M810 v N-ku

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » úte 21 čer, 2016 6:10 pm

Započal som stavbu motoráčiku v N. Plánujem spraviť kompletne odliaty podvozok / pojazd. zatiaľ sa darí, už mám vystrúhaný nárazník, pripraveny na formu mám pluh, všetky skrine a diely podvozku, hlavný rám, diely nápravy. Všetko odlejem, opracujem, skompletizujem a podvozok ako celok + pár dielov zaformujem a naodlievam. Je to vďačný spôsob ako mať doma XY motorákov pričom interiér a podvozok spravím len raz. uvažujem že až sa mi zdarí, bude dačo aj na predaj ako nadprodukcia. Mám rozplánovaný mikromotor so zotrvačníkom, dokonca sa mi zatiaľ darí tam aj napchať DCC + zvuk s repro, pričom s interiéru drasticky neubudne. Problém mi aktuálne roba odpružené nápravy, teda, problém nieje že by nemohlo byť, snažím sa to ale vyriešiť čo najjednoduchšie, čo je vzhľadom na málo miesta paradoxne malý problém. šnek + ozubené kolo na náprave majú priveľkú výšku, potrebujem aspoň ešte 1mm aby bolo miesto pre beh nápravy pružením. ozubené kolo s ktorým ale počítam nieje z origo dvojkolia s ozubením, to totiž nikde ale absolútne nikde neviem nájsť. znásilňoval som google asi dve hodiny, ani jeden jedný kus nikde. To sa nevyrábajú či čo ? z kade ich N kári kupujete ?
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod Stanin » čtv 23 čer, 2016 11:10 am

Co zkusit hledat mezi náhradními díly k továrním modelům?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » čtv 23 čer, 2016 2:53 pm

Stanin píše:Co zkusit hledat mezi náhradními díly k továrním modelům?


fakt som asi blbec ale prešiel som 6 obchodov na nete (jr line, modely.biz, masinky.cz...) a nikde som sa nedopátral. prosím, máš niečo z kade si kupoval alebo tušíš kde nájdem niečo také ?
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod modeln » čtv 23 čer, 2016 6:44 pm

Ahoj,a tu si hladal,myslim ze sneky,kolecka modulu 0,3 by sa ti mohli hodit. http://www.rcmicrocars.eu/obchod/catego ... tegory=167
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod HonzaM » čtv 23 čer, 2016 7:28 pm

Zajímavé jsou díly vozu M140.3 (viz obrázek), bohužel má kratší rozvor a musely by se prodloužít šneky. Výborné je že je jedna náprava kyvná. Ty převodovky na nápravy jsou výborné.
Přílohy
Díly Manka.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » čtv 23 čer, 2016 8:04 pm

modeln píše:Ahoj,a tu si hladal,myslim ze sneky,kolecka modulu 0,3 by sa ti mohli hodit. http://www.rcmicrocars.eu/obchod/catego ... tegory=167


veru tam som ešte nebol. sortiment je ale rovnaky ako na pojazdy.eu. to co hladam su hotove dvojkolia s uz nasadenym ozubenym kolesom
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » čtv 23 čer, 2016 9:51 pm

HonzaM píše:Zajímavé jsou díly vozu M140.3 (viz obrázek), bohužel má kratší rozvor a musely by se prodloužít šneky. Výborné je že je jedna náprava kyvná. Ty převodovky na nápravy jsou výborné.


pre mňa zaujímavé sú len prevodovky do ktorých ale na obrázku nevidno. dnes ale moju pozornosť získalo niečo iné. Objavil som , že pohon dávkovania istého kávovaru má v sebe mikromotor ktorý je sám o sebe zaujímavý, ale tá prevodovka ! to som ešte nevidel, je to 4-stupňový planétový prevod, výsledné otáčky sú strašne malé ale zaujímavé pre mňa sú ozubené kolieska. Zajtra dám foto, sú tam plastové ktoré odolnosťou budú ideálne pre motorák, ale aj kovové, tiež veľmi lákavé. Všetko v mne sympatickom mikro prevedení, tak ako to mám rád. Za 8€ si viem tento pohon obstarať ako náhradný diel celý, či tie bubáky stoja za ten úžitok ukáže čas, zatiaľ si vystačím s vykuchanými
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod vvitty » čtv 23 čer, 2016 10:56 pm

pixel123 píše:
modeln píše:Ahoj,a tu si hladal,myslim ze sneky,kolecka modulu 0,3 by sa ti mohli hodit. http://www.rcmicrocars.eu/obchod/catego ... tegory=167


veru tam som ešte nebol. sortiment je ale rovnaky ako na pojazdy.eu. to co hladam su hotove dvojkolia s uz nasadenym ozubenym kolesom


aby taky nebyl, kdyz je to nas dodavatel... uz delsi dobu pracuje i na prevodovkach v Nku, ale nedari se to dotahnout do produkcniho stavu. Na prvni serii bylo potreba prilis doladovani u kazdeho kusu coz pro vyrobu na prodej neni prijatelne. Holt modul 0.2 neni takova legrace...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » pon 04 črc, 2016 9:27 pm

tak nápravy sú už skoro pripravené na mastering, vyzerajú pre mňa ozaj uspokojivo, proti leptu neporovnatelne modelovejšie a tvárnejšie. A nebol by som ja keby som si nedoprial malý výstrelok, prvý motoráčik teda bude mať takú lakotinku ako sa patrí - odpružené nárazníky. Prvý prototyp funguje skvele, vyzerá skvele, zajtra čo to pofotím aby neboli len "kecy v kleci" :P
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod Stanin » pon 04 črc, 2016 9:44 pm

To zni dobře! Těším se na fotky. Výrobu plánuješ jen pro sebe?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » úte 05 črc, 2016 1:46 pm

stanin - pôvodne sebe, ale keďže mi je lúto zahodiť formu po 5 odliatkoch, plánujem vyrobiť asi 20-30ks sériu. Budú 3 prevedenia : 1-prípojný voz, 2-motorizovaná, 3-motorizovaná s dekodérom a repro.

tak a fotky, náprava je len nasucho poskladaná a pluh je pripravený na zaformovanie. Nárazník som sústružil len odhadovanými rozmermi, nikde sa neviem dopátrať reálnych rozmerov. ešte som práve upravil pružiny, boli príliš dlhé ako som zistil podľa fotiek
Přílohy
DSC00031.JPG
DSC00029.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod modeln » úte 05 črc, 2016 3:45 pm

Ahoj,tak mas prvého zaujemcu o motorak,zobral by som motorak+2 pripojne-ak tak napis mi na mail modeln@azet.sk ,budu sa neskor pekne vyjimat,ked pojdu cez Telgartsky viadukt,viac o stavbe kolajiska vo vlakne modelove kolejiste-Telgartska slučka.Ozvi sa mi,inak sme skoro z rovnakého kraja.
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod pixel123 » úte 05 črc, 2016 7:19 pm

modeln - upozornujem ze sa bavime len o podvozkoch s interierom , aby neboli nedorozumenia. Uvazujem vsak aj o odlievanych svetlometoch, a inych castiach ktore je lahsie odliat nez letovat z leptu. karoserie ako take ale najskor nie. Hoci nikdy neviem ... :P

tak pruziny som zahodil a vyrobil nove. tento tyzden mozno este zaformujem , tie stare totiz boli moc uzke a cele zle, skratenim som im nepomohol rozdiel v priemere je 0,3mm. Pribudne este tlmic a potom uz len opracovat odliatky, zkompletovat napravu a zmasterovat. Prave som sa dohrajkal s pluhom ktory je tiez uz vo verzii c 2, kedze prvy som dorovnavanim prebrusil o 0,15mm co mi neda spavat kedze tie chybajuce desatinky vo vyske tam proste vidim, tak som spravil novy a hrubsi kedze povodne boli aj moc tenke a krehke. ide to teda pomaly ale stoji to za to.

zanedlho prídu na rad nápravy a tam začne skutočná sranda, 3 dielna skriňa zavesená na dvoch tyčových pružinách slúžiacich aj ako zberače, tvar je už navrhnutý, najviac sa ale smejem z toho čo mám zatiaľ ako konečný 3d nákres samotnej skrine. zošediviem a zabijem sa než to vyrobím ku spokojnosti :roll:
Přílohy
DSC00041.JPG
DSC00033.JPG
DSC00037.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 črc, 2016 5:16 pm

Ahoj,
zatím tě mohu sledovat jen z povzdálí.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M810 v N-ku

Příspěvekod Stanin » stř 06 črc, 2016 8:02 pm

Podvozky jsou dělané pro lept od Cekula?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků