Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod milostt » čtv 21 zář, 2017 12:26 pm

jamik22 píše:Elriwa vyprodává Piko Tauruse za 10 EUR :wink:


To ano ale to jsou pouze kastle
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod hank » čtv 21 zář, 2017 12:27 pm

jamik22 píše:Elriwa vyprodává Piko Tauruse za 10 EUR :wink:

Omyl, to jsou jen nástavby... (Gehäuse) :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: BR89, 312.8, 310.0 a podobné

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 21 zář, 2017 5:36 pm

Re : BR89, 312.8, 310.0 a podobné

Argumenty proč si model nekoupit? Hledají se různé záminky a zdůvodňujeme si hlavně sami sobě, proč si jej nekoupit. Skutečné důvody, ale bývají jiné.Nedostatek peněz, manželky či družky, zájem o jiné trakce, epochy, taky velké množství nashromážděných modelů a pocit, že se musíme při dalším nákupu krotit(jsem já, ale tuto si v ČSD ještě koupím).
Já vytáhl 15 let starý Jatt abych si prohlédl rozvod v pohybu, a on se světe div se taky nepohybuje, byť je na čepech. Komarek i Kittel má taky rozvod z leptu-pevný.
Hold je spousta modelářů co si přejí jinou barvu, provedení, epochu, digitál a pak, jak se jejich přání splní, tak se v obchodě neukážou.
Nejsem obchodník, ale někdy tyto požadavky slyším. Obdobné je to i kolem MTB, tam se ozývá spousta kritiků, co ani nemají zájem si něco koupit.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: BR89, 312.8, 310.0 a podobné

Příspěvekod hank » čtv 21 zář, 2017 7:42 pm

Pavel 152: Nechci tu rozpoutávat zbytečný flamewar, ono zas tak o moc nejde, tak jen podotknu, že když jsem něco napsal, tak jsem tím mínil přesně to, co jsem napsal, a nic jiného.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: BR89, 312.8, 310.0 a podobné

Příspěvekod zderem » pát 22 zář, 2017 6:01 am

Colonel32 píše:Já mám spíše strach z integrovaného dekodéru... něco tam odejde (po záruce) a mašina může do vitríny na trvalo, že na to nepůjde sehnat ani udělat náhrada, jinak bych i jednu KPEVku v něaký okamžik pořídil.



Zase se z se z toho bude moci udělat krásná pomníková mašinka před budovou nádraží.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: BR89, 312.8, 310.0 a podobné

Příspěvekod Donatelli » pát 22 zář, 2017 12:23 pm

Za pouhopouhých 185,90-€ pomník před nádraží? Ne je teda fakt, že znám i levnější domečky a doplňky...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod UncleFardy » stř 01 lis, 2017 7:18 pm

A není na té BR89 nejcennější to, že by se mohla využít jako zdroj pro zhotovení několika jiných lokomotiv ČSD 2.epochy? Má to už někdo zmapované?
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Příspěvekod hank » stř 01 lis, 2017 7:31 pm

UncleFardy píše:A není na té BR89 nejcennější to, že by se mohla využít jako zdroj pro zhotovení několika jiných lokomotiv ČSD 2.epochy? Má to už někdo zmapované?


Není to tak jednoduché, jak se probíralo už v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=16&t=10659
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 14 črc, 2018 10:56 am

Adam Buchal píše: ... Když nemám prostor, tak nemá smysl dělat Zagorku je třeba se smířit s tím, že na minikolejiště dám WL20 nebo EW1, .....


A co přesně znamená dělat Zagorku? :D Poslední dobou se s tímto označením setkává nějak často,leč vůbec nechápu oč jde. :oops:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Adam96 » sob 14 črc, 2018 11:16 am

Nevím, jak došlo ke spojitosti s dotyčnou zpěvačkou, ale celkově to znamená něco jako ohrnovat nad něčím nos, ostýchat se, apod.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hank » sob 14 črc, 2018 5:31 pm

miroslav lengyel píše:A co přesně znamená dělat Zagorku? :D Poslední dobou se s tímto označením setkává nějak často,leč vůbec nechápu oč jde. :oops:


:lol:

Sama zpěvačka i její manžel to vysvětlují pro různá více či méně bulvárně zaměřená média různě - evidentně se tím sami baví... Výzva "nedělej Zagorku" většinou znamená "nebuď naivní", ale taky "nezdráhej se", nebo to, co moje nebožka první žena (dej jí pámbu věčnou slávu) obvykle formulovala výzvou "nedělej votočenou", tj. "netrucuj" nebo "neříkej ne, když myslíš ano". Často to bývá spojeno s vyjádřením postoje k oslovené jako k nafoukané až hysterické osobě; a schválně používám ženského rodu, protože já jsem to v 99% případů registroval jako útok vůči ženám. Herec a showman Jan Kraus svého času "dělat Zagorku" přeložil dokonce jako "dělat dusno v rámci toho, že si o sobě moc myslí", což by zhruba odpovídalo jedné z význačných vlastností toho typu ženských, které americká angličtina označuje jako "soccer moms", tj. převážně bílých příslušnic středního stavu v domácnosti z Nové Anglie, a které se kromě sklonů k hysterii a nekritické obrany svých rodin a především dětí, za které dokážou bojovat jako lvice, mj. vyznačuji i značnou dávkou puritánství.

Tož tak. Vyberte si z toho sami, co se komu líbí. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Adam96 » pon 24 zář, 2018 3:42 pm

Radek Strnad píše:Hlavně aby, až budou ty modely hotové, ještě bylo komu prodávat. V sobotu jsem byl na setkání AKTT v Leuně a zdaleka už to nebyl takový nával, jako třeba před cca 8-mi lety. Tehdy se nedalo projít mezi stánky. Teď v klidu. Při čekání ve frontě jsem měl čas pozorovat přibližný věk zúčastněných. Přede mnou stálo cca 100 lidí a lidi do 30-ti let bych tam spočítal na prstech jedné ruky. A ty do 40-ti možná na dvou. Dost neradostná prognóza. Mně už to bude fuk, ale hubené časy čekají výrobce a obchodníky. A tím, že než se v naší jediné správné velikosti vyrobí kvalitní model, tak to trvá ne měsíce, ale drahné roky, tak tím pravda mladého člověka pro vel. TT těžko získat. Radši bude mastodontem, neboť ti mají všeho na výběr a většinou rychleji. A to ještě po celou dobu jeden trne hrůzou, co tam zase bude blbě.


Hlásí se dvaadvacátník a v okolí mám další 3 ;)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Radek Strnad » pon 24 zář, 2018 4:23 pm

Adam Buchal píše:Hlásí se dvaadvacátník a v okolí mám další 3 ;)

No to je právě ono. Já, když mi bylo 22 let, tak jsem znal jen ve svém okolí kolem dvaceti podobně postižených, stejně starých nebo o něco mladších, než já. Většinu z nich teď pořád potkávám na burzách a jiných akcích. Jenom je nám 50 a více let. A taky jsem znal nejméně deset, kteří už jsou tam nahoře. A místo nich.....???? Téměř pusto.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod JendaTT » pon 24 zář, 2018 5:55 pm

Stačí se třeba podívat na dny otevřených dveří u Tilliga - tam modeláře pod 20 roků nezahlédneš. Začínal jsem s vláčkama ve druhé třídě, dneska mi táhne k 50. Na modely se čeká několik let, za 10 let na ně už neuvidím a pak asi umřu :-)

Ale stejně je dobře, že je ve vitríně na co koukat. Před 40 léty byl výběr minimální, alespoň v tom, co jezdilo po stole. 8)
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod George V. » úte 25 zář, 2018 5:35 am

Máme u nás takovej malej kroužek železničních "modelářů". Máme psáno pro členy od 10-99 let. Děti tam jsou slovy tři. Na tři "vedoucí". Věkový limit splňuje jen jeden, ostatní jsou mladší, takže se s nima moc nenamodelaří… Naštěstí chodí i s tatínkama. A je to bohužel rok od roku horší. A to bývaly doby, kdy jsme se pomalu nevešli do klubovny...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: U37.002 a 8 návštevníků