Vectron Hobbytrain

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Vectron Hobbytrain

Příspěvekod aldrin » pát 20 říj, 2017 7:43 am

Ahojda,

mam dotaz. Koupil jsem si Vectrona CD Cargo od Hobbytrainu a osadil ho decoderem Zimo MX618N18. At si hraju s nastavenim jak chci , tak docela dost hreje tistak a lokotka se tak po 4 minutach zastavi. Motor je studenej, ale prijde mi, jako by byl blbej odrusovaci kondenzator. Nemate s nim nekdo nejake zkusenosti?

Dik.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Vectron Hobbytrain

Příspěvekod HonzaM » pát 20 říj, 2017 10:27 am

aldrin píše:Ahojda,

mam dotaz. Koupil jsem si Vectrona CD Cargo od Hobbytrainu a osadil ho decoderem Zimo MX618N18. At si hraju s nastavenim jak chci , tak docela dost hreje tistak a lokotka se tak po 4 minutach zastavi. Motor je studenej, ale prijde mi, jako by byl blbej odrusovaci kondenzator. Nemate s nim nekdo nejake zkusenosti?

Dik.

Odrušovací kondensátory je u digitálu dobře vyndat. Mám staršího Vectrona od Hobbytrainu, problémy s nim nemám, ten nynější ale může mít jinou desku elektroniky. Co na tom tišťáku hřeje? Hřeje i dekodér? A na analogu mašina jezdila bez problému? Už jsem také zažil vadné ty dekodéry které uvádíš, bylo to ale v Bastardu úd Kühna. Bylo by dobré dekodér zkusit dekodér v jiné mašině.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vectron Hobbytrain

Příspěvekod Zalmas » ned 25 říj, 2020 7:37 pm

Zdravím, vlastním také Vectrona od Hobbytrainu v analogu a rád bych ho digitalizoval a ozvučil. Nemáte někdo prosím tušení, co tam výrobce používá za reproduktor a kde přesně je umístněný? Našel jsem jen nějakou nekvalitní fotku a tam to vypadá že je repro nalepené ze spodu PCB, ale tam je max. 4 mm místa, takže asi bez ozvučnice? Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám novější verzi, kde je i patice pro dekodér zespodu PCB.
Zalmas
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18 úno, 2015 9:30 pm

Re: Vectron Hobbytrain

Příspěvekod Stanin » pon 26 říj, 2020 3:20 pm

Je to jak pises. Sice nemam model se zvukem, ale jinam se to repro snad ani nevejde. A co tak koukam na internet, tak to tak i je. Zimo kostka se vejde. Zkousel jsem ted 10 x 15 mm, vyska max 4 mm, coz vychazi na repro bez ozvucnice. (foto je z internetu)

loko.jpg
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Vectron Hobbytrain

Příspěvekod Zalmas » pon 26 říj, 2020 3:59 pm

Jasně, myslel jsem si to. Ta fotka je asi ta samá, kterou jsem viděl taky, jen byla v horší kvalitě. Tak jo díky.
Zalmas
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18 úno, 2015 9:30 pm


Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků