Pojezdy pro přestavby v N ?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod TTmili » úte 21 črc, 2015 6:03 pm

Právě na té konstrukci mi nejvíc záleží. Potřeboval bych aby daný pojezd měl pokud možno jen jednu řadu koleček co nejvíce vycentrovanou, aby se dal případně ubrat cca půlmilimetr na každé straně. Pokud totiž počítám s tím že při minimálním povoleném rozkolí pro N 7,4mm bude výrobce nechávat rezervu pro pohyb dvojkolí atd na každé straně cca 0,75mm, dostávám se na tloušťku převodovky 5,9mm. Pokud na každé straně uberu ještě půl milimetru v prostoru disku kola, budu mít při dodržení nejmenšího rozkolí pro Z 5,25mm ještě cca třetinu milimetru rezervu aby mi disky neštrejchaly o boky převodovek. Vím že se možná už dostávám do extrémů, ale pokud najdu právě mezi výše zmíněnými pojezdy nějaký s jednou řadou ozubených koleček uprostřed podvozku, bude to pro mě výhra.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod Stanin » úte 26 led, 2016 10:35 pm

milan ferdián píše:A tady je ten důvod,proč se pídím neustále po tom vhodném pojezdu. :wink:

Sehnal jsi nakonec pojezd? Nebo jsi musel upravovat?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 led, 2016 7:18 am

Stanin píše:
milan ferdián píše:A tady je ten důvod,proč se pídím neustále po tom vhodném pojezdu. :wink:

Sehnal jsi nakonec pojezd? Nebo jsi musel upravovat?

Sehnal pomocí jednoho šikovného kolegy.Pojezdy jsou i zdigitalizované.Fredy ke třem pojezdům mám,teď zbývá dobastlit kastle.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod Stanin » stř 27 led, 2016 7:43 am

milan ferdián píše:Sehnal pomocí jednoho šikovného kolegy.Pojezdy jsou i zdigitalizované.Fredy ke třem pojezdům mám,teď zbývá dobastlit kastle.

Nevíš náhodou, jestli ten pojezd vznikl úpravou továrního? Jeden s rozvorem 3 metry by se mi hodil, tak hledám zdroj, z čeho ho získat / vyrobit. :)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 led, 2016 10:46 am

Stanin píše:
milan ferdián píše:Sehnal pomocí jednoho šikovného kolegy.Pojezdy jsou i zdigitalizované.Fredy ke třem pojezdům mám,teď zbývá dobastlit kastle.

Nevíš náhodou, jestli ten pojezd vznikl úpravou továrního? Jeden s rozvorem 3 metry by se mi hodil, tak hledám zdroj, z čeho ho získat / vyrobit. :)

Právě na ten rozvor 3,0 m ten jsem nesehnal.Mám s delším rozvorem.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod Stanin » stř 27 led, 2016 11:28 am

Potom jsem lehce v zádeli. Je na cestě stavebnice řady 704 a nemám pro ní pojezd :) Budu hledat dál. budu rád za tipy.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod marfdknl » pon 12 čer, 2017 6:38 pm

Zdravím,
dokážete mi někdo poradit 4nápravový pojezd s rozvorem náprav na podvozku cca 20mm (ideálně 20,5).
Díky moc
marfdknl
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 11 pro, 2013 1:27 pm

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod hank » pon 12 čer, 2017 7:45 pm

marfdknl píše:Zdravím,
dokážete mi někdo poradit 4nápravový pojezd s rozvorem náprav na podvozku cca 20mm (ideálně 20,5).
Díky moc


"Obvyklí podezřelí", tj. hlavně japonští výrobci, především tedy Tomix, ale taky třeba Greenmax nebo Bachmann, dodávají přehršel motorizovaných 4nápravových pojezdů (vč. pojezdů členitějších pro kloubové tramvaje) s podvozky o rozvorech 9.2 až 17.5 mm. A pak taky ještě existují dvounápravové podvozky KATO 11-103 a 11-104 o rozvoru 28 mm.

Kompletní přehled je tady:
http://www.trainweb.org/tomix/chassis_dim.htm
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pojezdy pro přestavby v N ?

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 2:32 pm

Chtěl bych pokračovat dále,tak jsem od ITvlaky ,koupil pojezd KATO 11-105/délka 58 mm (bez nárazníků)/rozvor 32 mm/rozvor podvozku 12 mm.Po přepočtu s mírnou tolerantnosti mi vyšel stroj E423.001.Nemá prosím vás někdo typový výkres této elektrické lokomotivy nebo odkaz :?: Strýček google nepomohl.A ještě jeden výkres a to na elektrický vůz M 200.0 nebo M 201.0.Na elektrický vůz EM 400.001 se mi nepodařilo sehnat pojezd.Předem díky za každé info.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků