pojezd M152,nebo-li 810

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod TTmili » sob 01 lis, 2008 6:37 pm

Chtěl bych se zeptat kdo má jaké zkušenosti s jakýma pojezdama na M152/810. Chystám se dělat jeden motorák a chcu mít interiér tj. pokud např. pan Vilinger nedělá pojezd na 810 s motorem uloženým pod podlahou tak bych se chtěl pokusit o něco takového jako vyrobit vlastní pojezd (pravděpodobně kovový odlitek) s malým pod podlahou uloženým motorem a náhonem pokud možno na obě nápravy. Pokud by se to povedlo tak bych byl ochoten se s vámi se všemi o tento pojezd podělit.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod VoVo » sob 01 lis, 2008 7:11 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:02 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » ned 03 kvě, 2009 6:23 pm

Má už někdo zkušenosti s tímhle pojezde? http://aukro.cz/item625519931_perfektni ... z_810.html . Jde mi hlavně o to jestli se piplat dál s tím svým když už jich tu je šest půlek. :lol: No a taky trochu o to jak jsou schopný se seběhnout dva motory, hlavně to mi nejde do hlavy.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 03 kvě, 2009 6:56 pm

TTmili píše:Má už někdo zkušenosti s tímhle pojezde? http://aukro.cz/item625519931_perfektni ... z_810.html . Jde mi hlavně o to jestli se piplat dál s tím svým když už jich tu je šest půlek. :lol: No a taky trochu o to jak jsou schopný se seběhnout dva motory, hlavně to mi nejde do hlavy.


Koukám lidová tvořivost nezná mezí !!!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod TTmili » ned 03 kvě, 2009 7:04 pm

To ne hlavně ne v honbě za ideálním "průhledným" pojezdem pro 810 v TT. Ale dva motory "to sem fak nežrál tolecto" (slavný to izerův výrok v Městský policejní akademii) :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pája » ned 03 kvě, 2009 7:09 pm

Zkušenosti nemám,ale konstrukce se mi nelíbí,dva nekvalitní motory nenahradí jeden kvalitní 5 pól. motor s kvalitními převody,akorát to bude mít 2xvětší odběr,takže hrozí,že bude nutná montáž většího dekodéru.U dvouosého podvozku je kyvné uložení nápravy NUTNOST !!!
Počkám,až se zde http://pojezdy.wz.cz/ pustí do TT.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod VoVo » ned 03 kvě, 2009 7:10 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:45 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » ned 03 kvě, 2009 7:26 pm

Nevím nevím, radši bych zůstal u svojí koncepce co teď chystám, což by měl být z větší části pod podlahou schovaný motor Mig 200 s převodovkou a hnát přední nápravu. Motor nebude úplně vprostřed takže druhá náprava by měla být hnaná jakoby křivě okolo motoru a ta by měla být výkyvná. Co se týče motoru a jeho napětí tak vím že Mig 200 je na 7,2V proto bude ve střeše plošňák pro montáž dekodéru, s osvětlením interiéru a SMD-čková eletrika na sklepnutí napětí. Uvidíme jak to bude fachat zatím je papírovej prototyp bez ničeho. Až bude funkční tak se určitě ozvu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod VoVo » čtv 14 kvě, 2009 2:15 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:44 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » čtv 14 kvě, 2009 2:20 pm

No to ten samej. Co jsem četl tak je to frézovaný do "otěruvzdornýho" plastu. Ví někdo jak takovej plast vypadá, vživotě jsem totiž neviděl plast ve kterým by po čase něco nezačalo šmajdat, a jestli něco takového existuje tak proč s tím ještě nikdo nepřišel?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků