Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod brzda » úte 11 črc, 2017 8:40 am

Sorry, jasne, je to moja chyba, zvoral som tú citáciu. Dúfam že takto to bude OK.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod Trainmaniak » úte 11 črc, 2017 8:41 am

To je přesně ono. :wink:
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod milanb » úte 11 črc, 2017 10:32 am

brzda píše:Vzťahy medzi predávajúcim a kupujúcim sú jednoznačné definované v iných zákonoch a paragrafoch, ako je Občiansky zákonník. Povinnosť skúšky tovaru je, pokiaľ si dobre pamätám, špecifikovaná a definovaná v "Zákone o ochrane spotrebiteľa".


Povinnosť predviesť tovar - aby kupujúci sám posúdil, či mu tovar vyhovuje. To je ale pri elektronickom predaji trochu problém. Preto povinnosti pri elektronickom predaji upresňuje špecifickejšia norma "Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji" 108/2000 Z.z kde sa vlastne povinnosť predvedenia (aby kupujúci mohol sám posúdiť či tovar chce) nahrádza právom vrátenia tovaru (odstúpenia od zmluvy) bez udania dôvodu do 7 pracovných dní. Špecifická norma má prednosť pred všeobecnejšou.
milanb
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27 bře, 2016 7:52 am

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod RSC » úte 29 srp, 2017 8:26 pm

rendo píše:To dava rozum!Tych by sme predali viacej.Tak ich neurobime :!: Skoda reci.Pre mna sklamanie !

Já se na ČSD kdysi dotázál a přišla mi z MTB odpověď. ČSD bude, ale později. Proto jsem si objednal po delším zvažování i tuto verzi pro jistotu. Odpověď na přívěšáky jsem nedostal.
Raději bych také hned čsd a ještě bíločervenou. A mám rád také krišpíňácké tabulky...

Líbí se mi připomínka v jiném příspěvku o tom, že je jsou lepší vozidla v barevném provedení slávy, než v doběhu a úpadku. 8) Pod to bych se podepsal a mám k tomuto obdobný přístup. Osobně nejsem u vytržení z toho, jak se dnes všechno přemalovává do nátěrů, které starším kouskům prostě nesluší a navíc je to takové mdlé, nevýrazné, nuda, šedá myš... čd a čd cargo prostě většinou nic moc a klidně jim to říkám i na těch místech, kde se rozhoduje... extra obranu a argumenty jsem na to neslyšel.
Zvláštní móda v čechách jednotných vizuálních stylů všude (i v dalších oborech), často potírající nápad, eleganci, historii, pestrost, schovávající se za tzv. moderní přístup k věci. Často se to nepovede a působí to zvláštním dojmem, ale jdeme s dobou. :lol: Národnímu dopravci to také moc nejde a je to trošku škoda...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod stiro » úte 29 srp, 2017 9:05 pm

radula63: Tak ono ako to už bolo napísané... "nie je Hydra ako Hydra" ... že??? Ako netvrdím, že to nebude pekný počin, ale motoráky to nie sú rovnaké... A popravde, mne osobne sa viac páči M 286.0 ako M 296.1... Prikladám aj linky na obrázky... aj keď viem, že rozdiely poznáte...

http://nd01.jxs.cz/137/660/b4c0c94fa6_35450647_o2.jpg

http://854foto.net/obrazky/pic350/M296- ... Kacena.jpg

Pekný večer
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod radula63 » úte 29 srp, 2017 9:32 pm

Ano, vím, že není hydra jako hydra. Jen jsem to nadhodil do humorného nadhledu - jsme ve vlákně o diskuzích. Zas v TT u MTB nepočítají s 852/853. Takže asi tak. Je i více výrobců co nemají ve všech měřítkách, co vyrábějí, vše.

Co se týče epoch - mne se teď v TT MTB trefilo do noty. Sám modeluji přechod ČSD do ČD, Takže se mi potkávají vozidla třetího unifiku (červená a žlutý 60cm pruh) s vozidly ČD. Pamatuju živě brumlání 851 v červenokrémové variaci kousek za barákem - trať Brno-Třebíč-Okříšky-Jihlava.

ČD u mne skončilo hnus variací NEJZMRD :evil: :roll: - blijící smajlík tu není na výběr, škoda.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod Jacek » úte 29 srp, 2017 9:37 pm

RSC píše:...Líbí se mi připomínka v jiném příspěvku o tom, že je jsou lepší vozidla v barevném provedení slávy, než v doběhu a úpadku. 8)

Ono je to dost relativní. Jedna věc je, kterou epochu modelář dělá. Nějaké rozdělení na ČSD nebo ČD je dost široký pojem, jen tyto motoráky od vyrobení vystřídaly za ČSD okolo pěti podob nátěrů a popisů. Snad každých pár let se měnil nějaký výnos o nátěrech a nápisech. Vůz ve výrobním nátěru se nikdy nemohl potkat s unifikem vz.88 a přitom obojí ČSD, že...
Každý ale modeluje většinou zrovna to období, které zažil, které si pamatuje. Krásně to vystihla jedna hláška modelářské omladiny v jednom KŽM, když viděli model pětasedmy - "sazomety nebereme, my chceme Najbrt"... Prostě to nezažili, nic jim to neříkalo.
Druhá věc je, jakou mutaci zvolí výrobce. Pokud uvažuje do budoucna, vybere tu nejméně atraktivní. Až po čase přijde s tou zajímavější, prodá zaručeně podruhé
Mě se třeba zrovna toto provedení hodí :wink:
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod Lubomír » stř 30 srp, 2017 4:44 am

Jacek píše: Každý ale modeluje většinou zrovna to období, které zažil, které si pamatuje.

To znamená, že se nikdo nevěnuje II. epoše? Myslím, že např. existuje nezanedbatelné množství HO modelářů, kteří dělají tuto dobu a trh jim v tomto jde naproti. Určitě všem není přes 80 let. Existují modeláři, kteří chtějí zachytit dobu, která tu už není, kterou znají ze z romantických pohlednic. Někteří chtějí znázornit kus dokonce i zrušené tratě. Takové modely mají velkou dokumentačně-historickou hodnotu. Zkrátka každý modelář má trochu jiné důvody, což se ale neodráží v nabídce MTB.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod freekey » stř 30 srp, 2017 5:44 am

Myslím, že zrovna zájemců o II. epochu moc není :-(, ne tolik, aby se vyplatilo udělat 300 ks nějakého vozidla, což je zhruba hranice rentability výroby :-(

Všude ve světě je situace takové, že největší zájem je o VI. epochu. Jen ČR a SR je výjimka, ale mnoho výrobců vychází právě z toho světového trendu.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod Lubomír » stř 30 srp, 2017 10:06 am

Smysl mého příspěvku bylo si postesknout pouze nad tím, že výrobce dělá modely znázorňující jejich stav těsně před vyřazením. Už to byly odpuzující šroty na kolejích a nejezdil už s nimi nikdo krom šotoušů a rád mám, když model představuje železnici atraktivní. Proti epochám žádná. Jestliže je v oblibě epocha VI. jsem rád, možná někdo vyrobí Pantera. Ohledně II. epochy možná ji nikdo nedělá, protože nejsou ŽÁDNÁ vozidla. Když řeknu architektovi, aby mi navrhl barák na poli, taky mi přece nebude argumentovat tím, že je to blbost, bydlet na poli, když dneska tam nebydlíš.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod A2C » stř 30 srp, 2017 10:07 am

Ja si dovolím väčšine z Vás odporovať, som ročník 1986, modelujem primárne obdobie mladosti môjho deda 1947-1968 potom idem ešte v IVke ale len do doby kedy sa objavili výstražné žlté prúžky to už je mimo mňa, čím ďalej tým viac si obľubujem II epochu kvôli romantike doby (ale preskakujem WWII)
Obdobie kedy som bol mladý (ešte som, ale myslím dieťa) modelujem pár základnými vozidlami 750, 752, 240, 755, 772, možno aj 771 a iba do obdobia zavedenia ZSSK (čiže iba 1993-2001 cca) Najmrd a Blitisky u mňa nemajú čo robiť.
Takže z môjho pohľadu, nemodeluje sa len to čo ste zažili, proste sa modeluje to čo máte radi, a čo sa Vám páči, to že deti modelujú Najmrd, viete dobre že deti nemajú ešte vyvinutý zmyseľ pre estetiku...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod Adam96 » stř 30 srp, 2017 11:53 am

Pro mě je to s prominutím nesmysl. Pokud tvořím libovolnou epochu, tak vždy do ní zasahoval jak vozidla tehdy moderní, tak i dosluhující stařečci, třeba viz 851 v období po r. 2000. A v zahraničí tomu není jinak, i v Německu dnes jezdí vozidla se stejným r.v. jako tato kroksna. Taky zavrhuješ patinu, protože ukazuje, že železnice je ve skutečnosti špinavá?
Spíš mi celá diskuze přijde úsměvná. Proč? protože výrobce si jednou dovolil myslet i na ty, kteří se nevěnují epoše, kdy Šemík byl hříbětem a hold první do obchodu půjde první ČD. Rudá hvězda bude taky.....vydrž prťka.. vydrž! :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod lahva » stř 30 srp, 2017 2:24 pm

Adam Buchal píše:.....vydrž prťka.. vydrž! :D


jo, ale za rok? kdyz chrli barevny mutace jinych jak na bezicim pase?
TT DCC eIII.-IV. do r82

http://lahva01.rajce.idnes.cz/
lahva
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 11 zář, 2014 12:08 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod czhunter » stř 30 srp, 2017 3:36 pm

RSC píše:Zvláštní móda v čechách jednotných vizuálních stylů všude (i v dalších oborech), často potírající nápad, eleganci, historii, pestrost

No jo, tmavězelené a hnědé vagony IV epochy, to byla vyloženě elegance, historie a pestrost v ryzí podobě.
Kritizovat "moderní dobu" pro zavádění jednotných vizuální stylů, když se o to ČSD pokoušely ... no vlastně už od svého založení před 100 lety ... je nějaké zvláštní.

Jinak to, že uvedení modelu v jiném barevném nátěru/epoše trvá německým velkosériovým výrobcům několik let je úplně normální, tak nechápu, proč se to vyčítá MTB, jako by to byla nějaká jejich specialita.
MTB je naopak s uváděním modelů/nátěrů v našem "oboru" dost rychlé - samozřejmě, ne vždy při nejvyšší kvalitě.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Diskuze - novinky TT 2017

Příspěvekod Lubomír » stř 30 srp, 2017 7:11 pm

Adam Buchal píše:Pokud tvořím libovolnou epochu, tak vždy do ní zasahoval jak vozidla tehdy moderní, tak i dosluhující stařečci, třeba viz 851 v období po r. 2000.

Prosím mohl bys mi doplnit obzory a povědět mi, která vozidla v devadesátkách charakterizovala českou moderní železnici?
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků