Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 08 úno, 2023 4:37 pm

Já už na to nebudu reagovat. Jestli nevidíte zcela evidentní podvod v tom, že prodávající slibuje platbu v jedné měně bez nutnosti platit výměnu peněz a vzápětí tento svůj slib popře a navýší zákazníkovi z východní Evropy cenu objednávky o předem neznámou částku, zatímco k Němci si to nedovolí, tak to nemá cenu.

Dejte akorát prosím vědět, jestli podvádí taky s vyclením, až si od nich někdo něco skutečně koupíte.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Jarda H. » čtv 09 úno, 2023 11:56 am

Ivan píše:
.....
Jak psal Trainmaniak, už jsme téma přesáhli. Spíše by to mělo být ve vlakně k obchodům.


Protože jde extra o velikost TT, viděl jsem to lepší nechat v sekci TT ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Novinky TT 2023

Příspěvekod fulda » pon 24 dub, 2023 7:06 am

vtip
Nedaří se mi najít Novinky TT 1979, tak to dám sem. CC 7100
Obrázek
/vtip
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod look23 » stř 17 dub, 2024 10:22 am

Colonel32 píše:https://www.sportsarka.cz/aukce


Koukám, že se to rozvíjí. Nedávno prodej nejrychlejšímu a teď prodej nejsolventnějšímu.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » stř 17 dub, 2024 11:04 am

Už jednou obdobnou aukci David Strupp dělal, tenkrát to byla pozůstalost a mám z ní doma jednu pěknou loko.
Tenkrát to tuším nebylo v eshopu, ale v tabulce na jeho strankach, kde aktualizoval prihozy. Tenkrát vše proběhlo fér a věřím, že jsem byl spokojen já, i prodávající.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod rendo » stř 17 dub, 2024 2:38 pm

Myslím že takéto aukcie!!! Nepatria na taký eshop!!! Je to každého vec,ale to už je myslím moc cez čiaru. Na aukciu sú určené stránky inde.
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Zlámalík » stř 17 dub, 2024 3:21 pm

Když je to každého věc, co se tady rozčilujete? Je to Davidův obchod a může si v něm dělat, co uzná za vhodné. Však na to má určené stránky - je to tam uvedeno, že se jedná o aukci, včetně podmínek.
Spíš se zamyslete nad vaším způsobem písemného projevu - to je něco, co stojí za nápravu. Pokazí se vám takhle brzy klávesa s vykřičníkem.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod rendo » stř 17 dub, 2024 3:49 pm

Ako píšete,je to jeho eshop. Ja som v kľude. Myslím že mu to viac uškodí, ale ako píšete je to jeho eshop.
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod StandaR » stř 17 dub, 2024 4:02 pm

Pár kousků je tam moc pěkných (sada těch Beerů :cry: ), ale obávám se že cena se vyšplhá jak na aukru k astronomickým částkám. Určitě bych se nad způsobem prodeje nepohoršoval, je to evidentně jenom prodej soukromé sbírky a pokud si to majitel přál takto, tak proč ne? Obchod z toho bude určitě mít nějaké procento a Majitel se nemusí obtěžovat s Aukrem a dohadováním se s případnými zájemci.

Určitě kvůli tomu na obchod nebudu házet špínu a už vůbec tam kvůli tomu nepřestanu nakupovat :roll:
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Colonel32 » stř 17 dub, 2024 9:43 pm

A už to máme i s tiskovou zprávou...

https://www.modelyasport.cz/aukce/
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » čtv 18 dub, 2024 9:52 am

rendo píše:Myslím že takéto aukcie!!! Nepatria na taký eshop!!! Je to každého vec,ale to už je myslím moc cez čiaru. Na aukciu sú určené stránky inde.


Proč tu na nás křičíte? (!!! = od slova křičet)
David si na eshopu může dělat co chce a jak jsem psal, že zkušenosti s tím nebyl problém. Proč platit aukru 8%, když mohu udělat službu kamarádovi?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod rendo » čtv 18 dub, 2024 1:27 pm

p.Ivan.. Kričím na niekoho?To sa dá cez klávesnicu? Ešte že som nedal 4 ! .To by čo znamenalo?. Ale teraz vážne. V prvom rade toto nemalo nič spoločné z novinkami 2024(myslené tá aukciu). A po druhé, bol to môj názor na ňu. Ešte je dovolené mať iný názor?! Či to je zakázané? Ja akceptujem váš názor, že je to v poriadku. Ja si myslím že to tam nepatrí. Ale ako som písal,je to každého vec. Ani sa nečudujem že modelárov ubúda ! Poslednej dobe modelárčina neni o modelovaní! Ale len ako na nej zarobiť! A to je začiatok konca. Berte to ako môj názor! Prajem pekný deň.
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Colonel32 » čtv 18 dub, 2024 2:42 pm

Vidím, že když pámbů rozdával sebereflexi, tak někdo čekal ve špatné frontě...
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 18 dub, 2024 3:20 pm

Taky mám názor, že to do shopu nepatří a k tomu mezi ostatní nabídku. Žádný jiný obchodník to nedělá. Nepomůžou ani řeči o sbírce a nevybalených modelech, tím hůř a co záruka?
Nahoře má kolonku bazar. Navíc je v obraze a má dokonalý přehled o aukrových cenách, tak je může v bazaru použít, pak třeba snížit.
Z mého pohledu je to zcela nevhodné.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Zlámalík » čtv 18 dub, 2024 5:28 pm

Hele vy centrální plánovači, vám vyhovuje Jednota a Pramen a Benzina, co? Není to náhodou Davidova věc, co a jak prodává? Sbírka a nevybalené modely - a proč ne? Poslední a vzácné kusy jsou vždy dražší, nakonec to platí i o posledních místech v hotelu, letadle a už i na dráze. Záruka? Když je to z druhé ruky, pak asi žádná není, ale může být teba na skryté vady, nevím, záleží na dohodě. Však vás tam nikdo nenutí nakupovat a ani se na to dívat.

A jak se tak koukám, vztek vám zatemnil mozek, že už ani nevidíte okolo:

Davidovo.png

Alešovo.png
Alešovo.png (33.16 KiB) Zobrazeno 323 krát

Aneb najdi deset rozdílů :lol: :lol: :lol:
Takže - Aleš Novák tam bazar má, má ho v extra kategorii. David Strupp taky, má tam i aukci, taky v extra kategorii. Ale přesto se tady někteří jedinci zavzdušňují, jako by je brali na porážku.

Rendo, tohle je prostě drahý koníček a pokud modelářů řádově nepřibude (jakože ne), pak se nedá čekat snížení nákladů díky větší sériovosti výroby. Každý chce na modelu všechny špeky, ale to něco stojí, přitom se toho prodají stovky, možná tisíce kusů. Podobnost s cenami vozidlové části ETCS (nejen) na české železnici je čistě náhodná.
A já jsem vám říkal, že se vám ta klávesa s vykřičníkem pokazí, když do ní budete pořád mlátit. Nekřičte na nás, my vás slyšíme - i když tedy nevím, jestli o to zrovna stojíme :roll:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hank, StandaR a 36 návštevníků