kolejivo N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: kolejivo N

Příspěvekod Brejla » úte 10 zář, 2019 5:14 pm

misanek23 píše:Zdravím,
mám dotaz. Potřebuju udělat klasický kolejový kontakt. Nejjednodušší je naříznout kolej na dvou místech a je hotovo. Jenže mě to nespínají všechny vozidla, nevím proč. Některá vždy na 100% bez ohledu na rychlost jízdy, jiné jen když jedou rychle, jiné naopak jen když jedu pomalu a jeden typ vůbec nikdy, trochu to nechápu a nevím co dělám špatně, nemáte někdo nějaké rady? Díky moc. M.

Musíš používat jen jednostranně izolovaná kovová dvojkolí a ta neizolovaná strana musí být vždy na straně kontaktu. Dále se předpokládá, že hroty náprav máš na straně kontaktu uložené v kovových ložiskách, které jsou vodivě propojeny.
Já toto řešení dříve používal v H0, ale není důvod, aby to nešlo i v N.
Brejla

Příspěvekod misanek23 » stř 11 zář, 2019 3:48 pm

Ahoj,

díky za radu, jenže ony jsou to vše hnané vozidla a všechny jsou tovární - koupené. Některé mají jen dvě nápravy, jiné 4 nebo i šest, prostě ta spínací kolej není na 100% protože někdy to jedno a samé vozidlo to sepne a jindy ne, nebo jedno vozidlo uplně stejné je koupené 2x a u jednoho to funguje vždy a u druhého nikdy. Vím, že lze toto řešit i jazyčkovým relé a magnetem, ale to se mi moc nechce, protože to je v kolejích vidět a musel bych na všechny vozidla lepit magnet a to se mi vůbec nechce. Ještě je možnost ty spínací koleje nakoupit originály, ale to zas opticky neni moc pěkné. :-(
misanek23

Příspěvekod HonzaM » stř 11 zář, 2019 4:15 pm

Co má být těmi kontakty ovládáno? Nebylo by lepší používat detekci obsazení delšího úseku? U hodně krátkého "spínacího úseku" stačí trochu nečistoty na kolečkách, na spínacím úseku a v sousedství spínacího úseku a ke kontaktu nedojde.
N, epocha 5,6, Digitrax, DR5000, MGP, TC9 Gold
http://www.1ku160.cz
HonzaM

Příspěvekod misanek23 » stř 11 zář, 2019 6:46 pm

HonzaM:
obyčejná automatická zastávka, najede na kontakt, obvod se na určitou dobu vypne a pak zapne a vozidlo odjede, to je celé.
misanek23

Předchozí

Zpět na Velikost N (komunita N)