní fotografii jsou autíčka vlevo v měřítku 1:100, vpravo 1:150. (Já mám TT, takže si z každé skupiny vyberu jen několik.)
Další fotografie přímo na stránce eshopu http://www.suntekstore.com/goods.php?id=15004614
Informaci nedávám do diskuse jako reklamu, ale pro využití modeláři. Ne vždy je potřebné kupovat to nejdražší. A, jak už bylo mnohokrát řečeno, hlavní motiv má být detailní, ale pomocné ho nemají přehlušit ...
Přílohy
auto2.jpg
auto1.jpg
auto1.jpg (37.88 KiB) Zobrazeno 12107 krát
auta4.jpg
Naposledy upravil BohousP dne sob 29 zář, 2012 6:23 am, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Doplňky k velikosti N

Příspěvekod fulda » sob 29 zář, 2012 2:49 pm

Ahoj vespolek.

Postavil jsem si výklopně vozíky, které bych chtěl provozovat na svojem úzkém úseku.

Jsou ze stavebnice od etchIT, docela hezká skládačka, ale ator je asi původně plánoval jen jako soliterky a já bych s nima chtěl jezdit po kolejišti. Na to jim dost zásadně schází spřáhla a na jízdu mají nevhodná kolečka. Kolečka jsou tak trochu dost šišatá a nepřesná, tak to udělám tak, že si u Litomiského koupím nová a bude to, ale trochu horší to je se spřáhlama. Jedna možnost je udělat na vozíky očka a spojit je napevno tyčí a nebo okem řetězu. To je dost blízko realitě, ale zase mi to neumožňuje žádné kejkle jako rozpojování a tak. Tak si říkám, jestli se s tím už někdo nezabejval a neudělal něco použitelného? Jinak si asi udělám vlastní lept se spřáhlama, na které nalepím magnety a budu je rozpojovat tak, že pod kolejí vytvořím magnet stejné polarity.

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků