Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod greenery » úte 06 dub, 2010 9:54 am

...no nejsi sám, předpokládám, že to taky asi nikdo nekoupil......... :D
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod Tomáš » stř 07 dub, 2010 1:15 pm

zná někdo z vás tohoto pána: Pavel Vaščilko <Georgy.16@seznam.cz>
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Georgy.16@seznam.cz » čtv 09 pro, 2010 12:13 pm

Copak jsi přejete......
Georgy.16@seznam.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09 pro, 2010 12:07 pm

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Radek Strnad » pát 30 pro, 2011 11:27 am

Vymyslel jsem jakýsi fejeton ,když máme skoro ten Silvestr,bych uvolnil atmošku na fóru a nemoha najít vhodné téma k jeho přilípnutí,vyhrabal jsem toto.Celé je to fikce,určená pouze pro TT-čkaře,kteří navštěvují dny otevř.dveří v Sebnitz(ostatní patrně nepochopí) a podoba se současnými osobami či ději je čistě náhodná.Pokud se v tom někdo sám pozná nebo pozná jiné,jeho problém.Tedy.....Dva známí německy mluvící modeláři Helmut(D) a Jürgen(A),známí z kritiky brejlovců MTB ,odjíždí v září roku 2019 posledním vlakem ze Sebnitzkého setkání.Nové Desiro uhání noční krajinou.Tak co Helmute,osloví rakušan udýchaný z dobíhání vlaku svého kolegu ,koupil sis něco.Něco jo-to víš,měl jsem štěstí,ráno jsem si přivstal ve 2:50,abych stihl první vlak ve 3:30 a zařadil jsem se do fronty na hrabárnu.Pohoda,byl jsem hned 80-tý na řadě,takže v 15:00jsem měl nakoupíno.HMM...já to mám daleko,přijel jsem až v 6:30 takže na řadu jsem přišel v 19:00,smutně poznamená Jürgen.No to víš-češi,vece jeho kolega,bivakovali tam už od čtvrtka.A co tam bylo za zázraky,ptá se plačtivě Jürgen.Jako vždy,skoro nic.Tak proč nás všechny ti češi nutí,vstávat čím dál dřív.To jsou to takoví zarputilí modeláři??A proč toho někteří kupují takové hromady,když celý národ neustále brečí,že nemají peníze :roll: ??Vždyť to nemůžou za ten rok zpracovat,ani kdyby modelařili 25 hodin denně???To jsou to fakt takoví blázni.Ne,to víš že ne,opáčí Helmut.Ona jich je většina normální a ti si vezmou pár věcí,které potřebujou a vypadnou ze stanu,ale je tam pár exkluzivních existencí,kteří skoupí co se dá.A proč,naléhá stále nechápavý Jürgen,který nikdy nepoznal pokřivený trh za komunismu,ani malou českou dušičku.Sasský kolega Helmut,znalý NDR vysvětluje:No oni to pak prodávají s patřičnou přirážkou v obchodech a na internetu, jako nové modely svým méně šťastným kolegům v ČR.To víš,to je pak vejvar...a bez práce.Nepovídej!?A to na to mají žaludek?Asi jo,přitakává sas,třeba mají ten žaludek nějaký jiný.(Zde nutno poznamenat,že Helmut s Jürgenem nejsou opravdu žádní myslitelé,jen modeláři-pozn.autora)Třeba jako má žaludek kráva,zamyslí se krátce Helmut......ta prý má žaludky čtyři,viděl jsem to nedávno v dokumentu TV.Tu se Jürgen zamyslí a pronese:A co myslíš,má i vůl čtyři žaludky???Asi má,přitaká němec.Hmmm...to by leccos vysvětlovalo.Já když byl minule v Praze na burze,tak tam furt bylo slyšet:Vole..vole......(oba jsou cizinci a neví tedy,že tímto titulem se běžně oslovuje polovina našeho národa- pozn.autora).No teda Jürgene,tys na to asi káp :idea: .Oni jsou to asi všechno voli,jak ti jejich překupníci,tak ti,co to pak od nich kupují a ještě se tak navzájem oslovují.To je pr..l,co.To jo. A co tomu říkají ti jejich obchodní zástupci,vždyť tu utíká spousta peněz,ptá se neznalý Jürgen.Asi nic,oni tam už patnáct let likvidují nějaké sdružení,tak nemají na takovéto prkotiny čas.Je tam prý nějaká skupinka nadšenců,která se oddělila od mlčícího stáda,má prý vlastní politiku,časopis a taky názor.Fakt???Češi mají názor.No jo,asi je to tak.A dokonce jsou mezi nimi tací,kteří mají tu drzost ho vyslovit nahlas.Ale to víš,oni si je sami časem zlikvidují-v ČR je třeba držet hubu,ceny a krok. ... No a jak se vyřeší ty nekonečné fronty v Sebnitz.Milý Jürgene,vypadá to,že to vezme do ruky vedení firmy.Když jsem dnes večer seděl v kabince WC,protože jsem se z těch čechů skoro pos..l,zaslechl jsem dva členy managementu Tillig,jak si při močení do pissoiru povídají,že příští setkání TT v roce 2020 bude 25.ledna a speciálně pro čechy.Proč zrovna tento den.Protože podle statistik hydrometeorologů je v ten den stabilně největší zima.Jejich nová vize je prý taková,že těm nejnenažranějším čechům,při tom dlouhém bivakování nastydnou močáky a ledviny a pak v dubnu udělají nové setkání,už jen pro normální lidi.Nenažranci budou sedět s močákem na míse nebo s kolikou v nemocnici a to bude pohoda.Stejně je s nimi ale pr..l,viď Helmute,řehtá se na celé desiro Jürgen :lol: .To jo,řve smíchy Helmut :lol: .Najednou Jürgen zelelená :mrgreen: a ztuhne....vytřeští oči :shock: a tiše pronese:Ty vole,Helmute,já se z nich asi pos..l....No jo ....máš vstávat už v 1:45 a nebo si ber do fronty plínu,když se kvůli tomu nestíháš ani vy..... A protože se už letos kolego neuvidíme a já za chvíli vystupuju,přeju ti do nového roku hodně zdraví a nových modelů. A to samé přeje i autor článku všem na tomto fóru.
Naposledy upravil Radek Strnad dne sob 31 pro, 2011 6:25 pm, celkově upraveno 1
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Scoot » sob 31 pro, 2011 3:09 pm

Tak pěkný nový rok Radku a spol.
Není to spíš pěkná bajka?...uvidíme co pěkného a veselého nás čeká v tom novém roce.
Jinak by jsem se přimlouval za 3 postavu (a pak třeba i další), třeba ještě západního němce...ono v tom býv. východním a západním myšlení jsou stále veliké rozdíly.
Chápu to správně (i když zde nemáme zvířecí postavy) :D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bajka
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Colonel32 » sob 31 pro, 2011 3:19 pm

Já vždcky myslel, že bajka je osmidvéřák :D
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Radek Strnad » sob 31 pro, 2011 3:34 pm

Když ta bajka je o zvířátkách a v mém fejetonu je to o lidech,i když o tom,že jsou někteří jedinci lidi můžeme možná dlouze pochybovat.Bohužel.A pro kolegu Colonela:Dobře,příště tedy ty dva posadím do vozu Bai-žádné Desiro.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod TTBlecha » sob 31 pro, 2011 5:13 pm

RS:
musím říci, že tvé „slohové cvičení“mi připadá spíše značně omezené a trapné (podobně jako to minulé). Nějak nechápu co těmito výtvory chceš říci – vysmíváš se druhým, sobě, všem … Urážením nikoho nepředěláš. Nedávno ti vadilo, že si na stránkách fóra někdo řešil „své“ problémy a mě připadá, že si řešíš svoje. Kopeš a pliveš kolem sebe. Asi ti někdo šáhl na citlivé místo.? Na burze v Praze jsem byl asi jen jednou-dvakrát, tak moc nevím o co přicházím a co nám (všem) ono sdružení přineslo, ale k tvým atakům vůči nejmenovaným se rozhodně nepřipojím. Dnes je to vše o konkurenci se vším dobrým i špatným co to přináší. Ale asi nikdo nezpochybní, že končící rok byl pro modely TT dost výživný. Sortiment, ceny a celou kulturu prodeje, ale určí požadavky a nároky zákazníků - nás. Nějaká nařízení dlouho nevydrží a ani nuceně prosazovaná podpora národních prodejců+výrobců si myslím není potřebná. Požadavky na kvalitu, a to je snad to co nás většinu zajímá, za odpovídající cenu, to protřídí. Tak nebo tak.
Úspěšný nový rok bez zbytečných emocí a spoustou krásných modelů za „hubičku“ Vám všem přeje
TTBlecha
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod Radek Strnad » sob 31 pro, 2011 6:49 pm

Ale já nechci nikoho urážet.Já jen popsal s nadsázkou absurditu nějakého stavu či skutečnosti.A už vůbec nic si tím sám sobě neřeším.Já jsem jen obyčejný léty ošlehaný T-čkař, a nakonec se vždy nějak přizpůsobím situaci-jako vždy.Jestli se v tom někdo pozná-třeba mě mít rád nebude,ale takový je život.V novinách a knihách se také nepíše jen to ,co se komu líbí,přesto jsou noviny plné článků a knihy stále vycházejí.Problém (asi ten můj)bude ale spíš to,že jsem se na rozdíl od jiných-mlčících,kterým také něco vadí, ozval.Koneckonců,pokud je to pro tolik lidí tak moc urážlivé,může to admin smazat,zlobit se nebudu.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Upozornění na "modeláře"-opravdu NEDOPORUČUJI

Příspěvekod TTBlecha » ned 01 led, 2012 2:27 pm

RS:
rozhodně se to mazat nemusí, jen jsem napsal zase svůj názor na tuto formu. Že někdo chce řešit problémy je určitě chválihodné a následováníhodné. Já také za těch skoro čtyřicet let co mám modely zažil spoustu věcí a taky jsem si vždy zatím nějak poradil. Jen se mi prostě nezdála zrovna ta forma .
A ještě jen tak bokem k tomu co jsi popisoval - nevím jestli je to opravdu takový problém. Pro mne asi né. V Sebnicu na dnu otevřených dveří jsem byl jednou před asi deseti lety a to co se tam kupovalo podobným stylem co popisuješ za to nestálo. Fronty velké a nejen s Čechy. "Sto" let staré modely a části modelů a dílů,vymetených ze všech koutů továrny, které zajímají pár lidí možná na vlastní stavby,přestavby atd. Možná se to změnilo, ale tohle mne neoslovuje co čekat na podobných akcích od Tilligu. A pokud to někdo kupuje ve velkém - jeho věc, je to vlastně taky taková burza něco jako v Praze. Kdo chce koupí, komu se nelíbí jde vedle.
Pěkný den. TTBlecha
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků