Nový člen do rodiny "N"kařů

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Marho

Příspěvekod jcl » sob 14 bře, 2009 12:23 am

Mně přijde i těch 1,5A u PL-10W jako docela dost. Nevím, co všechno se k enkovým Peco výhybkám dá smysluplně využít, opravdu začínám. Takže mně napadá jenom to, že do vratné smyčky by šlo dát staré BTTB přestavníky. Mají koncové vypínání, zpětné hlášení, spousta muziky za pár korun. Akorát nevím, jestli by neměly problém s pružinkou, co prý u Peco výhybek je.

O plné délce staničních kolejí oravdu nepřemýšlím:-) Navíc se mi líbí první až druhá epocha, takže ani nepotřebuji mít ve stanici rychlík s deseti moderními vozy.
Zatím se mi na té ploše daří udělat pěknou koncovou staničku privátní dráhy s vratnou smyčkou. Mezilehlá státní stanice s vlečkou je zatím pro mne problém. Překolejováno, škaredé zhlaví na obou stranách jdouci do oblouků... Vypadá to spíš jako autodráha:-)
jcl
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 01 úno, 2009 12:02 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 16 bře, 2009 7:41 am

Ahoj,
ten rozměr je pro skromné kolejiště v pohodě. O modulech jsi neuvažoval?
Jinak zcela souhlasím, což ji bylo odpovězeno pokud jde o kolejivo.
Peco Code 55 je nejlepší dostupné průmyslově vyráběné kolejivo, přestavníky můžeš použít klidně jiné, netřeba se vázat na ty Pekácké...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

RE: Dan Buchtela

Příspěvekod jcl » pon 16 bře, 2009 8:02 pm

Moduly se mi libí ze všeho nejvic, už kvůli tomu, že se na nich nemusí dělat tunely a hory, jak někde v Alpách. Bohužel na ně momentálně nemám místo. Pidikolejišťátko položím na konferenční stolek a pak ho zas zavěsím na zeď místo obrazu. No a taky si musím nejprve vyzkoušet, jestli to malé enko vůbec zvládnu. Když mi vyjde kolejištátko, tak časem určitě budou i moduly.
Věřím, že PECO Code 55 je nejlepší a vypadá hodně modelově, jenže s těma desetistupňovýma výhybkama je to fakt bída. Když chci tříkolejnou stanici umístit na úhlopříčku kolejiště, tak mi délka staniční koleje vychází na srandovních 28cm (u Code 80 je to krásných 61cm). Jasně, můžu to natáhnout obloukovýma výhybkama, nebo celou staničku rovnou udělat do S, ale moc realisticky to nevypadá. Možná že ale něco dělám blbě. Nebyl by pro porovnání nějaký plánek kolejiště s Code 55 a podobným rozměrem?
jcl
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 01 úno, 2009 12:02 pm

Re: RE: Dan Buchtela

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 16 bře, 2009 9:05 pm

jcl píše:Nebyl by pro porovnání nějaký plánek kolejiště s Code 55 a podobným rozměrem?

Tak to je otázka spíš na Milana...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re:Dan Buchtela

Příspěvekod jcl » stř 18 bře, 2009 10:29 pm

Milan udelal pekny planek s Peco code 55 - http://img166.imageshack.us/my.php?imag ... 001pn4.jpg . Je to ale koncova stanice, kolejiste je o 40cm sirsi a i tak s tim asi mel problem, kdyz tam dal anglicana.
Mozna se pletu, ale vypada to, ze u malych kolejist vic zalezi na geometrii daneho kolejiva, nez na tom, ktere kolejivo vypada nejmodeloveji.
jcl
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 01 úno, 2009 12:02 pm

Re:Dan Buchtela

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 bře, 2009 11:26 am

jcl píše:Milan udelal pekny planek s Peco code 55 - http://img166.imageshack.us/my.php?imag ... 001pn4.jpg . Je to ale koncova stanice, kolejiste je o 40cm sirsi a i tak s tim asi mel problem, kdyz tam dal anglicana.
Mozna se pletu, ale vypada to, ze u malych kolejist vic zalezi na geometrii daneho kolejiva, nez na tom, ktere kolejivo vypada nejmodeloveji.


Záleží skutečně ,jaký prostor je k dispozici. :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod vladino » úte 15 úno, 2011 1:54 am

Da sa spominany planik niekde zohnat? Na internete som ho nikde nenasiel :(
N scale, CSD, IV epocha, code 55 (PECO)
vladino
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24 lis, 2010 4:39 am
Bydliště: London, UK

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 úno, 2011 10:57 am

vladino píše:Da sa spominany planik niekde zohnat? Na internete som ho nikde nenasiel :(


Snažil jsem se inkriminovaný plánek najít,ale též bez úspěchu :shock:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod Jarda H. » úte 15 úno, 2011 12:37 pm

Kolegové, asi plácnu hloupost :oops: (jsem jen uživatel PC, ne ZNALEC), ale podle "čísla" :D na konci odkazu bych tipnul, že je to Milanův plánek, inspirovaný Bezdružicemi (není to ale plánek pro pekl024 !!) - ten plánek mám v PC ve svém archívu :!: Koncová stanice, širá trať v dvojitém esovitém tvaru míří do tunelu a do skryťáku .... (mám ale jen vrchní viditelnou část, bez SN).
Pokud je to ono a bude zájem trvat, mohu to sem pozdě večer nebo zítra (středa) vložit, nejlépe asi přes rajče ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod vladino » úte 15 úno, 2011 3:46 pm

To by bolo super Jardo keby si to sem mohol hodit. Skrytak som niekde nasiel, uz ani neviem kde. Mozem ho sem hodit neskor.
N scale, CSD, IV epocha, code 55 (PECO)
vladino
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24 lis, 2010 4:39 am
Bydliště: London, UK

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod Jarda H. » úte 15 úno, 2011 7:16 pm

To vladino (a Milan F., autor plánku !!) :

Tak tady slíbený plánek, inspirovaný Bezdružicemi ....... http://jerry62.rajce.idnes.cz/Planky/#b ... 001pn4.jpg

PS : je to ono ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 úno, 2011 7:41 pm

Jo tenhle,ten je v knížce na str.46 číslo 23.BEZDRUŽICE. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod Jarda H. » úte 15 úno, 2011 7:55 pm

No já to bral jednak podle toho, že jsem si tvé plánky ukládal tak, jak jsi je vkládal do fóra a ta koncovka " ... 001pn4" mne trkla do očí, a jednak podle bydliště tazatele (London, UK) = nemá knihu v ruce :D Tak snad je to ono, na co se původně ptal !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Nový člen do rodiny "N"kařů

Příspěvekod vladino » úte 15 úno, 2011 10:27 pm

Hej, zijem v Londyne tak je knizku pre mna zohnat problem, pretoze ziaden z ceskych eshopov mi ju sem neposle :cry: Musim ju objednat na adresu mojich rodicov na slovensku a vyzdvihnut nabuduce ked pojdem na navstevu, ale to bude az na konci leta.

Pripadne elektronicka verzia knizky nebude? Tu by som kupil hned :) Tu na zapade su take veci celkom bezne, netreba sa toho bat :wink:

Oh a zabudol som samozrejme podakovat za ten planik! Dakujem ;)
N scale, CSD, IV epocha, code 55 (PECO)
vladino
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24 lis, 2010 4:39 am
Bydliště: London, UK

Předchozí

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků