Lokomotivy vel. N - ČSD, ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Lokomotivy vel. N - ČSD, ČD

Příspěvekod Jarda H. » čtv 10 dub, 2008 6:12 am

Při pročítání příspěvků tady na fóru jsem narazil na informaci D.Buchtely o prodeji modelů lokomotiv od p.Heráčka (Zababov), tady je odkaz :

http://www.zababov.cz/index.php?id=747

Kontakt bude zřejmě přes Zababov nebo přes http://www.model-scene.com/ kde je odkaz u Dana na nabídku lokomotiv vložen !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 10 dub, 2008 7:20 am

Nadřazená stránka je tato:
http://www.zababov.cz/index.php?id=741&L=1
Jsou tam i další vozidla a taky kontakt, i když funguje i kontakt na Model-Scene.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Jarda H. » čtv 10 dub, 2008 9:32 am

Danovi díky za doplnění (jako "cizinec" z TT jsem si dovolil na stránky eN-ka !), mně osobně se líbili motoráky M131.1 (hurvínek) a pak klasika M240 a M262 ! Modely p.Heráčka jsou parádní :shock: :!: Ačkoliv je to malé měřítko N, i zblízka jsou modely fajnové :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 10 dub, 2008 2:04 pm

Však já pořád říkám, že v N-ku je možné všechno, je to jen otázka šikovnosti, času, technologií a někdy bohužel i peněz.
Ale není pravdou, co někdy čtu v diskuzích - že N-ko neumožňuje ztvárnit detaily. UMOŽŇUJE!! Jiná věc je, do jaké míry to kdo využívá - včetně výrobců, i když dnes je situace mnohem lepší než dříve. Ono se totiž N-ko nesmí posuzovat jen podle toho, co před 40 lety začalo vyrábět Piko...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

eNko

Příspěvekod mariov8 » ned 13 dub, 2008 9:47 pm

Je to tak, eNkové modely jsou dnes úplně jinde než staré PIKO z 60-70tých let nebo levné modely TT. Ale beru-li modely pana Heráčka jako netovárenskou produkci, padá mi od úžasu brada. Jsou fantastické. 8)
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 17 pro, 2008 7:22 pm

Pánové N-kaři, ale i přihlížející či dosud váhající "jinoměřítkáři" :-) Po dnešní návštěvě v Ateliéru Modely.biz mám to potěšení konstatovat, že sortiment této velikosti v uvedené prodejně se slibně rozrůstá. Skladem jsou N-kové motorové lokomotivy z produkce J. Heráčka, a to T435.0, T458.1 i zamračené T478.1 (vše ČSD) a také 749 ČD v atraktivním jihlavském nátěru (s modrou střechou). Kromě té 749 už je to i na e-shopu, zde:
http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/motorove-3/?producer=37
Vše je skladem po jednom kousku, takže kdo zaváhá...

A když už jsem v tom referování a zajímavých N-kových modelech našich drah, za povšimnutí stojí špičkový luxusní malosérioý model vozu Sggmrss ČD (V. epocha), v ČR jsou v prodeji pouhé 3 kusy, všechny na prodejně u Michala. Zbylé 3 kousky z celkové 6ti kusové dodávky do ČR budou k vidění na kolejích Zababova (čili ty už nejde koupit) :-)
Více zde:
http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/vuz-sggmrss-cd/

A prý to rozhodně nejsou poslední české věci, které se na prodejně objeví. Takže kdo dosud váhal nad případným přechodem k N-ku kvůli nedostatku českých vozidel, má po důvodu :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod vlackytt » pát 17 dub, 2009 4:54 pm

Jo jo pánové,máte to krásný,ALE! Když budu chtít v N tak řekněme dvanáct brejlovců a pět pielsticků a všechny ve stejném laku, tak to už mi asi pan Heráček neudělá, co? A přitom místo by na ně bylo a penízky také ale všechny stejné barvy, to by asi pana Heráčka nebavilo dělat...Nebo?
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 17 dub, 2009 9:18 pm

A proč by nemělo? Ale musel by sis počkat pár měsíců...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 dub, 2009 9:26 am

vlackytt píše:Jo jo pánové,máte to krásný,ALE! Když budu chtít v N tak řekněme dvanáct brejlovců a pět pielsticků a všechny ve stejném laku, tak to už mi asi pan Heráček neudělá, co? A přitom místo by na ně bylo a penízky také ale všechny stejné barvy, to by asi pana Heráčka nebavilo dělat...Nebo?


A myslel jsi to vážně nebo to byla jen řečnický dotaz v diskusi ?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod vlackytt » sob 18 dub, 2009 3:09 pm

No hlavně jsem chtěl na toto téma rozpoutat trochu obsáhlejší diskuzi, od toho tu to to téma je,nebo ne?
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 dub, 2009 7:04 pm

vlackytt píše:No hlavně jsem chtěl na toto téma rozpoutat trochu obsáhlejší diskuzi, od toho tu to to téma je,nebo ne?


No jo,ale já s Danem ,máme informace přímo od zdroje,takže nějak moc nechápu o jakou diskusi by šlo. :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod vlackytt » sob 18 dub, 2009 7:12 pm

Takže bych to uzavřel asi slovy....eNkaři jste spokojený s nabídkou jaká je, i s cenou i kvalitou a žádný malosériový výrobce v této velikosti asi v Čechách nechybí, takže jakákoliv snaha o nějakou maloseriovou výrobu modelů ČSD je zbytečná??? :(
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 18 dub, 2009 8:49 pm

vlackytt píše:Takže bych to uzavřel asi slovy....eNkaři jste spokojený s nabídkou jaká je, i s cenou i kvalitou a žádný malosériový výrobce v této velikosti asi v Čechách nechybí, takže jakákoliv snaha o nějakou maloseriovou výrobu modelů ČSD je zbytečná??? :(

Ale na tohle jsi se neptal!
Ptal ses, zda je reálné mít uvedené množství stejných modelů od J. Heráčka a já odpovídám, že ano. Pokud mělo být mezi řádky něco jiného, napiš to přímo, určitě to uvítáme :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod blekk1 » ned 19 dub, 2009 8:13 am

Ze by chceli VLACKYTT spustit vyrobu modelov v N-Ku??
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod milan ferdián » ned 19 dub, 2009 7:04 pm

vlackytt píše:Takže bych to uzavřel asi slovy....eNkaři jste spokojený s nabídkou jaká je, i s cenou i kvalitou a žádný malosériový výrobce v této velikosti asi v Čechách nechybí, takže jakákoliv snaha o nějakou maloseriovou výrobu modelů ČSD je zbytečná??? :(


Nevím o žádném výrobci v ČR,který by nabízel modely ČSD ve velikosti "N".Otázkou je ,aby případný výrobce ,zbytečně nenabízel duplicitní modely,které již máme v nabídce.Vím ,že před dvěma roky ,jsem dostal a v ruce držel nabídkový katalog,ale spíše se jednalo jen o informační bulletin,že by chtěli zahájit maloseriovou výrobu modelů ve modelové velikosti "N" .Jednalo se ,ale spíše o přestavby na pikáckých pojezdech.
Nezapomeň ,že my jsme velmi náročni na kvalitu předlohy,na jejich jízdní vlastnostech,rozhraní na dékoder nebo přímo již osazen a používáme pro stavbu traťových modulů a stanic nejen kolejivo CODE55,ale i též CODE40.

Co se týče ceny modelů,pochybuji ,že by se s ní výrobce v ČR dostal na stejnou cenovou úroveň,která nám je nabízena.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků