Brejlovci od Minitrixu

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod JenikPluto » čtv 06 říj, 2016 6:48 pm

HonzaM píše:Snad výrobce přijde s řešením tohoto nepřijemného problému.


Můj soukromý odhad je, že výrobce na to hodí bobek, protože kdyby chtěli, tak nebudou výmýšlet kolo. Stačí porovnat

https://static.maerklin.de/damcontent/c7/03/c703c3764c72a6ce4f6b06ccc7849fae1464776969.pdf

s

https://static.maerklin.de/damcontent/f6/a3/f6a35ae96520f37869f7241dc09287571470389296.pdf

Proč opustili osvědčený systém sběru napájení a vymysleli tuhle zhůvěřilost, to asi chápe málokdo. Kdyby s tím něco chtěli dělat, tak by to v první řadě nikdy nevyrobili. Jak to mohlo projít testováním? Schválně si tipněte, kolik dalších Minitrix modelů mimo Brejlovce má stejný systém sběru proudu... Jestli tohle bude nový standard, tak sbohem.

Prodejcům jejich situaci nezávidím, asi málokterý měl předem informace od pramene co vlastně od Trixu čekat. A asi nikdo nečekal, že taková Firma vyrobí takový Zmetek...

Samodomo řešení bych viděl v imitaci klasického sběru z vnitřní strany kola, vzít starou Trix mašinu, vypreparovat z ní ty pidiplíšky a vrazit je do Brejlovce. Anebo si (nechat) vyleptat vlastní. Ale jsme zpět u faktu, že tohle je stěží akceptovatelné u modelu za 240 Eur...

Přeji všem (ne)šťastným majitelům pevné nervy...

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod HonzaM » sob 08 říj, 2016 6:22 pm

Kolega Karel Brejša popisuje na konferenci Zababova svá zjištění týkající se konstrukce odběru proudu:
Mám tu rozebraného Bachmanna, Kato i Tomixe a musím zodpovědně říct, že ani jeden z nich nemá v pevném sběracím plíšku otvory, do kterých zapadají osy náprav (jak to má Trix), ale zmínění japonští a američtí výrobci používají daleko pružnější plíšky s vylisovavými prohlubněmi, do nichž zapadá jen hrot osy nápravy. A jelikož je u nich plíšek napružen, je dotek vždy zajištěn- na rozdíl od Trixe.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod HonzaM » sob 08 říj, 2016 6:51 pm

Další zjištění o podivné práci konstruktérů Trixe: Italská verze má přední světla řešena tak, že se při volbě F0 na přední straně rozsvítí bílá světla v menším jasu a horní reflektor nesvítí. Při volbě "dálkových světel" funkcí F14 se přední světla znatelně rozjasní a rozsvítí se horní reflektor. U českých versí, konkrétně červené ČSD a modré ČD cargo se při volbě F0 rozsvítí současně dolní světla i horní reflektor, jas těch světel je nepříliš vysoký, červená koncová světla působí o dost výrazněji. F14 u českých versí aktivuje zvuk spřáhel. Podle zjištění pisatele na fóru 1zu160 je u italské verse odlišná verse desky elektroniky. Těžko říci, co konstruktéry k tomuto faktu vedlo. Jak to je u těchto lokomotiv v reálu? Dá se horní reflektor ovládat samostatně, a jsou nějak takto řešena dálková světla? Nebo popsané řešení u italské verse měly i v reálu jen mašiny vyrobené pro Italy?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod HonzaM » úte 11 říj, 2016 6:52 am

Na stránce http://enndingen.de/StadtForum/Trix-mTC14 jsem našel informace k nastavení CV u dekodérů Trix. Již jsem na základě těchto informací přehodil zapínání zvuku z F2 na F1, jak je to obvyklé u mašin jiných výrobců. CV900 je identifikace výrobce a umožňuje volbou 8 uvedení zvukového generátoru do továrního nastavení (to ale neodpovídá obsahu zvuků s nímž byla lokomotiva dodána!), CV901 obsahuje číslo verse, CV902 slouží k nastavení hlasitosti všech zvuků (rozsah je 0-255). CV903 a následující určují obsah funkcí F0 - F28.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 11 říj, 2016 2:02 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod JenikPluto » úte 11 říj, 2016 9:27 am

HonzaM píše:Na stránce http://enndingen.de/StadtForum/Trix-mTC14 jsem našel informace k nastavení CV u dekodérů Trix. Již jsem na základě těchto informací přehodil zapínání zvuku z F2 na F1, jak je to obvyklé u mašin jiných výrobců.


Nedá mi to...
JenikPluto píše:K nastavení dekodéru - podle diskuse zde a podle v ní uvedených odkazů se zdá, že by hlavním dekodérem mohl být klon D&H dekodéru D10HC (návody zde a zde), zvukovým pak klon Dietz X3 (návod zde).


Jinak CV900=identifikace výrobce, CV901=verze softwaru, CV902=maximální hlasitost všech zvuků.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jiri Heracek » pon 12 pro, 2016 8:35 pm

Jelikoz vlastnim nekolik desitek masin od firmy Kato ( nekterym je pres tricet let) neni presne rici, ze Kato pouzivalo pouze prohlubne na cepu kol, drivejsi produkce ( mluvim o modelech pro USA ) jako RS1, RS 3 ci GP 7/9 maji stejne otvory pro napravy. V tehdejsi dobe byl digital jeste pohadkou, takze se o tom nijak neuvazovalo a nevadilo to. Vsechny tyhle masiny jeste dodnes maji vynikajici jizdni vlastnosti, ale po letech u nich zaclo dochazet take k mikro vypadkum. Mam vyhodu pracovat v odvetvi, kde jsou obrovske naroky na minimalni prechodove odpory a tim padem mame prostredky, jak jim zamezit. Na svych starych Kato jsem je uplatnil - dusledne odmastil podvozek ( na to mame take specialni kapalinu, ktera ma vysokou dielektrickou odolnost, elektricky motorek do ni ponoreny pokracuje v chodu a nedojde ke zkratu ,a neni agresivni vuci plastiku a ani barvam , lepe receno jsem masinu pod proudem do teto kapaliny ponoril a nechal vyplavit veskere stare oleje ci vazeliny, za par vterin vse ciste ) a pak jej namazl specialni jemnou vysoce vodivou vazelinou, kterou pouzivame na ruzne rotujici soucastky. Vysledek je naprosto presvedcujici, masiny jezdi naprosto spolehlive a bez vypadku, rozjizdi se pri 0,5 V temer nemeritelnym pohybem.
Takze jsem stejnou metodu aplikoval na "brejle" od Trixu. Bylo to spis z principu nez z nutnosti, nejsem fanatik ozvucenych modelu, jelikoz jakykoli reproduktor zabudovany v modelu N nedokaze restituovat skutecny zvuk masiny, at ma ozvucnici ci ne ( fyziku nastesti jeste neumime oklamat), ale chtel jsem si to overit. Vysledek je stejny jako u mych starych Kato, absolutne bezproblemove chovani, vcetne zvukove casti. Tim padem jsem rad, ze jsem dal prednost modelu TRIX, po strance modeloveho vzhledu jej povazuji za mnohem povedenejsi a ted mam i bezproblemovy odber proudu bez parazitnich zvukovych efektu.
Ono je to uplne jedno, ma-li model cepovy ci hrotovy odber proudu, pokud se pouzije adekvatni mazaci prostredek, funguje to naprosto stejne spolehlive.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Dusan » úte 13 pro, 2016 9:19 am

Teď by to chtělo ty dvě zázračné média na vyčištění a promazání začít rozlévat a distribuovat modelářům .... :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 13 pro, 2016 5:50 pm

To urcite , jenze ja ziji ve Francii a pracuji v letecke pristrojove technice, neznam ani cenu techto prostredku, navic jde o vyrobky pro profesionalni pouziti, ktere vzhledem k ucinkum jsou relativne dost predpisy omezeneny , zvlaste ta cistici kapalina, toxicka, horlava, iritujici oci a muze pusobit i kozni problemy ( dost drasticky vysusi à odmasti i povrch kuze ). Ta specialni vodiva vazelina uz by asi byla snadnejsi na sehnani i kdyz vzhledem k pouziti v leteckem prumyslu (to znamena homologaci, odolnost -40 stupnu az +80 stupnu, neagresivitu vuci plastum a elektrickym komponentum )to bude mit asi velky dopad na cenu. Ja mam to stesti a moznost parazitovat pro sve soukrome potreby, ale zeptam se nasich zasobovacu jestli je nejaka moznost to mit i mimo podnik.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Dusan » úte 13 pro, 2016 8:40 pm

Díky za info, můžete alespoň prozradit názvy, pokud teda nepracujete zrovna pro armádu :-) V letectví se pohybuji, ikdyž ne přímo u budíků, tak snad to nepoužívají jen frantíci a bylo to k sehnání i zde :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 13 pro, 2016 8:52 pm

Jenze my zrovna dost pracujeme pro armadu, ale pokusim se najit obchodni oznaceni vyrobku, pro mne v praci to je anonymni tuba s interni referenci a meznim datem pouziti, snad mi to nasi nakupci reknou.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 13 pro, 2016 9:13 pm

V rychlosti jsem se dival, existuje to naprosto bezne k dostani, na bazi uhliku nebo medi, my v praci pouzivame na bazi stribra. Neznam elektricke kvality tech mimopracovnich, davam alespon fotku, ceny jsou ale ostrasujici, 20 az 40 euro za malou tubicku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Stanin » sob 21 zář, 2019 9:57 am

Podařilo se někomu zlepšit zvukový projev modelu? Jak čtu různé recenze, tak to vypadá, že je to nemožné.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » stř 22 led, 2020 5:14 pm

Ahoj.
Vytáhnu tuhle už dlouho zapadlou debatu a zeptám se, jestli někdo netuší, zda a jak ztišit úroveň zvuku?
Český manuál se jim do té krabičky nevešel a nípat se v tom s německým návodem v ruce, se mi moc nechce. Nemáte ho někdo?
Díky za pomoc.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod MiG » stř 22 led, 2020 5:35 pm

A to, co tady napsali HonzaM a JenikPluto 11.10.2016 nefunguje?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Brejlovci od Minitrixu

Příspěvekod Jirkátor » stř 22 led, 2020 6:32 pm

Někde jsem našel, že CV 266 je nastavení hlasitosti (0 - 255), ale nějak to nefunguje.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků