Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod petrha » čtv 12 pro, 2013 9:57 am

EDIT moderátor : původně začíná diskuze zde, jako reakce na informaci Davida S. (DS model) o situaci kolem modelů a jejich cen
viewtopic.php?f=16&t=7886&start=45
Následující diskuze pak už neměla nic společného s tématem původního vlákna a byla přesunuta !


Mě by jen zajímalo jak půjde cena dolů až se změní kurs € zpět na 26 Kč, já jen vím že všichni zdražili ihned i to co měli na skladě ( tím nemyslím jen modelářské firmy), ale co se týče zlevňování tak to nikomu moc rychle nejde. Všude je psáno, že cena se změní podle aktuálního kursu €, ale myslí se jen změna směrem vzhůru.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 12 pro, 2013 10:02 am

Tak u DS bych s čistým svědomím věřil, že klesne-li kurz, klesne i cena v CZK. Ale to už se dostáváme trochu jinam.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod TTmili » čtv 12 pro, 2013 10:15 am

Trainmaniak píše:
petrha píše:Mě by jen zajímalo jak půjde cena dolů až se změní kurs € zpět na 26 Kč, já jen vím že všichni zdražili ihned i to co měli na skladě ( tím nemyslím jen modelářské firmy), ale co se týče zlevňování tak to nikomu moc rychle nejde. Všude je psáno, že cena se změní podle aktuálního kursu €, ale myslí se jen změna směrem vzhůru.

Tak u DS bych s čistým svědomím věřil, že klesne-li kurz, klesne i cena v CZK. Ale to už se dostáváme trochu jinam.


Taky zastávám tenhle názor, stačí se podívat na brejlovce Kuehn, jako jediný je má za původní ceny, ostatní ty co měli na skladě dávno zdražili.

No ale zpět k novinkám, pokud se Piko pustí opravdu do BR130 a 131, pak by mohli doslova kopírovat H0 i v těch variantách skříně aby se dala udělat i právě T679.2. No a logicky je teď vážně na řadě ten čmelák :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » čtv 12 pro, 2013 11:12 am

petrha píše:Mě by jen zajímalo jak půjde cena dolů až se změní kurs € zpět na 26 Kč, já jen vím že všichni zdražili ihned i to co měli na skladě ( tím nemyslím jen modelářské firmy), ale co se týče zlevňování tak to nikomu moc rychle nejde. Všude je psáno, že cena se změní podle aktuálního kursu €, ale myslí se jen změna směrem vzhůru.


U těch modelů na e-shopu je napsáno, že cena v CZK bude kopírovat kurs €/CZK v době distribuce modelu.
Tedy, pokud bude € opět za 25 kč, bude cena v CZK tomu odpovídat a tak i zůstane, i kdyby se € druhý den opět zvedlo na třeba 30 kč. Pro mě je rozhodující kurz v okamžiku, kdy to zaplatím.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod czhunter » čtv 12 pro, 2013 2:18 pm

DS Model píše:Ale když už chci tohle hlásat, zeptám se toho, kdo tohle zpískal, tedy mně, proč tomu tak je. To abych měl informace i z druhé strany.

No, myslím že když shlédneš v kině blbý film, tak to první co uděláš není, že zavoláš scénáristovi, kameramanům, hercům distributorům a panu Troškovi, proč to tak je, abys měl informace i z druhé strany.
Ono tě to ve skutečnosti jako spotřebitele ani nezajímá, důležitý je pouze výsledek.

DS Model píše:Stejně tak vozy. prosím pěkně páni modeláři, uvědomte si, že jiná cenová kalkulace je na sériový model, kterého se vyrobí stovky (řádově 300 - 500 ks)

Opravdu tak málo? Já myslel, že sériových modelů (řekněme Y ČD bílo-zelené) jsou tisíce až desetitisíce ...
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » čtv 12 pro, 2013 3:09 pm

czhunter píše:
DS Model píše:Ale když už chci tohle hlásat, zeptám se toho, kdo tohle zpískal, tedy mně, proč tomu tak je. To abych měl informace i z druhé strany.

No, myslím že když shlédneš v kině blbý film, tak to první co uděláš není, že zavoláš scénáristovi, kameramanům, hercům distributorům a panu Troškovi, proč to tak je, abys měl informace i z druhé strany.
Ono tě to ve skutečnosti jako spotřebitele ani nezajímá, důležitý je pouze výsledek.


No, na scénáristu, kameramana, herce, distributory a pana Trošku telefon a spojení nemám. Na mě je spojení veřejné a poměrně známé, nebo lehce dohledatelné.. A když mi mohlo zavolat nebo napsat 10 lidí, tak proč ne třeba 30? nebo prostě každý, kdo má zájem o víc, než jen výsledek? Je spousta lidí, kteří poradí v dobré víře zlepšení modelu. Mnohokrát, a to se celkem ví, jsem na připomínky vás modelářů reagoval a bylo to ku prospěchu věci. Třeba brejlovec, nebo bardotka a konečně i bastard je dílem některých z vás, kteří nečekali na výsledek a napsali nebo zavolali...
Sedět a čekat - to umí i můj hafan .-) to neberte nijak osobně.. :-)

DS Model píše:Stejně tak vozy. prosím pěkně páni modeláři, uvědomte si, že jiná cenová kalkulace je na sériový model, kterého se vyrobí stovky (řádově 300 - 500 ks)

Opravdu tak málo? Já myslel, že sériových modelů (řekněme Y ČD bílo-zelené) jsou tisíce až desetitisíce ...[/quote]

A kdo by to koupil...? lidičky sedněme si prdelkou na zem. Skutečných modelářů je v naší zemičce okolo 1000 kousků..aktivních tak třetina.
A mimochodem - to je i důvod, proč TT začíná být dražší ne H0. Ztenčující se trh a zvyšující se vstupní náklady. Bohužel, to je realita.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod T 478 3022 » čtv 12 pro, 2013 3:16 pm

DS mě to právě sebral z huby.....desetitisíce,kdo by to kupoval?
Spíš mě zajímá kdo je to skutečný modelář,a kdo aktivní modelář-myslím ten rozdíl mezi něma.
Abych měl jasno v tom,kdo vlastně jsem. :D
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » čtv 12 pro, 2013 6:13 pm

T 478 3022 píše:DS mě to právě sebral z huby.....desetitisíce,kdo by to kupoval?
Spíš mě zajímá kdo je to skutečný modelář,a kdo aktivní modelář-myslím ten rozdíl mezi něma.
Abych měl jasno v tom,kdo vlastně jsem. :D



To bylo jen řečnické. Něco ve smyslu...u nás je skutečně jen...
A samozřejmě jsem měl na mysli pouze TT.
:-)
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod petrha » čtv 12 pro, 2013 6:19 pm

T 478 3022 píše:DS mě to právě sebral z huby.....desetitisíce,kdo by to kupoval?
Spíš mě zajímá kdo je to skutečný modelář,a kdo aktivní modelář-myslím ten rozdíl mezi něma.
Abych měl jasno v tom,kdo vlastně jsem. :D

Mě též, já jsem si vždy myslel, že modelář je ten, který modeluje ( převádí skutečnost do nějakého zmenšení).
Aktivní modelář???? To je asi ten, který si asi hodně koupí (čím víc si koupí, tím víc je aktivní), tak by mě zajímalo kde je ta hranice, Kolik musím utratit peněz za modely abych byl aktivní modelář?
Znám lidi, kteří modeláři nejsou a přesto si koupily několik souprav a nebo největší modelář je Firma, která si objednala několik tisíc modelů pro svou reklamu.
Mohl by nám tu udělat někdo nějakou stupnici :?: :?: :?: :idea: :idea: :roll:
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » čtv 12 pro, 2013 6:28 pm

Myslím, že jste to vzal za špatný konec. Každý ať je takovým modelářem, jakým chce být. To jestli nakoupil jeden model nebo deset je velice povrchní a nic neříkající měřítko. Porovnávat kdo má víc, kdo míň...no, přijde mi to trochu hloupé. Vysvětlení jsem dal výše, dál nemá smysl k tomu něco psát.

Do této diskuze jsem vstoupil jen proto, abych vysvětlit ty vysoké ceny, které mě samotnému nejsou příjemné. Nerad bych zabředl do nějakých zbytečných diskuzí. Pojďme si povídat o modelech a mašinkách. K tomu je to zde určené.

Pěkný večer.
ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod petrha » čtv 12 pro, 2013 9:00 pm

A já to přeci jen musím okomentovat.
Vždy bylo a je a nejen o mašinkách, že každý výrobek má svého kupce. Já osobně jsem se k vysokým cenám nevyjadřoval, pokud se mi ten výrobek líbí, zapadá-li do mé epochy, nebo je-li natolik pěkný tak si jej pořídí i přestože nezapadá do mé epochy tak si ho koupím, tedy pokud na to našetřím. Ale pořád bych chtěl vědět jaký modelář jsem. K připravovaným modelům nemám výhrady (cenové).
V 60 si určitě nekoupím, jezdilo jich u nás jen pár a mě se nehodí
Gbs - 1-3 bych si pořídil, ale objednávat je nebudu, buď budou a nebo nebudou
ARa + BCa se mi líbí, ale dva vozy soupravu nedělají a pokud tedy nebudou i vozy Ca, ABa a ABCa, tak je to nepředmětné, jelikož řadit do německé soupravy český jídelní vůz a jeden osobní je jako pěst na oko
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » čtv 12 pro, 2013 9:16 pm

Tak jen stručně. předpokládám, že PetrHa je Petr Hanzlíček. Jen abych věděl, s kým si povídám. Pokud ne, beru zpět.

V 60 - no ono jich tu tak málo nebylo. Celkem jich sem bylo dovezeno oficiálně cca 144 ks. To už není tak málo. Ale samozřejmě, pokud se nehodí, je to něco jiného.
Ara - BCa - kdo říká, že nebudou další vozy?? :-)

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 12 pro, 2013 9:23 pm

T 478 3022 píše:Spíš mě zajímá kdo je to skutečný modelář,a kdo aktivní modelář-myslím ten rozdíl mezi něma.
Abych měl jasno v tom,kdo vlastně jsem. :D


Ja skutecny modelar urcite nejsu. Sam bych si nepostavil ani stromecek, natoz nejaky model :lol: Aktivni modelar urcite jo, protoze, co potrebuji, to si koupim, nikoliv vyrobim :mrgreen: :mrgreen: A vubec bych ve spojeni se svym jmenem pojem modelar nepouzival :twisted: :lol: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod czhunter » pát 13 pro, 2013 9:46 am

DS Model píše:
Opravdu tak málo? Já myslel, že sériových modelů (řekněme Y ČD bílo-zelené) jsou tisíce až desetitisíce ...

A kdo by to koupil...?

No, vycházel jsem odhadem z toho, že když se vyplatí dělat takový nesmysl, jako třeba Desiro RegioJet (kterých se asi taky musela prodat stovka, aby se zaplatilo, byť jako limitka) - které u nás jezdilo snad jedno a jenom chvilku, tak takovových běžných věcí jako Ypsilon B ČD se musí prodat aspoň 10x víc. Prostě proto, že ho aspoň 10x víc lidí upotřebí na svém kolejišti.
Navíc jistě souprava 5ti Ypsilonů není na kolejišti nic výjimečného, ale že by si koupil někdo soupravu 5 Desir* ?


* i když rozumím tomu, že nemálo jich "padlo" jako reklamní předmět panu Jančurovi a jeho hochům.

PS: Bavíme se pořád pouze o barevných verzích, případně nových doplňcích, chápu, že příprava zcela nového modelu je něco jiného.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » pát 13 pro, 2013 10:38 am

Těch Desir se dělalo asi 300. Do Česko-slovenska jich přišlo řádově 150-180. Ostatní Německo a další. Panu Jančurovi nešlo přímo nic. Jinak jezdily dvě. Sám jsem rozfocoval podklady pro výrobu.
Ale souhlasím, že těch Y;B;YB se jistě upotřebí víc. Ale nejsou to tisíce, stovky ano.
no konečně...uvidíme. Na příští rok jsem zařadil 6 nových vozů. Už jsou na mém e-shopu, ještě tam ale přidám fotky skutečných vozů. Cena nepřevyšuje doporučené ceny sériových, ale i tak je velmi nesympatická. Bohužel, nenadělám s tím nic.

Pěkný den

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků