vozy Y přestavby

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

vozy Y přestavby

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 07 říj, 2013 5:48 pm

Zdravím tak mě napadlo a s dovolením fi DK model se ptám byl by zájem o readici bočnic na nové vozy prodloužené ,typyckých českých vozu jako je nabízí na vozy BTTB v měřítku TT jednalo by se především o vozy Postw,Ds obě varianty .
Jo jasný rozkuchat model za 850kč-1050kč tillig nebo kuehn do toho půjde asi málo lidí ,ale naděje ,že by to DK model vyleptal tu je jen se zájemci musí spojit přímo z výrobcem .Prostě aby on sám věděl jestli do toho jít nebo ne .Není to anketa která za několik měsíců zmizí v propadlišti dějin tohoto fora .
Tak bastlíři hlaste se
Podle info to tillig ani kuehn neudělají tak ,že asi tak ..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod j p » pon 07 říj, 2013 10:36 pm

Vzhledem k cene novych vozu me napadlo zda by nebylo vhodnejsi udelat leptane bocnice a zbytek jako odlitek?
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod Adam96 » úte 08 říj, 2013 5:13 am

Nebo provést to podobně jako u stavebnice M286, odlitek střechy a leptaný zbytek. Podvozky buď taky, nebo cestou ND Tillig/Kuehn. Skříň by byla díky leptu detailní a střecha by měla správný tvar.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod _lt_ » úte 08 říj, 2013 8:42 am

Výborně!!! Už jdu psát do DK model. Sám jsem si lámal hlavu s tím, jak udělat právě tyto vozy. Vůz Ds by měl jít z dvou vozů BDs. Takže jednoznačně ano, protože jsem plánoval zničit dva vozy BDs na jeden vůz Ds a vůz Post nemám dodnes vyřešen, takže ano. Cena necena, bočnice stačí, protože dělat pojezd... vozy tillig či kuehn mají výborné jízdní vlastnosti a přímo si říkají o jednoduché dosazení leptů bočnic. Ještě z mé strany by byl žádoucí vůz Bh, ale ten se kdyžtak dá řešit odlitkem od pana Číže.

Za úvahu stojí ještě ten Post, neb ten má mít nižší střechu než klasické Yky a jiná čela. U něho by to bylo asi opravdu na celou skříň vozu.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 08 říj, 2013 8:54 am

jo jasný v poho jen pište ...i nápady

Post BTTB jsem zkoušel teda mám už vybroušenou střechu to na kastli BTTB jde je tam na střeše dost materiálu..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod petrha » čtv 10 říj, 2013 9:21 pm

_lt_ píše:Výborně!!! Už jdu psát do DK model. Sám jsem si lámal hlavu s tím, jak udělat právě tyto vozy. Vůz Ds by měl jít z dvou vozů BDs. Takže jednoznačně ano, protože jsem plánoval zničit dva vozy BDs na jeden vůz Ds a vůz Post nemám dodnes vyřešen, takže ano. Cena necena, bočnice stačí, protože dělat pojezd... vozy tillig či kuehn mají výborné jízdní vlastnosti a přímo si říkají o jednoduché dosazení leptů bočnic. Ještě z mé strany by byl žádoucí vůz Bh, ale ten se kdyžtak dá řešit odlitkem od pana Číže.

Za úvahu stojí ještě ten Post, neb ten má mít nižší střechu než klasické Yky a jiná čela. U něho by to bylo asi opravdu na celou skříň vozu.

To je pravda, to už by se mohli dělat bočnice na Am, Bm, BRam a Baim ze všeho by byl z dálky viditelný paskvil.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod _lt_ » ned 03 lis, 2013 1:09 pm

_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: vozy Y přestavby

Příspěvekod lesanek » ned 17 lis, 2013 6:27 pm

Měl bych dotaz, zvažoval bych předělávku vozu B na Bee273. Dala by se někde sehnat okna - neotevíratelná velká i malá + malá vyklápěcí a jaký vůz by na to byl lepší - Kuehn nebo Tillig? U Kuehna bych viděl problém s rámečky oken, neboť ty ve skutečnosti skoro nepřečnívají.
Díky.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků