Lokomotivy vel. N - ČSD, ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod VoVo » ned 19 dub, 2009 7:44 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:47 pm, celkově upraveno 2
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod vlackytt » ned 19 dub, 2009 8:07 pm

No tak nějak jak tu píše VoVo jsem to myslel. A myslím, že předloh pro české modely je halda, všechny pan Heráček dělat asi nebude. O duplicitu by se tu asi nejednalo. A sem rád že to zajímá i Téčkaře.(a asi nejen jednoho)
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 dub, 2009 6:14 am

Já jsem teda myslel, že by ses také dal do výroby N - kových lokomotiv.
Nevidím v tom až zas takový problém. Pojezdy na to jsou a ne špatné !! :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jardax » pon 20 dub, 2009 8:15 am

Tak co teda, bude nejaka nabidka nebo nebude? Tohle chozeni kolem horke kase ... tsss.
Mne osobne staci kastle, a klidne jako stavebnice. S podvozky se rad poperu osobne, DCC je uz malickost.

Btw podle mych zaznamu existuje momentalne nejakych 14 lokomotiv a 14 vozu/motorovych vozu jako stavebnice. Plus nejake ty rebuild kity a tendry. Pouze tedy ceske modely. Neni to malo, ale na druhou stranu by se jiste naslo spoustu dalsich potrebnych ... kdyz to srovnam s nabidkou v HO a dokonce i prekvapive v TT, je to rozdil.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 dub, 2009 8:40 am

Jardax píše:Tak co teda, bude nejaka nabidka nebo nebude? Tohle chozeni kolem horke kase ... tsss.
Mne osobne staci kastle, a klidne jako stavebnice. S podvozky se rad poperu osobne, DCC je uz malickost.

Btw podle mych zaznamu existuje momentalne nejakych 14 lokomotiv a 14 vozu/motorovych vozu jako stavebnice. Plus nejake ty rebuild kity a tendry. Pouze tedy ceske modely. Neni to malo, ale na druhou stranu by se jiste naslo spoustu dalsich potrebnych ... kdyz to srovnam s nabidkou v HO a dokonce i prekvapive v TT, je to rozdil.


I s pojezdy ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jardax » pon 20 dub, 2009 8:48 am

Nerozumim otazce a nechapu souvislosti :)
Jestli myslis ty zminovane stavebnice, tak ty jsou bez pojezdu, samozrejme, jde o notoricky zname odlitky a lepty. Jen jsem si to sesypal do jedne tabulky, abych mel trochu prehled co je vlastne vubec k dispozici a od koho.
Pojezdy mne netrapi, protoze polovinu meho zajmu na tom tvori prave konstrukce vlastniho pojezdu.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 dub, 2009 9:05 am

Jardax píše:Nerozumim otazce a nechapu souvislosti :)
Jestli myslis ty zminovane stavebnice, tak ty jsou bez pojezdu, samozrejme, jde o notoricky zname odlitky a lepty. Jen jsem si to sesypal do jedne tabulky, abych mel trochu prehled co je vlastne vubec k dispozici a od koho.
Pojezdy mne netrapi, protoze polovinu meho zajmu na tom tvori prave konstrukce vlastniho pojezdu.


Myslím ty stavebnice. Tu tabulku si někde vystavil ?
Nejsem až tolik zběhlý v N-ku takže přehled nemám. :cry:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jardax » pon 20 dub, 2009 9:13 am

Aha, to ne. Je to zatim takovy pracovni material, dost obsahly i s obrazky, neuvazoval jsem o zverejneni. Je to takovy kompilat, na kterem prubezne pracuju, nejen ceske stroje, ale velikost N obecne.
Ale muzu ti ho poslat - otevres ODT nebo XLS? Napis mi pres PM nebo mailem.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 dub, 2009 9:24 am

Jardax píše:Aha, to ne. Je to zatim takovy pracovni material, dost obsahly i s obrazky, neuvazoval jsem o zverejneni. Je to takovy kompilat, na kterem prubezne pracuju, nejen ceske stroje, ale velikost N obecne.
Ale muzu ti ho poslat - otevres ODT nebo XLS? Napis mi pres PM nebo mailem.


No nebudu se bránit jakýmkoliv informacím určitě mi to pošli, ale rád bych Tě poprosil abys takovéhle vědomosti dal na ZabaWiki.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jardax » pon 20 dub, 2009 9:33 am

Dobra, tak ja udelam nejaky zakladni vycuc a poslu to tam
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod milan ferdián » pon 20 dub, 2009 2:16 pm

VoVo píše:
milan ferdián píše:Nezapomeň ,že my jsme velmi náročni na kvalitu předlohy...

Co se týče ceny modelů,pochybuji ,že by se s ní výrobce v ČR dostal na stejnou cenovou úroveň,která nám je nabízena.

Milane nedá mi to - pokud se podívám na předlohu

(http://spz.logout.cz/vozidla/749/749107_ji.html)
Obrázek

a na tohle:

Obrázek

pominu-li, že modrá střecha je možná (ovšem na úplně jiné 749), tak ten bílý pruh je "fakt úlet". Když už, tak je to pěkná 749 265 provedením, ovšem se stejnou výhradou k tomu pruhu... Za tu cenu bych tedy měl asi jiné nároky na kvalit než vy... Obrázek

(modely má p. Heráček pěkné, ale tohle se nepovedlo)

Edit: S tou 265 to beru zpět, ta to taky není.


Co se týká náročnosti na kvalitu,to stále platí.Díval jsem se do našich seznamu a i do nabídky a to se mi nějak nechce věřit,že by to bylo od Jirky.Nesedí mi ta tabulka s novým označením řady i správy a ta modrá barva už tumplem ne.Nic budeme muset počkat až se Dan B. vrátí z Německa,protože ten má totální seznam .
Ještě dovětek,všechny hnací vozidla a tažená (osobní,nákladní vozy) od Jirky Heráčka ,probíhájí u nás testováním a připomínkovaním ,pak teprve se uvažuje o koupi. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » pon 20 dub, 2009 5:29 pm

A když už se teda ,zde rozproudila debata o N-kových modelech,tak co nám nabídnete :?: Myslím konkrétně teď,ne až někdy...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 22 dub, 2009 5:33 pm

milan ferdián píše:A když už se teda ,zde rozproudila debata o N-kových modelech,tak co nám nabídnete :?: Myslím konkrétně teď,ne až někdy...


Milane zatím není co nabídnout. Kolega se ptal proto, že byl na N odkojen a to nejen na PIKO ale i na kvalitnějších věcech jako třeba Minitrix.
Spíš ho zajímalo o co by byl zájem
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jardax » stř 22 dub, 2009 6:51 pm

Zdenek Valter píše:
milan ferdián píše:A když už se teda ,zde rozproudila debata o N-kových modelech,tak co nám nabídnete :?: Myslím konkrétně teď,ne až někdy...


Milane zatím není co nabídnout. Kolega se ptal proto, že byl na N odkojen a to nejen na PIKO ale i na kvalitnějších věcech jako třeba Minitrix.
Spíš ho zajímalo o co by byl zájem


No, ja osobne chci MUVku, JHMD stroje, Elefanta a nejake moderni motoraky ... ale muzu se zamyslet a udelat rozsahlejsi seznam.
Melo by to nejaky vyznam? :)
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

No, ja osobne chci MUVku, JHMD stroje....

Příspěvekod vlackytt » stř 22 dub, 2009 6:57 pm

Jardax píše:
Zdenek Valter píše:
milan ferdián píše:A když už se teda ,zde rozproudila debata o N-kových modelech,tak co nám nabídnete :?: Myslím konkrétně teď,ne až někdy...


Milane zatím není co nabídnout. Kolega se ptal proto, že byl na N odkojen a to nejen na PIKO ale i na kvalitnějších věcech jako třeba Minitrix.
Spíš ho zajímalo o co by byl zájem


No, ja osobne chci MUVku, JHMD stroje, Elefanta a nejake moderni motoraky ... ale muzu se zamyslet a udelat rozsahlejsi seznam.
Melo by to nejaky vyznam? :)


Pokud budu něco dělat tak to budou normálněrozchodné lokomotivy, období III. - IV. epocha.
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků