Patina Sergeje

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod milostt » stř 18 zář, 2013 6:06 pm

Tkadlec Jaroslav píše:no ono je výhoda u mě i Petra ,že děláme i plastikové modely tam se naučíš hodně ,ale praxe je to nejlepší co je prostě zkoušet nebát se toho u Jakuba najdeš mnoho i na videjích http://www.modelplac.cz/ ,ale já se učil 10 let zkoušet a zkoušet workshopy nepotřebuju

Já se work shopum nebránim , třeba ty u Modle Scene byli super,
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 18 zář, 2013 6:12 pm

milostt píše:
Tkadlec Jaroslav píše:no ono je výhoda u mě i Petra ,že děláme i plastikové modely tam se naučíš hodně ,ale praxe je to nejlepší co je prostě zkoušet nebát se toho u Jakuba najdeš mnoho i na videjích http://www.modelplac.cz/ ,ale já se učil 10 let zkoušet a zkoušet workshopy nepotřebuju

Já se work shopum nebránim , třeba ty u Modle Scene byli super,

jo jasný v poho jdu rovnou na věc stačí číst a zkoušet
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod milostt » stř 18 zář, 2013 6:16 pm

jo jasný v poho jdu rovnou na věc stačí číst a zkoušet[/quote]
Tak tady si dovolím torchu nesouhlasit , metoda pokus omyl , mi nepřijde zrovna fajnová , při dnešních cenách materiálu, a času , který na modelaření mám
Tady právě ty work shopy mohou dobře suplovat to obeznámení s technikou i jakým se vyvyrovat chybám .popřípadě i navedou na nové materiály a technologie.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 18 zář, 2013 6:28 pm

pokus omyl no jasný taky se mě to stalo ,ale když 10 let něco už mám za sebou vyzkoušeno asi všechny postupy tak to nějak kombinuju, no nejlepší mít už model hotový před finálním lakem a flaška se vylije na model to je potom i 20 let modelařiny k ničemu... :lol: :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod milostt » stř 18 zář, 2013 6:34 pm

Tkadlec Jaroslav píše:pokus omyl no jasný taky se mě to stalo ,ale když 10 let něco už mám za sebou vyzkoušeno asi všechny postupy tak to nějak kombinuju, no nejlepší mít už model hotový před finálním lakem a flaška se vylije na model to je potom i 20 let modelařiny k ničemu... :lol: :lol:


Proto říkám jestli to někdo umí a může nám to předat tak je to dobře, ušetří to čas , peníze i zklamání.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Patina Sergeje

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 18 zář, 2013 7:05 pm

Trochu do toho vstoupím - je to jako ty jablka a hrušky... Už to tu zaznělo - když někdo několik desítek nebo aspoň jen pár let dělá úspěšně plastikařinu a dioramata a pak přejde k vláčkům, je relativně v pohodě (až na elektro apod). Obráceně je to složitější - ne každý vláčkař má natrénovaný postupy barvení a metodiku co se používá v plastikařině a figurkařině, barvy co se používaj na domečky a figurky také ne vždy vyhovují tomu co se používá na patinu věcí co se berou často do ruky. Taky po pravdě ne každý patinu mašin a vozů bere jako nutnost - ono dost lidem stačí že napatinují rzí koleje a sem tam máznou něco na domečku, pak to ale ve výsledku vypadá zvláštně...

Řekl bych že se komunita vláčkařů-modelářů dá rozdělit do několika skupin
a) ti co chtějí hlavně jezdit a patinování neřeší
b) ti co chtějí modelový provoz a aby se model blížil reálu (většina)
c) fajnšmekři

Za tu dobu co dělám zakázkové věci vím jen o dvou klientech fajnšmekrech kteří chtějí opravdu model vyšperkovat co to jde a to samé ohledně patiny - dotáhnout to k maximu co jde. Taky si za to ale dokáží zaplatit, a po pravdě sami si doma dělají jen základní věci na krajině a layoutu. Ti ostatní kombinují své finanční možnosti s tím co jim mohu udělat v rámci jejich zadání. Podobně to si myslím funguje obecně i u modelářů co si mašinky chtějí patinovat sami - někdo nelituje času a námahy, ostatním stačí méně času a tím pádem méně dokonalý výsledek, na druhou stranu mají hotová kolejiště která tak z metru dvou vypadají jako ty u fajnšmekrů, zatímco fajnšmekři to mají stále rozpracované - at už z finančních nebo časových důvodů... :D

Workshopy mohou být pro někoho řešením, někomu šikovnějšímu stačí jen číst vhodnou literaturu /Modelář nebo zahraniční modelčasopisy nebo trochu serfovat na webu. Jedno ale jistý je - bez tréningu a bez kvalitních barev a materiálu se kvalitního výsledku doberete těžko. Takže opravdu je nejlepší zkoušet, zkoušet a zkoušet - i s tím rizikem, že nějakou mašinu si pak budu muset odbarvit nebo vyhodit... Taky jsem ze začátku svého vláčkaření (2006) tři vagonky a jednu starou piko páru vyhodil (dal sousedovic dětem) a to jsem už měl z dřívějška hodně natrénováno...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků