Hvězdonice - modulová stanice 1:160

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Hvězdonice - modulová stanice 1:160

Příspěvekod Křeček » pon 23 bře, 2020 8:18 pm

Zdravím,
po několika letech jsem se konečně rozhodl si postavit stanici Hvězdonice jako modulovku. Nyní dávám dohromady podklady.
Našel jsem nějaké videa ze současnosti a fotky na pacifikem a i něco jsem si nafotil sám rok 2012. Stanici bych chtěl situovat do období 1970-1990.( v 80tém jsem se narodil, takže si nádraží pamatuji z pozdějších let).
Pokud máte nějaké podklady nákresy stanice, výpravní budovy atd. budu velice rád za cokoliv.

V tomto období byla výstavba dálnice D1 a za kusou kolejí 3a měly vést koleje, kde byl stavební jeřáb, ale to se mi nikde nepodařilo dohledat. Stanice byla využita pro dopravu stavebního materiálu k výstavbě právě D1.
Také nevím, proč výhybka má označení 2A a né v pořadí číslo 3?

Plánek stanice jsem našel viz příloha a překreslil do Scarmu. Stanici bych chtěl postavit dle skutečnosti a v plánu jsem měl od přejezdu k přejezdu, ale pak mi byla vnuknuta myšlenka zahrnout i dálniční most, což představuje cca 550 metrů (3,4 m v modulech) z důvodu místa mohu využít cca 3,2m (4 x modul po 80 cm) stanici bych zkrátil o 20 cm.

Nevíte na koho bych se mohl obrátit s vylaserováním staniční budovy?

Díky a držte mi palce. Čeká mě dlouhá šichta a snad jí dotáhnu do konce. Budu zde prezentovat pokroky:)
Přílohy
Hvězdonice nákres.jpg
Křeček

Re: Hvězdonice - modulová stanice 1:160

Příspěvekod hank » pon 23 bře, 2020 9:48 pm

Křeček píše:Nevíte na koho bych se mohl obrátit s vylaserováním staniční budovy?

Zkus Karla Bartáka:
https://www.kb-model.eu
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank

Re: Hvězdonice - modulová stanice 1:160

Příspěvekod Křeček » úte 24 bře, 2020 8:37 am

Hanku díky za tip.
Křeček

Zpět na Velikost N (komunita N)