Modely vozidel USA

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Modely vozidel USA

Příspěvekod robot » stř 23 led, 2008 10:12 pm

Sháním informace o výrobcích modelů severoamerických železnic.Vím jen o zaniklé firmě ROKAL,a z domácích výrobců o podvozcích od pana Čambalíka.Chci zkusit postavit pár modelů pro vlastní potěšení ,bohužel schází mi jakékoliv podklady a odkazy.Našel by se další příznivec amerických železnic?
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » stř 06 srp, 2008 9:55 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:19 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Pája » čtv 07 srp, 2008 5:08 am

Musím se Robota trochu zastat,já jsem v TT ještě nenarazil na nic z USA.U Litomyšskýho je vše v H0,N a Z a případně úzké.Ví někdo o americe v TT ?
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod VoVo » čtv 07 srp, 2008 7:36 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:20 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod PaMi » čtv 07 srp, 2008 7:47 am

Když se podívám na americký Ebay, tak tam ani měřítko TT není.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Jarda H. » čtv 07 srp, 2008 7:51 am

Jak jsem se (kdesi) dočetl, tak velikost TT v Americe zrovna neletí, a ani tam není o tohle měřítko zájem :cry: !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » čtv 07 srp, 2008 8:23 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:20 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » pát 08 srp, 2008 7:54 am

O TT je zájem především v bývalém východním bloku. Když sem byl nedávno v západním německu tak jakoby TT ani neexistovalo. Ovšem americké lokomotivy jsem vyděl u krále železnic od Tilliga (byli jako stavebnice-workshop) a stáli asi 3500Kč. Nevím jak je to ale s jejich dostupnotí ale viděl jsem je tam častěji.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod krakora » pon 11 srp, 2008 1:08 pm

Kdysi se Tillig snazil proniknout na americky trh, tak vyrobil dve stavebnice lokomotiv a jednu stavebnici nakladnich vozu, asi to nedopadlo dobre, protoze odte doby o nicem dalsim pro USA nevim.
Pokud je mi znamo tak se da koupit U krale zeleznic (lokomotiva, vozy uz taky nemaji), v Sebnitz je nemaji uz pres rok.
Obrazky jsou tady http://www.unouhuto.webgarden.cz/katalog ,pod k.c. 500179 a500195.
Je lepsi katalog stahnout a pak prohlizet 2,5Mb.
Krakora Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod sli064 » ned 02 lis, 2008 12:56 am

TTmili píše:O TT je zájem především v bývalém východním bloku. Když sem byl nedávno v západním německu tak jakoby TT ani neexistovalo. Ovšem americké lokomotivy jsem vyděl u krále železnic od Tilliga (byli jako stavebnice-workshop) a stáli asi 3500Kč. Nevím jak je to ale s jejich dostupnotí ale viděl jsem je tam častěji.


Chci jen upřesnit, že teda i v Západním Německu, jde TT vidět v obchodech. Až jsem byl překvapen. Mluvím aspoň o Mnichovu, kde v každé prodejně, měli nějaké TT. (Já tam teda hl. nakupoval stavebnice Kibri a Vollmer, když tady je nikdo neprodával)

Jinak co se tyká amerických železnic v TT, tak taky bych rád měl, ale kromě už uvedené stránky http://www.ttscale.com/ (z které jsem moc moudrý nebyl), jsem nic nenašel. Už dokonce uvažuju, pořídit si i N, v které budu mít americké nákladní vlaky...
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod robot » úte 13 led, 2009 7:02 pm

Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Aleš Dobšíček » čtv 22 led, 2009 12:33 pm

Dobrý den, pokusím se odpověďet na co jste se ptal, kde se dají pořídit americké modely velikosti TT.

Americké modely velikosti TT se dají koupit od pamětníků které prodávají svoje nadměrné zásoby např. Larry Sayre dříve LarCo Models, a nebo John Harmon, dříve Allegheny Model Products. Samozdřejmě někteří nový výrobci/ modeláři mají pestrou nabídku zboží od lokomotiv, vagónů, budov, a dalšího doplňkového zboží, vše formou stavebnic. Vhodnou stránkou k tomuto je www.ttscale.com jak již uveld jeden z uživatelů. Každopádně jsou i drobní výrobci jako BTS a Sleepy Hollow Models. Základem k nákupu těchto modelů je velmi dobrá znalost angličtiny a taky možnost plateb do USA a to z důvodu že všechny společnosti které jsou výše uvedené sídlí v USA. Přikládám alespoň odkaz na menší výrobce.

http://www.btsrr.com/
http://www.goldcoastrailway.com/main.html
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Příspěvekod jsyrovat » pát 20 bře, 2009 8:52 pm

Jen tak pro informaci, pustil jsem se do leptu americkych kontejnerovych vagonu, viz. http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?p=32251#32251
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Příspěvekod jsyrovat » sob 21 bře, 2009 9:59 pm

jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 21 bře, 2009 10:16 pm

obáváš se špatně. má je správně
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků