PIKO 40103

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

PIKO 40103

Příspěvekod Vondrysen » pon 02 lis, 2020 7:56 am

Zdravím všechny.
mám prosbu. Chtěl bych koupit první mašinku se zvukem:
https://www.piko-shop.de/index.php?vw_t ... ame=detail
Máte s ní někdo zkušenosti?
Na německém fóru jsem četl nějaké problémy s častými výpadky zvuku, proto mne zajímá zda už ji zde někdo provozuje.
Otázkou je, zda stačí mít koleje v takovém stavu, že v bez výpadků jezdí DCC-mašinka, nebo pro "zvukovou" verzi musí být čistota kolejí na vyšší úrovni?
Co se týče čištění kolejí, prošel jsem si asi všemi fázemi začátečníka. Dnes pomocí lihu dokáži udržet koleje v takovém stavu, že DCC-mašinka (Fleischmann) jezdí i velmi pomalu bez zastavení.
Výhybky používám Peco s přepínáním polarity srdcovky.
Bohužel nejsem na takové odborné výši, že bych chtěl (mohl) ladit parametry zvukového decodéru.
Díky za vaše zkušenosti.
Vondrysen
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 21 pro, 2017 5:27 pm

Re: PIKO 40103

Příspěvekod rakusanka426 » pon 23 lis, 2020 8:52 am

Zdravim,

mam nekolik lokomotiv se zvukem. Napr N-Diesellokomotive/Sound BR V 200.1 DB III - 40503, jezdi prefektne a zvuk se neprerusuje na vyhybkach od FL. Parni lokomotivy od FL BR 52, BR 44 jezdi tez perfektne. Minitrix Brejlovci maji nekdy problem se zvukem pri prejezdu vyhybky.
Uživatelský avatar
rakusanka426
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 18 pro, 2011 4:51 pm

Re: PIKO 40103

Příspěvekod rakusanka426 » pon 23 lis, 2020 8:53 am

Vondrysen píše:Zdravím všechny.
mám prosbu. Chtěl bych koupit první mašinku se zvukem:
https://www.piko-shop.de/index.php?vw_t ... ame=detail
Máte s ní někdo zkušenosti?
Na německém fóru jsem četl nějaké problémy s častými výpadky zvuku, proto mne zajímá zda už ji zde někdo provozuje.
Otázkou je, zda stačí mít koleje v takovém stavu, že v bez výpadků jezdí DCC-mašinka, nebo pro "zvukovou" verzi musí být čistota kolejí na vyšší úrovni?
Co se týče čištění kolejí, prošel jsem si asi všemi fázemi začátečníka. Dnes pomocí lihu dokáži udržet koleje v takovém stavu, že DCC-mašinka (Fleischmann) jezdí i velmi pomalu bez zastavení.
Výhybky používám Peco s přepínáním polarity srdcovky.
Bohužel nejsem na takové odborné výši, že bych chtěl (mohl) ladit parametry zvukového decodéru.
Díky za vaše zkušenosti.


Zdravim,
mam nekolik lokomotiv se zvukem. Napr N-Diesellokomotive/Sound BR V 200.1 DB III - 40503, jezdi prefektne a zvuk se neprerusuje na vyhybkach od FL. Parni lokomotivy od FL BR 52, BR 44 jezdi tez perfektne. Minitrix Brejlovci maji nekdy problem se zvukem pri prejezdu vyhybky.
Uživatelský avatar
rakusanka426
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 18 pro, 2011 4:51 pm


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků