810 621-3 s pojezdem p.Erbena (DCC)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

810 621-3 s pojezdem p.Erbena (DCC)

Příspěvekod StrndaTrains » ned 25 srp, 2013 12:29 pm

Zdravím,
po mém minulém činu, kterým byl motorový vůz řady 842 s vlastním pojezdem, jsem se pustil do něčeho....řekl bych pro odreagování...
A to něco je, jak hovoří nadpis..... naše Čerčanská "Šmoulinka" s pojezdem p. Erbena (PicoLoco) v DCC verzi.
Motorový vůz resp. stavebnici vozu jsem koupil od p. Rejla za "neuvěřitelných" 80Kč. A ten DCC pojezd stojí 1500Kč.
V této fázy mám sestavenu skříň, zatím bez laku a střechy. Za nedlouho budu mít pojezd a po odzkoušení se pustím do závěrečné kompletace, což je nastříkání a překvapivě nalepení střechy. :lol:
Dosadím na něj dekodér lenz (pokud by to špatně jezdilo, zkusím do něj nainstalovat kondenzátor + postavit si přípoják)a později, tedy jestli budou peníze, bych si ho rád nechal ozvučit od kolegy Jacka.
Jacek má na stránkách velmi povedený článek s videem těchto ozvučených krabiček.
odkaz zde: :arrow: http://www.jacek-modely.cz/zvukove-projekty-810/


-------------------------------------------------------------------------------
Pojezd PicoLoco jsem zvolil z důvodu kladných recenzí, osvětlení a instalovaného rozhraní NEM651. O těchto pojezdech je pěkný článek na webu MojeTT.
Jako předlohu jsem zvolil právě 621čku, protože se mi od narození líbila a poslední dobou jsem jí měl na očích téměř každý den.
--------------------------------------------------------------------------------
Tento motorový vůz budu používat jako "pendlák" z bodu A do bodu B a následně do úvratě, která byla původně dělána na Desiro či RS1 (RegioSpider) a později na onen vůz řady 842, který se kvůli velmi malým poloměrům oblouků nevysápe do bodu B. :cry: :cry:
---------------------------------------------------------------------------------
Je mi jasné, že jsem asi tisící člověk (alespoň myslím, že jsem člověk), který dělá 810tku, ale něco mi říkalo abych to sem dal....
Ale jinak jsem připraven na ukamenování nebo házení vajíček :lol: :lol: :lol:
---------------------------------------------------------------------------------
FOTO ZE STAVBY S POPISEM (PRŮBEŽNĚ BUDE AKUTALIZOVÁNO): http://754-brejlovec.rajce.idnes.cz/Sta ... _621_v_TT#
FOTO PŘEDLOHY: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/810455.jpg
informace o vozech řady 810: http://www.prototypy.cz/?rada=810
recenze pojezdů na MojeTT.cz: http://www.mojett.cz/?p=7131
Kontakt na výrobce pojezdů (E-mail): info@picoloco.cz
Kontakt na prodejce stavebnic (E-mail) : modelyzeleznic@seznam.cz
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: 810 621-3 s pojezdem p.Erbena (DCC)

Příspěvekod StrndaTrains » ned 30 bře, 2014 11:31 am

Mezitím, co se tu plká o model nevyrobených či modelech, které jsou určeny pro určitý okruh lidí, ale i přesto do nich vrtá široká modelářská veřejnost jsem si zajistil zbytek potřebných věcí k dokončení onoho motoráku.
Věc se má tak, že mi tu už několik měsíců ležely jak mrchy nastříkané kastle, stále bez pojezdu.... .... Netušil jsem, že výroba pojezdu bude trvat dva měsíce a že dva dny po doručení přestane pojezd fungovat..... Takže se to ještě protáhlo... Nyní tedy zbývá pouze aplikovat obtisky a zasklít, problém je v tom, že nám tento motorák přelakovaly do "Najbrtu" a já idiot si tenkrát nenafotil umístění popisků, takže nevím kam co dát. :cry: Nemá někdo fotky motoráku v tomto nátěru, kde jsou vidět popisky? Mohl by mi to kdyžtak zaslati?
Ještě musím říci pár věci k pojezdu- Pojezd je proveden CELKEM zdařile, je tam patice rozhraní NEM651 , dva motorky, osvětlení pomocí SMD Diod a interiér.
Ovšem pokud by někdo vzal motorák, narval do něj dekodér a položil na koleje, tak se moc neprojede, respektive by se asi po pár cenťácích zastaví. Do toho mého plánuji instalaci kondenzátoru a vodivé propojení soupravy... Takže potom by to mělo být naprosto nezastavitelné.
Naposledy upravil StrndaTrains dne ned 30 bře, 2014 2:31 pm, celkově upraveno 1
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: 810 621-3 s pojezdem p.Erbena (DCC)

Příspěvekod TTmili » ned 30 bře, 2014 1:46 pm

No nevím jestli ti pojezd od p. Erbena nevyhovuje jen z důvodu dlouhé dodací doby, nebo i kvůli něčemu jinému (např. kvalitě, provedení nebo tak), ale já si stěžovat nemohu. Pravda, koupil jsem si stavebnici, snad do týdne byla doma, a hlavně jsem od začátku počítal například s těmi kondensátory a trochu jiným uspořádáním světel, dekodéru a tak. Bez kondensátorů je pojezd skutečně hodně omezený, ale taky se s tím jakž takž dá jezdit. Jinak fotku svého řešení jsem sem už dával, dohromady jsem tam nacpal něco kolem 1mF a motorák jezdí naprosto bez problémů i sólo, jen je náchylnější na nečistoty, takže pokud máš pojezd hotový, bude to sice trochu těžší se zabudováním kondesátorů, ale zkusil bych to prvně touhle cestou než zbytečně vytvářet téměř nerozpojitelnou soupravu. Navíc máš výhodu v prostoru pod motorákem kde jsem umisťoval repro, tam se dá naskládat dalších pěkných pár kondíků.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: 810 621-3 s pojezdem p.Erbena (DCC)

Příspěvekod StrndaTrains » ned 30 bře, 2014 2:28 pm

No, ty dva měsíce mi nevadily, ale vadilo mi to, že mi přišel pojezd, který jezdil den a půl. :lol: A přípoják, ten fungoval taky jenom když se mu zrovna chtělo... ... ale zvládli jsme všechno. :lol: Myslím, že když by ho předtím otestoval, přišel by na to sám... :roll:
Ale jinak naprostá spokojenost...
A co se týče té "nerozpojitelné" soupravy, stejně musí být 010 propojena drátkama s 810, takže je to defakto jedno. Stejně budu muset mít spojené tři vozy, takže mi to nijak nevadí. :P :P
Ale oceňuji, že reklamace nefunkčního zboží proběhla velmi rychle .
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků