T 478.3/4 - Brejlovec v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Hanis85 » pon 04 srp, 2008 5:08 pm

drlo píše:TT maniac - nemohol by si pre predstavu pridať foto toho odliatku pojazdu od p. Bartku, som na to hrozne zvedavý, tento mesiac sa mi dostal do ruky odliatok pojazdu 669,1, a som s ním dosť spokojný. A informáciu, kde sa odliatok dá zohnať, zrejme aasi len na burze, díky


Odlitek pojezdu 669.1 vyrábí asi Čambalík je jen na pražské burze kdybych tam jel tak bych je přivezl a dal na net. p. Bartek dělá M.152 A M.131
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: zdar VoVo

Příspěvekod VoVo » pon 04 srp, 2008 5:53 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:36 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod VoVo » pon 03 lis, 2008 8:48 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:02 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Vzuchojemy

Příspěvekod michal_d » pon 03 lis, 2008 9:42 pm

Nejčastěji z mosazné, nebo hliníkové kulatiny příslušného průměru, co bývá běžně k sehnání v OBI. Zkrátím dle potřeby, následně upnu do obyčejné vrtačky, do ruky nějaký kus obyčejného brousku, chce to větší kus, ať jde trochu přitlačit... Lepší je nechat běžet vrtačku na nějaké menší otáčky, aby se zejména hliník nemazal... Určitě jsou sofistikovanější způsoby, ale pro toho kdo nemá kdovíjaké vybavení to použitekné je.
michal_d
 
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Norman » pon 14 zář, 2009 2:01 pm

Čistě náhodou nemáte někdo zkušenosti ze stavbou Brejlovce od DK-modelu.Zajímalo by mě hlavně jak je řešená střecha a čela.Předpokládám že 753 tak i 754 budou velmi podobné stavebnice.
Brejlovec-nejhezčí lokomotiva všech dob
TT,DCC, epocha V,
Norman
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 15 říj, 2008 6:00 am

Příspěvekod Hanis85 » pon 14 zář, 2009 3:36 pm

Norman píše:Čistě náhodou nemáte někdo zkušenosti ze stavbou Brejlovce od DK-modelu.Zajímalo by mě hlavně jak je řešená střecha a čela.Předpokládám že 753 tak i 754 budou velmi podobné stavebnice.

Já jsem dělal pro jednoho tu 753 a je tam dost nepřesností chce to dost trpělivosti něktré spoje moc nelicují musí se to bud´ pajkou spojit nebo zatmelit ta střecha je s leptu ne z odlitku jako u KuBeru ohýbat to je dost fuška. :D
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Norman » pon 14 zář, 2009 3:58 pm

Takže otázku položím jinak brejlovec od Dk-modelu nebo od KuBeru? :?:
Brejlovec-nejhezčí lokomotiva všech dob
TT,DCC, epocha V,
Norman
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 15 říj, 2008 6:00 am

Příspěvekod Hanis85 » pon 14 zář, 2009 4:04 pm

Norman píše:Takže otázku položím jinak brejlovec od Dk-modelu nebo od KuBeru? :?:

Pokud to chceš mít jednoduché a relativně rychle, tak rozhodně KuBer, ale je to v zpracování leptová kostra s odlitky střechy a čel. Pro začátečníka rozhodně lehčí práce.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Norman » pon 14 zář, 2009 4:15 pm

To se spíš račí pustím do brejlovce od DK-modlu a prosimtě ne výš náhodu kde by se daly sehnat fotky té stavebnice ( od Dk-modlu).
Brejlovec-nejhezčí lokomotiva všech dob
TT,DCC, epocha V,
Norman
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 15 říj, 2008 6:00 am

Příspěvekod Patrik Novák » pon 14 zář, 2009 4:18 pm

Norman píše:Takže otázku položím jinak brejlovec od Dk-modelu nebo od KuBeru? :?:

brejlovce jsem ještě nedělal , ale : lepty dk model : něco je na nich složitější , něco detailnější , mají stavební návod
lepty kuber : něco jednodušší ( odlité díly ) , některé doplňky chybí (třeba nedělají síta ventilátorů a musíš si přikoupit leptík od detailu ) , nemají návod , a něco může být špatně vyleptáno (sežrané)(např žaluzie)

od kubera jedině na burze a lept důkladně prohlédnout !!
(na 704 ¨byli uleptané žaluzie , a na 372 okna obleptaná nahoře a dole )
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Patrik Novák » pon 14 zář, 2009 4:22 pm

Norman píše:To se spíš račí pustím do brejlovce od DK-modlu a prosimtě ne výš náhodu kde by se daly sehnat fotky té stavebnice ( od Dk-modlu).

do vyhladávače napiš dkmodel a případě že chceš více/detailnější foto , není problém napsat p košťálovi mail ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Norman » pon 14 zář, 2009 4:25 pm

Koukám že volba začíná být jednoduší.A na ohyb té střechy mě napadlo si ve škole vyrobit formu.Tím by se ohýbání střechy značně zjednodušilo.
Brejlovec-nejhezčí lokomotiva všech dob
TT,DCC, epocha V,
Norman
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 15 říj, 2008 6:00 am

Příspěvekod Patrik Novák » pon 14 zář, 2009 5:21 pm

na to ohnutí - nevím kde jsem to četl - položit ji lícem na podložku a z rubu válcovat kulatinkou
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků