Brejlovci od Minitrixu

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod MiG » stř 22 led, 2020 7:30 pm

Jirkátor píše:Někde jsem našel, že CV 266 je nastavení hlasitosti (0 - 255), ale nějak to nefunguje.

Někde jsem našel, že by to (CV266) mohlo platit (jen) u dekodérů Zimo.
Máte dekodér Zimo? Pokud ne, tak není důvod, aby to fungovalo.

A to, co je napsáno na této stránce o 10 příspěvků výše (jak jsem již odkazoval), je pro vás nepoužitelné?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » čtv 23 led, 2020 3:00 pm

Tak jsem to našel. Je to na CV 902, od výrobce je nastavena hodnota 255 z rozsahu 0 - 255 a kolem 120 je to na rozumné úrovni a reproduktor i lépe zvládá přehrávat zvuk.
Brejlovce (vzal jsem synovi "Najbrta") máme doma jen pár dní, ale zatím funguje naprosto bez problémů.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod JenikPluto » pát 24 led, 2020 6:36 am

Jirkátor píše:Tak jsem to našel. Je to na CV 902, od výrobce je nastavena hodnota 255 z rozsahu 0 - 255 a kolem 120 je to na rozumné úrovni a reproduktor i lépe zvládá přehrávat zvuk.
Brejlovce (vzal jsem synovi "Najbrta") máme doma jen pár dní, ale zatím funguje naprosto bez problémů.


Ano, a tahle informace v tomhle vlakne lezi od roku 2016, jak uz podotkl MiG. Nekdy si rikam, jestli ma vubec cenu sem ty veci psat…

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod HonzaM » pát 24 led, 2020 8:15 am

JenikPluto píše:
Jirkátor píše:Tak jsem to našel. Je to na CV 902, od výrobce je nastavena hodnota 255 z rozsahu 0 - 255 a kolem 120 je to na rozumné úrovni a reproduktor i lépe zvládá přehrávat zvuk.
Brejlovce (vzal jsem synovi "Najbrta") máme doma jen pár dní, ale zatím funguje naprosto bez problémů.


Ano, a tahle informace v tomhle vlakne lezi od roku 2016, jak uz podotkl MiG. Nekdy si rikam, jestli ma vubec cenu sem ty veci psat…

JP

Účastníci diskuze, hlavně ti kdo jsou tu krátce, by měli používat funkci vyhledávání a dát si práci s klíčovým slovem nebo textem. Někdo ale může mít problém s pamětí, já následkem věku a postupující ztrátou paměti vůbec nevím že jsem tehdy takový příspěvek napsal a dnes se budu muset znovu učit jak se to dělá. Je mi jasné že pro ty mladší je takový problém s pamětí nepochopitelný.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod rakusanka426 » úte 12 kvě, 2020 11:48 am

Jirkátor píše:Tak jsem to našel. Je to na CV 902, od výrobce je nastavena hodnota 255 z rozsahu 0 - 255 a kolem 120 je to na rozumné úrovni a reproduktor i lépe zvládá přehrávat zvuk.
Brejlovce (vzal jsem synovi "Najbrta") máme doma jen pár dní, ale zatím funguje naprosto bez problémů.


Zdravim. Potvrzuji, ze zvuk je treba pomoci CV 902 ztlumit na 120, nastavil jsem to na vsech svych Brejlovcich. Vypada to, ze zvuk u Najbrt a CD Cargo je lepsi nez u IT a CSD. Chtel jsem se zeptat, zda z Vas nekdo neresil problem s hlavnim reflektorem u IT verze Brejlovce. Kdyz nastavim F14, tak se klasicka svetla rozsviti na plnou hodnotu, ale hlavni reflektor ne a navic se mi nedari rozsvitit a kabinu, oboji na nefuguje na obou stranach, zrejme problem na desce, tak nevim. predem diky za pomoc.
Uživatelský avatar
rakusanka426
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 18 pro, 2011 4:51 pm

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » úte 12 kvě, 2020 6:52 pm

Pokud mluvíš o Minitrixu, tak jsem lehce zmaten, jelikož u toho mého je na R14 zvuk šroubovky a fouknutí vzduchu při přívěšení / odvěšení. Horní reflektor se u Najbrta rozsvěcí na F0 spolu s předními bílými světly a nejde vůbec samostatně ovládat. To mne docela mrzí a pokud by někdo věděl jak na to, byl bych rád. Osvětlení kabiny mám na F3 a přepíná se automaticky dle směru jízdy.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Bann » stř 13 kvě, 2020 2:07 pm

Jirkátor píše:Pokud mluvíš o Minitrixu, tak jsem lehce zmaten, jelikož u toho mého je na R14 zvuk šroubovky a fouknutí vzduchu při přívěšení / odvěšení. Horní reflektor se u Najbrta rozsvěcí na F0 spolu s předními bílými světly a nejde vůbec samostatně ovládat. To mne docela mrzí a pokud by někdo věděl jak na to, byl bych rád. Osvětlení kabiny mám na F3 a přepíná se automaticky dle směru jízdy.


No záleží který Brejlovec od TRIXu:
ČSD - F14 rozvěšení šroubovky
ČD - F14 "dálková světla"
ČD CARGO - F14 rozvěšení šroubovky
ČD najbrt - F14 rozvěšení šroubovky

Je to posáno v jednotlivých návodech k modelům.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » pát 10 čer, 2022 1:15 pm

Při prohlížení fóra jsem narazil na tohle zaprášené vlákno a se zvědavostí ho znovu celé přečetl.
Na to, jak hned na začátku prodeje modelu bylo všem jasné, jak ten Brejlovec bude špatně jezdit, musím po dvou letech konstatovat, že ten kousek, který mám doma, jezdí stále výborně a to jde o jednu z u nás nejpoužívanějších lokomotiv. Jediné, co mne mrzí, je ten zvuk. Nezkoušel ho někdo nějak vylepšit?
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » sob 06 led, 2024 7:29 pm

Nechce se mi zakládat úplně nové vlákno a tak to zkusím nejdřív zde.
Brejlovce od Minitrixu mám doma dva a oba stále jezdí výborně, jen ten zvuk. Před dlouhou dobou jsem se tu neúspěšně ptal, zda s tím někdo zkusil něco udělat. Nedávno mne napadla myšlenka použít reproduktor z mobilního telefonu (slyšel jsem hrát mobil s nakousnutým jablkem a ten zvuk byl úžasný). Ty reproduktory se dají koupit jako náhradní díl, jen nevím kolik je na výstupu z dekodéru a hlavně, jestli je to v toleranci pro vstup reproduktoru. Nerad bych ho uvařil. Možná to bude někomu připadat jako hloupý nápad, ale neorientuju se dostatečně v těchto otázkách, tak se ptám znalejších.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Stanin » sob 06 led, 2024 9:09 pm

Není to jen o repru, ale i o ozvučnici. Ta tam podle mě skoro žádná není. Ale už si to moc nepamatuju. Měl jsem tady stejný dotaz a nikdo mi neodpověděl.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » sob 06 led, 2024 9:43 pm

Neptal bych se, kdybych neslyšel dcery mobil hrát Metallicu. Ten zvuk byl super a tak by snad zvládl přehrát i zvuk motoru.
Jde mi hlavně o hodnoty na výstupu dekodéru.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Předchozí

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků