Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Radek(T) » pát 28 bře, 2014 6:20 am

To mi tedy, při vší úctě, přijde jako totálně úchylný přístup. Je OK když členové mají mají výhodnější cenu, ale proč to včas nenabídnout všem ? Zájem by zajisté byl.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod milostt » pát 28 bře, 2014 6:26 am

Colonel32 píše:
milostt píše:to je zas inteligentní odpověd, pokud o tom něco víš proč to sem nevložíš kdy se kolega ptá na podrobnosti?


Protože nevím zda se ty podrobnosti smí zveřejňovat.


Když nevím jestli smím tak asi mlčím
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod DS Model » pát 28 bře, 2014 8:15 am

Colonel32 píše:
Scoot píše:Má někdo nějaké podrobnosti?


Kdybys byl členem OSTT, tak o tom víš už půl roku.



Honzo to je přesně ono. Hrajme si na ty, kteří jsou zasvěcení a na ty, kteří nevědí vůbec nic. To je totiž totální hovadina. Modelářů ubývá. Všichni chceme nové modely za co nejnižší ceny. Ale touhle cestou jdete přesně obráceně. Model se vyrobí pro "hrstku vyvolených" kteří jako ovce zaplatí vyšší cenu!!!
Já jsem byl u zrodu tohoto modelu a s panem Říhou jsem se nedomluvil pro totální nerespektování historických faktů a skutečností. Nechci se na takovém modelu podílet. Nabídl jsem kvalitní podklady, které odpovídaly tehdejším zvyklostem. Ale neprošlo to. Proč? Protože si to OSTT !! odhlasovalo, že chtějí mít paskvil. Tedy pánové z OSTT... gratuluji! :-)

Vše dobré přeje

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod Jacek » pát 28 bře, 2014 12:42 pm

Colonel32 píše:Kdybys byl členem OSTT, tak o tom víš už půl roku.

A o čem zajímavém ještě?
Vy jste evidentně jedna z těch ovcí, co hltá informace (Informace) z jednoho zdroje a okolní realitu nevnímá. OSTT už formálně neexistuje, členem se už nikdo stát nemůže, aspoň tedy pár mých známých se o to marně snažilo, prý je členů už sto a to je moc. Krom toho ten hlavní účel - výhodnější ceny modelů, to už je dávno pryč. Jen je třeba otevřít oči a jít k prodejci, který nabídne lepší cenu a neřídit se informacemi, že je třeba předobjednávat na rok dopředu to co se ještě ani nevyrábí bez ohledu na to jak to bude vypadat.

DS Model píše:...Protože si to OSTT !! odhlasovalo, že chtějí mít paskvil...

byl bych první kdo bude vyskakovat, že nápisy jsou blbě. Žádné hlasování nebylo :( Žluté nápisy, prý aby to nebylo tak stejé a nudné jako ostatní modely (které?)
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod TTmili » pát 28 bře, 2014 5:02 pm

No teda nevím jak jiným, ale mě se z mého celkem nezávislého pohledu na tuhle problematiku celá situace jeví poněkud komicky. Vpodstatě celosvětová TT komunita není zas tak velká aby si mohla vyskakovat (oproti jiným měřítkům), natož ta naše česká scéna. Ale místo toho abychom nějak drželi pokupě, snažili se o věrné modely za rozumné ceny (čili větší série), tak si radši pudem po krku s tím, že tu máme cca stovku "vybraných" kteří mají jakési právo na "lepší" ceny, víc informací atd., versus ten zbytek modelářů v TT. A kolik nás doopravdy může být, tisícovka? Nepřijde tady nikomu divné že odhadem desetina z nás jde tak nějak proti proudu?
No to jsme to tedy dopracovali, "hánulkaři" se nám zase můžou plným právem smát. Ale každýmu tak jak si zaslouží, jen je zajímavé, že pokud se jedná o aktivitu výrobce nebo někoho jiného, tak se do roztrhání řeší sebemenší odchylka odstínu, odlišný font písma a spousta dalších věcí, ale když OSTT chce s prominutím zpraseninu, a ještě si za ní za velkého potlesku budou rádi připlácet, tak je to vpořádku a komu se to nelíbí, ať si pr... políbí :roll: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Radek Strnad » pát 28 bře, 2014 7:11 pm

Tak, a to je právě ta tradice zde na fóru. Model nikdo neviděl, není ani vyroben, ale mnozí již vědí, jaká je to zprasenina. Opakuji: Výrobu čehokoliv si může zadat kdokoliv. Když si sežene podklady, zajistí dostatečný počet kupujících, vybere zálohy....atd....iniciativě se meze nekladou. Tillig Club, Roco club, AKTT, Loco klub mají své modely a je to normální, jen u OSTT je to špatně. Do jisté doby to nikomu nevadilo a že už jsme měli svých modelů několik. Možná právě toto stojí za zamyšlení. A dost už dohadů.... :roll:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod TTmili » pát 28 bře, 2014 8:17 pm

Já ještě něco přidám, snad to moderátorům nebude vadit. Podstatou přece není to, že si nějaký klub udělá limitku pro sebe, to mi vůbec nevadí, a vůbec mi to netrhá žíly ať už ten model vypadá jak chce. Ale potom by se ten model neměl dostat mezi normální lidi. Když se tohle z důvodu většího zájmu nakonec přecejen stane, asi by se na to mělo zareagovat například zvýšením počtu vyrobených modelů (čili rozpuštěním určitých fixních nákladů do více kusů a tím i snížením ceny), a taky by model nemusel být paskvil. Pokud se však nic z toho nestane, někdo na to upozorní, a odezvou je že někteří se zde začnou ohánět tím jak nás to nemusí zajímat, že je to limitka pro klub a podobně, tak to tahle prostě musí dopadnout.
Ještě si dovolím k poznámce o tradici fóra. Pokud motorák od Kresu vyjede s bílými popisky a znakem pětiletky, potom se hluboce omlouvám, ale pravděpodobně něco zvoral někdo, kdo má nastarost rozesílání nabídek prodejcům (ať už ze strany výrobce nebo ze strany zadavatele). Pokud však bude motorák tak jak je vyobrazen na stránkách příslušného e-shopu, pak to zprasenina je.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Colonel32 » pát 28 bře, 2014 8:43 pm

DS Model píše:A nevadí, že žluté popisy na tento vůz nepatří zrovna jako rudá hvězda (v tomto období, kam je tento "model" zařazen) ?


Já sám ten model objednaný nemám.

Jacek píše:Vy jste evidentně jedna z těch ovcí, co hltá informace (Informace) z jednoho zdroje a okolní realitu nevnímá. OSTT už formálně neexistuje, členem se už nikdo stát nemůže, aspoň tedy pár mých známých se o to marně snažilo, prý je členů už sto a to je moc. Krom toho ten hlavní účel - výhodnější ceny modelů, to už je dávno pryč. Jen je třeba otevřít oči a jít k prodejci, který nabídne lepší cenu a neřídit se informacemi, že je třeba předobjednávat na rok dopředu to co se ještě ani nevyrábí bez ohledu na to jak to bude vypadat.


Beru informace ze všech dostupných zdrojů a modely také. Limitky DS beru od DS, limitky Loco od Loca, limitky OSTT od OSTT. Běžně dostupné modely beru tam, kde se mi to zrovna hodí, což je občas od DS, občas od OSTT a občas třeba i od Tesařů... Takže za co se mi nadává do ovcí? Za to, že říkám, že kdo chce mít informace o plánovaných limitkách OSTT má být členem OSTT? Jinak já jsem členství chtěl letos začátkem roku a bezproblémů jsem ho dostal.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Jeff Hopper » sob 29 bře, 2014 7:24 am

Věrnost předloze by se měla dodržovat. Takhle vznikne pseudomodel jako byl sergej ČD cargo a td. Odstíny bych asi neřešil - co fotka a časový úsek to krapet jiný odstín(vliv světla, stálosti barev a td.)Na druhou stranu pokud je o to zájem a jsou za to lidi ochotni zaplatit tak může být i v najbrtu. :wink:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Jacek » sob 29 bře, 2014 9:07 am

M 140.3 ala hurvínek už je v nabídce taky v Hobby-shopu, tím spíš nerozumím tomu "klubovému" modelu, když to nakonec budou mít všichni v podobě jakou chtěla nějaká hrstka nebo jednotlivec pro sebe. Podklady pro tu správnou, reálnou variantu totiž byly kolegou připraveny, ale do toho už asi sotva někdo půjde.

Colonel:
Když mám nějakou výhodu nebo k něčemu omezenému přístup, asi nebudu na ostatní pokřikovat "dobře ti tak, máš tam být taky". Toť vše.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Tomáš » sob 29 bře, 2014 11:47 am

Jako děti na písku.
Obrázek
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Trainmaniak » sob 29 bře, 2014 4:06 pm

Jacek píše:M 140.3 ala hurvínek už je v nabídce taky v Hobby-shopu, tím spíš nerozumím tomu "klubovému" modelu, když to nakonec budou mít všichni v podobě jakou chtěla nějaká hrstka nebo jednotlivec pro sebe. Podklady pro tu správnou, reálnou variantu totiž byly kolegou připraveny, ale do toho už asi sotva někdo půjde.

Jest otázkou, zda pro větší zájem bylo vyrobeno více kusů, nebo zda pro nedostatečný zájem byly přebyvší kousky nabídnuty obchodníkům. Souhlasím však s tím, že už toto vlákno uhýbá jinam a že by asi nebylo od věci to tu pročistit, třebas i včetně mého příspěvku. A za sebe píšu: Mně se líbí verze DR. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Lubomír » sob 29 bře, 2014 5:02 pm

Proč promazávat forum? Já jsem rád, že někteří kolegové uvedli věc na pravou míru. Sám jsem měl o ten to model zájem a pěkně bych se napálil, kdybych si ho koupil.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: DISKUZE - Novinky TT 2014

Příspěvekod Jarda H. » sob 29 bře, 2014 5:14 pm

Jacek píše:M 140.3 ala hurvínek už je v nabídce taky v Hobby-shopu, ....

Chápu, že podnikání není charita, že se dělá pro peníze (sám jsem OSVČ), ale natahovat ceny umí naši obchodníci pěkně :wink: Porovnávám jen nabídky dvou e-shopů, zmíněných v dlouhé předchozí diskuzi .... Takže, děkuji, nechci !

To Jacek - ještě jednou :
Jacek píše: ...... Žluté nápisy, prý aby to nebylo tak stejé a nudné jako ostatní modely (které?)
Dobré zdůvodnění :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod Scoot » sob 29 bře, 2014 7:32 pm

Na jednoduchou otázku...jednoduchá odpověď.

Jsem poněkud z poslední diskuze kolem Manky ...zarmoucen.

Není tu ani láska k modelu ani láska k bližnímu.
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků