Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 06 led, 2014 12:29 pm

No ja si spise myslim, ze je to vhodne tak maximalne pro sberatele :) By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Tomáš » pon 06 led, 2014 1:29 pm

Jiri Dvoracek píše:No ja si spise myslim, ze je to vhodne tak maximalne pro sberatele :) By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:


No já ani neuvažoval, že bych s modelem za 30tis jezdil. Bych se to bál vzít do ruky. Uložit do prachu vzdorné vitrínky, zavést alarm a doma to ukazovat maximálně v neděli po obědě. :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod j p » pon 06 led, 2014 1:45 pm

Jiri Dvoracek píše:No ja si spise myslim, ze je to vhodne tak maximalne pro sberatele :) By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:


O nekolika bych vedel. Ale rozchod 9 mm ma jenom tenhle: http://www.youtube.com/watch?v=oZE_By9NjAY
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Scoot » stř 08 led, 2014 6:35 pm

Plky:
Pokud si někdo myslí, že ceny modelů řeší pouze Češi a že jsou kritičtí hlavně TT modeláři.
Doporučuji se podívat k sousedům...české fórum je pouze slabým odvarem silných slov.
A pokud ceny modelů řeší Němci...kteří mají větší kupní sílu...tak je to zvláštní.
Co je to spravedlivý zisk?
Nová cenová politika ROCO a Fleischmann?
Co německé modeláře tak dráždí na cenách?

Mrkněte se zde:
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 10,6714261
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Lubomír » čtv 09 led, 2014 7:11 am

By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:

To je chyták. Totiž žádný, jelikož kdo má tento poloměr v hlavní koleji na modelu celostátní nebo regionální dráhy, nemůže se nazvat modelářem. :twisted:
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod petrha » čtv 09 led, 2014 8:54 am

Lubomír píše:
By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:

To je chyták. Totiž žádný, jelikož kdo má tento poloměr v hlavní koleji na modelu celostátní nebo regionální dráhy, nemůže se nazvat modelářem. :twisted:

Takže, modeláři jsou jen ty co mají u baráku halu na kolejiště, kde jen ve skrytém nádraží mají na každé straně smyčku 2500x1500mm :roll: :roll: :roll: :roll:
podotýkám, že Tillig vyrábí max. poloměr na pevné koleji 396mm, pak už jsou flexi
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 led, 2014 9:54 am

petrha píše:
Lubomír píše:
By mne zajimalo, kolik modelaru ma svem domacim kolejisti minimalni polomer 380 :lol: :mrgreen:

To je chyták. Totiž žádný, jelikož kdo má tento poloměr v hlavní koleji na modelu celostátní nebo regionální dráhy, nemůže se nazvat modelářem. :twisted:

Takže, modeláři jsou jen ty co mají u baráku halu na kolejiště, kde jen ve skrytém nádraží mají na každé straně smyčku 2500x1500mm :roll: :roll: :roll: :roll:
podotýkám, že Tillig vyrábí max. poloměr na pevné koleji 396mm, pak už jsou flexi

Pánové s vámi je to těžké.Lubomír má pravdu.U každé modelové lokomotivy nebo vagónu,hledáte kde jaké smetí a jak jsou strašně předražené,ale že některé vaše kolejiště stojí za prd a že vaše největší libůstka je rychlík s dvěma "Y" napasovaný na obloucích u HO R/380 nebo u TT/R310,tak to je dle vás v pořádku.
Tak se potom nedivte,když zde čtete na vaši adresu oprávněné připomínky.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Adam96 » čtv 09 led, 2014 10:19 am

Na trati plánovaného kolejiště budu mít R400 a vůbec mě 742, 735, 810, vozy Zaes, Zas, Eas, Daa-k na tomto poloměru netrápí. Toť vozidla, které spadají do modelového provozu k předloze trati. A pokud budu mít mlsnou,tak klidně projedu 750 a 3 Béčka a žaluzie zatahovat rozhodně nebudu. Prostě je to kus naší železnice a to dost oblíbený. A vůbec, proti všudypřítomné "předpisové" R310, kterou má na kolejišti každý druhý a je na každém prezentovaném plánku, včetně výměn EW1 - je to ještě dobré . Reálné poloměry nejsou možné skoro ani na modulech, natož u běžných lidí doma. A kvůli tomu, že někdo mě kvůli tomu nepovažuje za modeláře...hmm, není to můj problém.
Připomíná mi to situaci v silniční cyklistice, jak člověk nejezdí ve sjezdu 90 km/h a nevlastní kolo Tarmac SL4 za minimálně 120 tisíc, tak pro některé jedince není cyklistou.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod TTmili » čtv 09 led, 2014 10:36 am

Takže podle všeho abychom byli oprávněni kritizovat modely, respektive je chtěli věrnější předloze (kdy to při dnešních podmínkách není problém), tak musíme buď vlastnit hangár a dodržovat v TT minimální poloměry kolem 1,5 metru, případně se můžeme na ty stále věrnější modely koukat pouze ve vitrínce a jednou za rok je projet na setkání modulářů (protože je i nepřípustné aby jeli dvě stejné mašiny na jednom setkání tak si tu svojí projedu fakt maximálně jednou za rok). A do toho všeho se kvůli tomu, že jsem na kolejišti (pardon, vlakodromu) použil poloměry i kolem R300, a protože kritizuju a nakupuju modely (hračky) od velkovýrobců, tak se ani nemůžu nazvat modelářem. Tak co vlastně většina z nás je?
Naposledy upravil TTmili dne čtv 09 led, 2014 10:54 am, celkově upraveno 1
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 led, 2014 10:40 am

No jo,jenže to chce pánové i z vaší strany trochu pokory a když už kompromis,tak jak u čeho.Vezmu například z vaší strany ty odstřelené Baiky.Co takový osobní vůz má vůbec co pohledávat na poloměrech R 360 (PIKO),R358 (ROCO),R356.5 (FLEISCHMANN).Je sice hezké,že projede na těchto udaných poloměrech,ale absolutně nemá na nich co dělat.Platí to i pro "Y" :!: Když už kompromisní poloměr u HO pro tyto vozy,tak aspoň minimální R500 na domácích kolejištích na viditelných úsecích tratě :!:

Co se týče poloměrů oblouku na modulech tak ty jsi u HO R3450/R3496/R1725 a R1435 a ty jsou rozděleny dle charakteru tratě.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod TTmili » čtv 09 led, 2014 10:52 am

Já sice Milane chápu jak to myslíš, ale nadruhou stranu je potřeba si uvědomit, že technologie výroby, možnost věrnosti předloze a celkové zpracování modelu má úplně jiné možnosti, než jsou prostorové možnosti modelářů. Já sice vím, že když mám prostor 2x1metr na kolejiště, že bych tam neměl pustit nic jiného než M131.1, M152, T334 a s odřenýma ušima T435, to všechno maximálně s dvounápravovýma vozama, ale řekni !NE! sergeji nebo bardotce, o rychlíkových vozech nebo M286 nemluvě.
A abych se kvůli nejmenšímu poloměru, který používám na kolejišti omezoval a ubíral na svých nárocích na kvalitu modelů, na které se rád podívám i z hodně blízka, třeba právě ve vitríně nebo na diarámku, kde ten poloměr buď vůbec není nebo je daleko blíž k realitě.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 led, 2014 11:29 am

To já vím a znám vaše prostorové problémy,vaše sny,přání a proto píší i o kompromisech.Nikdo nepíše o tom že nemáte kritizovat neduhy a ceny daného modelového výrobku určený pro vás a daného výrobce.Na to máte svaté právo,ale prosím s rozumem,s konstruktivní kritikou a objektivitou.Vidíte sami,jak ROCO,FLEISCHMANN a PIKO s vámi zametli a co jste s tím mohli udělat?Nic.Bez rozdílu modelového měřítka můžeme jen maximálně nadávat nebo hledat cestu jak z toho marasmu ven.
A co se týče pojmu modelář?Tím jsme a budeme bez rozdílu na náš jakýkoliv pohled na věc :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod j p » čtv 09 led, 2014 2:39 pm

TTmili píše:Já sice Milane chápu jak to myslíš, ale nadruhou stranu je potřeba si uvědomit, že technologie výroby, možnost věrnosti předloze a celkové zpracování modelu má úplně jiné možnosti, než jsou prostorové možnosti modelářů. Já sice vím, že když mám prostor 2x1metr na kolejiště, že bych tam neměl pustit nic jiného než M131.1, M152, T334 a s odřenýma ušima T435, to všechno maximálně s dvounápravovýma vozama, ale řekni !NE! sergeji nebo bardotce, o rychlíkových vozech nebo M286 nemluvě.
A abych se kvůli nejmenšímu poloměru, který používám na kolejišti omezoval a ubíral na svých nárocích na kvalitu modelů, na které se rád podívám i z hodně blízka, třeba právě ve vitríně nebo na diarámku, kde ten poloměr buď vůbec není nebo je daleko blíž k realitě.


Kolejiste se da udelat i na mensim prostoru nez 2x1 metry a pri tom dodrzet rozumne polomery oblouku. Jenom se potom neda jezdit "dokola".
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Lubomír » čtv 09 led, 2014 3:11 pm

Kdyby se diskuze nejmenovala (a jiné plky), tak sem zmínku o poloměrech vůbec nedám, jelikož jsem správně tušil, jakou bouři nevole to vyvolá.
Každopádně je to o kompromisu. Nevím, co hned melete s 1500 mm a s hangárama. Skutečný oblouk na lokálce má 180 000 mm. Když ho vydělím dvěma, jako rozumný krajinový kompromis modelování reality, a pak 120, tak mi vychází 750 mm. To už je realizovatelné i na malém prostoru. Samotnému se mi strašně moc líbí Milanova minikolejišťata na ploše 1 m2 a jedno takové bych do budoucna postavil hrozně rád. Ale nebudu po něm jezdit s brejlovcem a dvěma Y nebo slovenskou strelou. 380 je prostě málo. Proč to všechno píši. Protože někdo z vás shazoval model kvůli takovémuto poloměru. Chtěl jsem se ho zkrátka zastat. Jinak si modelujte klidně i R 250, mě to trápit nebude. :)
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Ceny modelů ............... (a jiné plky)

Příspěvekod Tomáš » čtv 09 led, 2014 3:53 pm

Sakra poloměr 750mm, abych si mohl zajezdit s Brejlovcem a ypsilonem. :shock:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků